Urduca Tercüme ve Urduca Çeviri

Urduca Tercüme ve Urduca Çeviri Hizmeti

Urduca, Pakistan ve Hindistan’da yaygın olarak kullanılan dildir ayrıca Pakistan’ın resmi dillerinden biridir. “Urdu” kelimesi Türkçedeki “ordu” kelimesinden gelmektedir. Urduca, Hintçe’ye çok benzemekle birlikte Hindistan’ın günyeindeki Müslüman bölgelerinde kullanılmaktadır ayrıca dünya üzerinde 200 milyon kişi tarafından konuşulmaktadır. Hintçe ile aynı olmasına rağmen Arap alfabesi ile yazılmaktadır ve Urduca’da Türkçe, Moğolca, Sanskritçe, Farsça, ve Arapça’nın etkileri görülmektedir. Daha çok dini ve edebi eserlerin bulunduğu Urduca, yan yana birleşmesinin yanı sıra alt alta da birleştiği için öğrenimi zor bir dildir.

Pakistan’ın 14 Ağustos 1947 tarihinde bağımsızlığını ilan etmesinin ardından Türkiye Pakistan arasında yakın dostluk ve kardeşlik temelinde ilişkileri şekillenmiştir.

Pakistan ticari ortakları: Amerika Birleşik Devletleri, Birleşik Arap Emirlikleri, Çin Halk Cumhuriyeti ve Afganistan

Başlıca İhracat Ürünleri: Pamuk, tekstil ürünleri, tahıl

Başlıca İthalat ürünleri: Mineral yakıtlar, makine, elektronik aletler

Başlıca ihracat ürünlerimiz: Haberleşme cihazları, kamera, radar, makine ve techizat, çeşitli eşyalar

Başlıca İthalat Ürünlerimiz: Tekstil elyafı, plastik, pamuk, polyester, giyim eşyaları

Pakistan’da 100’ün üzerinde Türk sermayeli firma faaliyet göstermektedir. Yatırım alanlarının büyük kısmı enerji, finans, altyapı projeleri ve müteahhitlik sektörlerinde gerçekleşmektedir. Türk sermayeli firmalar Pakistan’da bugüne kadar 45 proje gerçekleştirmiştir.

Türkiye’de 158’in üzerinde Pakistan sermayeli firma faaliyet göstermektedir. Bu firmalar genel olarak elektronik, telekominikasyon, makine, ticaret ve bankacılık sektörlerinde faaliyet göstermektedir.

Telekominikasyon ve yazılım alanında yaşanan gelişmlerden dolayı son dönemde Pakistan kısa dönemli eğitim amacıyla talep artışı yaşanan ülkelerden biridir.

Urduca Ticari Tercüme ve Urduca Ticari Çeviri

Pakistan Türkiye arasında gerçekleştirilen ticari faaliyetler sırasında tüm ilişkilerin sağlanması sırasında Urduca Ticari Tercüme ve Urduca Ticari Çeviri talebi artış göstermektedir. Ticari yazışmalar, firmalar arası iletişim ve ticari dökümanların bu kapsamda Urduca tercüme ve Urduca çeviri işlemi yapılır.

Ayrıca Pakistan Türkiye arasında uluslararası gerçekleştirilen organizasyon, fuar ve toplantılar sırasında Urduca sözlü tercüm ve Urduca sözlü çeviri ardıl veya simultane olarak gerçekleştirilir.

Urduca Hukuki Tercüme ve Urduca Hukuki Çeviri

İki ülke arasında yaşanan tm süreçler temel prensipte hukuk sistemi üzerine inşa edilmektedir. Sözleşme, anlaşma, yasa maddeleri, bireysel veya kurumsal hukuki evraklar, mahkeme süreçleri gibi tüm işlemler Urduca hukuki tercüme ve Urduca hukuki çeviri yapılır. Bu işlemler zaman zaman Urduca yeminli tercüme ve Urduca yeminli çeviri olarak Urduca yeminli tercüman tarafından hazırlanmaktadır.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme geniş tercüman kdrosu ile müşterilerinin tüm dil ihtiyaçlarına etik değerlerine bağlı kalarak, hızlı, kaliteli uygun fiyatlı çeviri ve tercüme hizmeti anlayşıyla yıllardır faaliyet göstermektedir.

Urduca tercüme ve Urduca çeviri projeleriniz ve fiyat teklifi için www.okeanostercume.com.tr web sitemizden ya da info@okeanostercume.com.tr adresimiz mail göndererek ya da 0212 221 45 21 numaralı ve 0553 910 31 32 numaralı whatsapp hattımızdan kurumsal müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.


Anahtar Kelimeler :

Gönderiyi Paylaş!