Vietnamca Tercüme ve Vietnamca Çeviri

Vietnamca tercüme ve Vietnamca çeviri Vietnam Türkiye arasında kurulan tüm ilişkilerde talep edilmektedir.

Vietnamca, 75 milyon kişi tarafından konuşulan, sözcük dağarcığı geniş ve büyük ölçüde Çince’den kelimeler almıştır. Vietnamca, sanıldığının aksine büyük bir kitle tarafından konuşulmaktadır. Vietnam’ın resmi dili olan Vietnamca başta Amerika Birleşik Devletleri’nde 1 milyon kişi tarafından olmak üzere dünyanın birçok yerinde Kamboçya, Kanada, Fildişi Kıyısı, Çek Cumhuriyeti, Finlandiya, Fransa, Almanya, Tayland, İngiltere, Laos, Martinique, Hollanda, Yeni Kaledonya, Norveç, Filipinler, Polonya, Rusya, Senegal, Vanuatu’da azınlıklar halinde konuşulmaktadır.

Vietnam Türkiye ikili ilişkileri başta ekonomi olmak üzere her alanda gelişme göstermektedir. Türkiye ile Vietnam arasındaki işbirliğinin hukuki zemininin tamamlanması yönündeki düzenlemeler kapsamında, Yatırımların Karşılıklı Teşviki ve Korunması Anlaşması ile Çifte Vergilendirmenin Önlenmesi Anlaşması 2014 yılında, Hava Ulaştırma Anlaşması ve Denizcilik Anlaşması ise 2015 yılında imzalanmış ve uygulamaya alınmıştır. Bununla birlikte Gümrük, Tarım ve Veterinerlik alanlarındaki işbirliğine ilişkin anlaşma ve mutabakat zabıtlarına ilişkin çalışmalar devam etmektedir.

Türkiye Vietnam vatandaşlarına Türkiye’de eğitim sırasında devlet bursu vermektedir ve 2016-2017 eğitim yılında 11 Vietnam vatandaşı devlet bursu almıştır.

Vietnam’da 6 Türkiye sermayeli şirket faaliyet göstermekte ve faaliyet alanları başta tekstil, eğitim, iletişim ve turizm alanlarındadır. Türkiye’nin bugüne değin Vietnam’a 11 projede yaklaşık 70 milyon ABD Dolarından fazla yatırımı bulunmaktadır.

Yapılan anlaşmalar sayesinde Türkiye Vietnam arasındaki ticari bağlantılar güçlenecek, Vietnam’ın en büyük ticari işbirliğinin bulunduğu Çin ve Japonya ile rekabet etme imkanı sağlayacaktır. Özellikle inşaat ve müteahhitlik sektöründe Japonya ve Çin’in yaklaşımları dışında faaliyet gösterebilecek olan Türkiye pazarda hızla yükselebilir. Ayrıca Vietnam’da bulunmayan tarım ürünlerinin düşük kaliteli olarak Çin’den sağlanması yerine Türkiye’nin pazarda dahil olarak daha aktif bir şekilde hareket etmesini sağlayacaktır.

Vietnamca Türkçe- Türkçe Vietnamca Teknik Tercüme ve Teknik Çeviri

Vietnam Türkiye arasında yapılan teknik ürün ticareti sırasında üretim, satış, pazarlama, lojistik, kurulum ve daha birçok proses sırasında ürünlerin teknik dökümanlarının Vietnamca Türkçe- Türkçe Vietnamca teknik tercme ve teknik çeviri işlemi uygulanmaktadır. Kullanım kılavuzu, katalog, ÇED raporları, TSE ve ISO belgeleri, ar ge raporları, teknik şartnameler, bakım onarım ve kurulum kılavuzları gibi dökümanlar Vietnamca Türkçe- Türkçe Vietnamca teknik tercüme ve teknik çeviri işlemine tabi tutulmaktadır. Vietnamca Türkçe- Türkçe Vietnamca teknik tercüme ve teknik çeviri işlemi yapılırken cümlelerin kısa, anlaşılır ve net olması, terimlerin doğru kullanımı ve terminolojik bütünlük büyük önem taşımaktadır.

Vietnamca Türkçe- Türkçe Vietnamca Hukuki Tercüme ve Hukuki Çeviri

Vietnamca Türkçe- Türkçe Vietnamca hukuki tercüme ve hukuki çeviri işlemi tüm Vietnam Türkiye ilişkilerinin temelinde sözleşme, tüzük, vekaletname, taahhütname, şirket ana sözleşmesi, yasa maddeleri, hukuki yazışmalar ve daha birçok dökümanda tercüme işlemi gerçekleştirilir. Vietnamca Türkçe- Türkçe Vietnamca hukuki tercüme ve hukuki çeviri işlemi sırasında hukuki terminolojinin kompleks yapısı, iki ülkenin hukuki sistemleri ve dökümanın yapısı, yaptırım ve yasaklar, cezalar ve haklar kaynak metinde olduğu gibi birebir aktarılmalıdır. Hukuki tercüme ve hukuki çeviri dosyasında yoruma dayalı işlem gerçekleştirilemez. Vietnamca Türkçe- Türkçe Vietnamca hukuki tercüme ve hukuki çeviri şlemlerinde alanında uzman, deneyimli, hukuk eğitimi almış tercüman ve editör ekibi tarafından gerçekleştirilmektedir.

Vietnamca Türkçe- Türkçe Vietnamca Akademik Tercüme ve Akademik Çeviri

Vietnam’dan Türkiye’ye eğitim amacıyla gelen Vietnam vatandaşlarının ülkemizdeki tüm işlemlerinde Vietnamca Türkçe- Türkçe Vietnamca akademik tercüme ve akademik çeviri işlemi gerçekleştirilmektedir. Tez, kitap, ödev, araştırma, makale, dergi ve daha birçok dökümanın Vietnamca Türkçe- Türkçe Vietnamca akademik tercüme ve akademik çeviri işlemi gerçekleştirilir. Akademik tercüme ve akademik çeviri dosyaları konularına ve uzmanlık alanlarına göre psikoloji, sosyoloji, mühendislik, veterinerlik, makine gibi alanlara ayrılarak bu alanlarda uzman ekip tarafından tercüme ve çeviri işlemi gerçekleştirilir.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi kurulduğu günden bu yana dünyanın tüm dillerinde olduğu gibi Vietnamca Türkçe- Türkçe Vietnamca tercüme ve çeviri alanında etik değerlerine bağlı ve ilkeli yaklaşımını uygun fiyat, kalite ve hız ile birleştirmektedir.

Vietnamca Türkçe- Türkçe Vietnamca tercüme ve Vietnamca tercüme Vietnamca çeviri hizmeti konusunda detaylı bilgi ve fiyat teklifi için www.okeanostercume.com.tr adresimizden ya da info@okeanostercume.com.tr adresimizden ya da 0212 221 45 21 numaralı telefonumuzdan ya da 0553 910 31 32 numaralı whatsapp hattımızdan kurumsal müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.


Anahtar Kelimeler :

Gönderiyi Paylaş!