Vekaletname Nedir? Vekaletname Tercümesi Ne İçin Gereklidir?

Vekaletname Nedir? Vekaletname Tercümesi Ne İçin Gereklidir?

Bir kişinin başka bir kişiyi kendi adına hareket edebilmesi için yazılı olarak yetkilendirdiğine ilişkin belgeler vekaletname olarak adlandırmaktadır.

Vekaletname tercümesi ve vekaletname çevirisi yurt içi veya yurt dışında yaşayan ve bir başkasına Türkiye’deki ve yurt dışındaki noterliklerden vekalet verme işlemi gerçekleştiren Türk veya yabancı uyruklu kişilerden vekaletnamenin kullanılacağı ülkeye göre ana dile talep edilen yazılı veya sözlü tercüme hizmetidir.

Vekaletname genel ya da sınırlı yetkili olarak verilebilmektedir. Borçlar kanuna göre vekaletnameler sözleşme niteliği taşımaktadır.

Vekaletname Çeşitleri Nelerdir?

  • Genel vekalet,
  • Muhasebe vekaleti,
  • Avukat vekaleti,
  • Araç satış vekaleti
  • Tapu vekaleti,
  • Şirketler tarafından verilen hisse devri vekaleti,
  • Veraset ve intikal işlemlerine dair vekalet,
  • Tanıma ve tenfize dair vekalet

vb. pek çok konuya ilişkin noterlikler aracılığıyla vekalet verilebilmektedir.

Ülkemizde düzenlenen vekaletnamelerin yurtdışında geçerli olabilmesi, yurtdışında düzenlenen vekaletnamelerin ülkemizde geçerli olabilmesi için vekaletname tercümesi ve vekaletname çevirisi hizmetine ihtiyaç duyulmaktadır.

Yabancı uyruklu vatandaşların noterlerde gerçekleştirdiği her türlü vekalet işlemi için vekaletname tercümesi ve vekaletname çevirisi için sözlü tercüme hizmeti talep edilmektedir.

Vekaletname tercümesi ve vekaletname çevirisi için ihtiyaç duyulan sözlü tercüme hizmeti ilgili noterliğe bağlı yeminli tercümanlar aracılığıyla gerçekleştirilmelidir.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi Beyoğlu 25.Noterliği aracılığıyla gerçekleştirilen vekalet işlemleri için İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Arapça, Farsça, Çince başta olmak üzere pek çok dilde görev yapan yeminli tercümanlarıyla vekaletname tercümesi ve vekaletname çevirisi ve sözlü tercüme hizmeti vermektedir.

Hukuki terminolojiye hakim, ülke hukuk sistemleri hakkında bilgi sahibi, hukuki tercüme bağlamında deneyimi bulunan yeminli tercüman kadrosuyla her çeviri hizmetinde olduğu gibi vekaletname tercümesi ve vekaletname çevirisi hizmetiyle de müşteri memnuniyet düzeyini yukarılarda tutmaktadır.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketinin vekaletname tercümesi, vekaletname çevirisi, sözlü tercüme ve yeminli tercüme hizmetleri ile ilgili olarak daha detaylı bilgi ve fiyat teklifi almak için www.okeanostercume.com.tr adresini ziyaret edebilir veya info@okeanostercume.com.tr adresine e-posta gönderebilir ya da 0212 221 45 21 numaralı sabit hattımızdan veya 0553 910 31 32 numaralı whatsapp hattımızdan kurumsal müşteri temsilcimizle iletişime geçebilirsiniz.


Anahtar Kelimeler :

Gönderiyi Paylaş!