Web Site Tercümesi ve Web Sitesi Çevirisi

Web Sitesi Tercüme ve Web Sitesi Çeviri Hizmeti

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme kurulduğu günden bu yana başta web sitesi tercüme ve web sitesi çeviri hizmetinde teknik anlamda profesyonel ve kaliteli hizmet sunmaktadır.

Teknolojinin gelişmesi ve değişmesi ile şirketlerin kendilerini en iyi ifade ettiği ve daha geniş kitleye ulaşmasında en kolay ve en büyük yol web siteleridir.

Web siteleri firmaların en geniş kitlelere ulaşması sırasında en büyük reklam yüzüdür. Bu nedenle web siteleri ne derece profesyonel olursa o derece etkin ve başarılı dönüşler alınabilir.

Web siteleri, şirketlere fiziken bulunmadıkları ülkelerde de faaliyet gösterme ve başarılıçalışmalar yürütme imkanı sağlar. Bu sebeple şirketler hedef ülkelerde web siteleri ile yer alabilmek adına sitelerinin hedef ülkelerin diline göre web sitesi tercüme ve web sitesi çeviri yaptırma ihtiyacı duyarlar.

Peki Web Sitesi Tercüme ve Web Sitesi Çeviri İşleminde Nelere Dikkat Edilmelidir?

1. Dil Seçeneği

Web sitesi tercüme ve web sitesi çeviri işlemi gerçekleştirilirken sadece pazarlama içerikleri değil, yanı sıra hedef kitlenin kullandığı dilin tüm inceliklerini ve dile hitap eden bilgilendirmelerin de tercüme ve çevirisi yapılmalıdır.

Ulaşmak istenilen hedef kitle için alternatif dil seçenekleri eklenmesi daha çok başarılı sonuçlar elde etmeyi sağlayacaktır. Web sitesi tercüme ve web sitesi çeviri işlemlerinde sadece dil becerisi yeterli değildir. Dilin inceliklerini, yerel kullanımını da bilmek ve bu doğrultuda çeviri yapmak gerekir.

Özellikle reklam sloganları ya da mecazi yapılar ve dil oyunlarının tercüme ve çevirisi sırasında dil üzerindeki yetkinlik, dilin var olduğu toplumu, kültürünü, yerel kullanımlarını ve hedef kitleye dair birçok kriterin bilinmesi ve kullanılması gerekmektedir.

2. SEO (Arama Motoru Optimizasyonu)

Web site tercüme ve web site çeviri işlemlerinin en büyük ve en kritik noktası SEO çalışmalarına paralel ya da destekleyici şekilde gerçekleştirilmesidir.

Şirketler yurt dışına ya da fiziken bulunmadıkları bölgelerde yaşayan kitlelere ulaşabilmek adına SEO çalışmaları yürütürler. Bir sektörde faaliyet göstere bir firmanın web sitesini başka bir dile web sitesi tercüme ve web sitesi çeviri işlemi yaparken hedef dildeki terimler SEO işlemine uygun olarak seçilmelidir.

3. Site Görünümü ya da Web Sitesi Tema Seçimi ve Görseller

Bir web sitesinin genel görünümü ve kullanım kolaylığı daha çok kişiye ulaşmak adına büyük önem taşımaktadır. Web sitesi tercüme ve web sitesi çeviri işlemleri sırasında eklenecek görseller hedef ülke ya da kitlelerin kültürel yapılarını olumlu şekilde beslemelidir.

4. Multimedya

Web sitesi tercüme ve web sitesi çeviri işlemleri sırasında görsel izlenimlerini zenginleştirmek ve mobil kullanıcıların içeriğe göz atmalarını kolaylaştıran resim, video ve slaytlar yerleştirilebilir. Web siteleri hazırlanırken görsellerin hedef kitlenin önceliklerine ve kültürel yapılarına ve tutumlarına uygun olarak hazırlanmalıdır.

Bu bağlamda multimedya içeriklerinin tercüme ve çeviri işlemleri de yapılabilir. Videolara altyazı ya da seslendirme yapılarak başka bir dile çevrilebilir.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi kurulduğu günden bu yana web sitesi tercüme ve web site çevirileri konusunda teknik donanıma sahip ve geniş tercüman kadrosu ile hizmet sağlamaktadır.

Okeanos uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme, tüm web sitesi tercüme ve web sitesi çeviri işleminde uluslararası kalitede hizmet sağlayarak fiyat teklifinden proje teslimatına kadar EN 15038 Hizmet Kalite Standartları kapsamında hizmet sağlamaktadır. EN 15038 Hizmet Kalite Standartları tercüme sektörü için yapılmış düzenlemedir.

Etik değerlerine ve ilkelerine bağlı kalan Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli tercüme web sitesi tercüme ve web sitesi çeviri işlemlerinde uygun fiyat, kalite ve hızlı tercüme anlayışını ortaya çıkarmaktadır.

Yıllardır İstanbul’un gözde ilçelerinden Şişli Perpa Ticaret Merkezi’nde faaliyet gösteren Okeanos Tercüme müşteri odaklı yaklaşımı sayesinde portföyünü genişletmektedir.

Web sitesi tercüme ve web sitesi çeviri hizmeti hakkında daha detaylı bilgi ve fiyat teklifi için www.okeanostercume.com.tr adresimizden ya da info@okeanostercume.com.tr adresimizden ya da 0212 221 45 21 numaralı telefonumuzdan ya da 0553 910 31 32 numaralı whatsapp hattımızdan kurumsal müşteri temsilcilerimi ile iletişime geçebilirsiniz.


Anahtar Kelimeler :

Gönderiyi Paylaş!