Ukraynaca Yeminli Tercüme

Ukraynaca Çeviri, Ukraynaca Tercüme, Ukraynaca Yeminli Tercüme ve Acil Ukraynaca Tercüme Hizmetimiz

Çarlık Rusyası ve SSCB döneminde konuşulmasına yasaklar getirilse de hala ayakta kalan dil Ukraynaca Ukrayna’nın resmi dilidir. Slovakça, Lehçe ve Rusça gibi dillerle ortak kelime haznesine sahip olan Ukraynaca Hint-Avrupa dil ailesinin Slav dilleri grubunda yer almaktadır. Kiril alfabesiyle yazılan dilin bugün hayatta kalmasının en temel sebebi kullanıcı tabanın geniş olup, halk edebiyatının köklü oluşudur.

Ukrayna’nın tarih boyunca Türkiye ile olan tarihi, coğrafi ve kültürel yakınlıkları, iki ülke arasındaki iletişim ve etkileşimi arttırmış, dostluk ilişkilerini kuvvetlendirmiştir. 2017 yılından itibaren iki ülke sınır geçişlerinde birbirlerinden pasaport ve vize istememektedir. Geçiş yapabilmek için çipli kimlik kartları yeterlidir.

Bugün Ukrayna’da faaliyet gösteren 600 Türk firması bulunmaktadır. Bu da karşılıklı ticari ilişkilerin ne denli gelişmiş olduğunu gösterir niteliktedir. Aynı zamanda turizm Türkiye ile Ukrayna arasındaki önemli bir işbirliği kaynağıdır. Türkiye’yi ziyaret eden Ukraynalı turist sayısı oldukça yoğundur.

İki ülke arasındaki ikili ilişkilerin bu denli iyi olması Türkçeden Ukraynacaya tercüme, Ukraynacadan Türkçeye çeviri talebi doğurmuştur. Teknik, hukuki, tıbbi, turizm gibi pek çok alanda Ukraynaca çeviri, Ukraynaca tercüme çeviri hizmeti ihtiyaç duyulan alanlardan birisi haline gelmiştir.

İki ülke arasında yapılan karşılıklı ticari alışverişlerde, ticari yazışmaların, faturaların, raporların iki ülke arasındaki bağları kuvvetlendirmek, anlaşırlık düzeyini yükseltmek adına Ukraynaca çevirisine ihtiyaç duyulmaktadır.

Aynı zamanda herhangi bir elektronik cihazın, ya da makinenin üretim aşamasından sonra ürünün tanıtımı amacıyla ve ülkenin uluslar arası pazara açılması bakımından kullanım kılavuzları, cihaz tanıtım broşürleri, kataloglar, el kitapçıkları gibi belgelerin çevirisine terminolojiye uyulması koşuluyla Ukraynaca çevirisinin yapılması talebi oldukça fazladır.

İki ülke arasında işbirliği içerisinde bulunan iki şirketin sözleşmelerinin, yazışmalarının, anlaşmalarının, genelge ve tüzüklerinin de Ukraynaca çevirisine fazlaca ihtiyaç duyulmaktadır. Bu tarzda hukuki çeviriler belirli bir alan bilgisi, iki ülke hukuk sistemine hakimiyet ve terminoloji bilgisi gerektirmektedir.

Daha önce belirtildiği üzere eğitim, iş ve turizm amaçlı olmak üzere Türkiye Ukrayna vatandaşları için en uğrak alanlardan biridir.  Bundan dolayı da doğum belgesi, evlilik belgesi, pasaport, kimlik, sürücü lisansı, boşanma belgesi, diploma, transkript gibi pek çok evrağın Ukraynaca yeminli tercümesine ihtiyaç duyulabilir.

Gerek hukuki, gerek teknik gerekse akademik anlamda olsun Ukraynaca yazıldığı alfabe bakımından ve dil içeriği bakımından zor bir dil olduğu için çevirisinin yapılması da zordur. Bu bakımdan hukuki, teknik ticari, akademik alanlardaki evraklarınızın çevirisi için uzman bir çeviri şirketine müracaat etmenizi gerektirmektedir.

Okeanos Uluslar arası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi söz konusu hususlar dahilinde, hukuki, ticari, teknik, akademik ve daha birçok alanda Ukraynaca Çeviri, Ukraynaca Tercüme hizmeti sunmaktadır. Kurulduğu günden bu yana çeviri alanında başarılarını sürdürmekte, ve sürekli kendini yenilemekte ve geliştirmektedir.

Ukraynaca çeviri, Ukraynaca tercüme, Ukraynaca yeminli tercüme, Ukraynaca tercüman, Ukraynaca yeminli tercüman ve acil Ukraynaca tercüme hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz, info@okeanostercume.com.tr adresinden bizlere ulaşabilir, 0212 221 45  21 numaralı sabit hattımızdan ya da 0553 910 31 32 numaralı whatsapp hattımızdan yetkili kişi ile iletişime geçebilirsiniz.


Anahtar Kelimeler :

Gönderiyi Paylaş!