Web Sitesi Tercümesi ve Web Sitesi Çevirisi

Web Sitesi Tercümesi ve Web Sitesi Çevirisi Hizmeti

Tercüme sektörünün lider markaları arasında yer alışını çeviri kalitesi ile ortaya koyan Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi aynı başarıyı web sitesi tercüme ve web sitesi çeviri hizmetinde de sağlamaktadır.

Dijitalleşen dünyada her aktivite gibi ticari bağlantılar, çözüm ortaklıkları, alışveriş işlemleri de online sistem üzerinden gerçekleşmektedir. Web sitesi bir firmanın dijital sahadaki reklam yüzüdür. Bu sebeptendir ki iyi tasarlanmış bir web sitesi, kaliteli ve donanımlı içerik yazıları ve görsellerin kullanımı ve diğer unsurlar firmalar için büyük önem arz etmektedir.

Bu unsurlardan biri de uluslararası platformda faaliyet göstermek isteyen firmaların web sitesi tercüme ve web sitesi çeviri işlemleri konusunda büyük hassasiyet duymalarıdır.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi en az firmalar kadar web sitesi tercüme ve web sitesi çeviri işlemlerinde aynı hassasiyet ve titizlikle çalışmaktadır.

Web Sitesi Neden Tercüme Edilir?

Günümüzde internet sayesinde her şey uluslararası paylaşım ve hizmete açık bir hal almışken ticaret de bu bağlamda ilerlemektedir. Şirketler uluslararası platformda satış yapmak ya da daha geniş kitlelere ulaşmak istemektedir. Bu sebeple web sitesi tercüme ve web sitesi çeviri işlemine ihtiyaç duyulmaktadır.

Peki hangi dile tercüme yapılacağı nasıl belirlenmektedir? Spesifik bir nedenden belirli bir kitleye ulaşmak isteyen web sitesi kullanıcıları o ülkenin ya da o hedef kitlenin diline göre dil seçiminde bulunmaktadırlar. Ancak genel anlamda uluslararası açılım yapan firmalar ise evrensel dil olan İngilizce web sitesi tercüme ve İngilizce web sitesi çeviri işlemini tercih etmektedirler.

Web Sitesi Tercüme ve Web Sitesi Çeviri İşleminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Web sitesi tercüme ve web sitesi çeviri işleminin önemini belirtmiştik. Bu sebeple tercüme ve çeviri hizmeti konusunda en çok dikkat edilmesi gereken alan web sitesi tercüme ve web sitesi çeviri alanıdır.

  • Web sitesi tercüme ve web sitesi çeviri işlemi donanımlı ya da yeterli bir teknik bilgi düzeyi gerektirir.
  • Web sitesi tercüme ve web sitesi çeviri işleminde çalışılacak dosya formatı önemlidir. Dosyalar xml, word, excel ya da bunun dışında çeşitli formatlarda olabilir ve projede çalışacak tercümanların dil bilgisinin ya da dil yeteneğinin yanı sıra dosya formatı konusunda da bilgi sahibi olması gerekmektedir.
  • Web sitesi tercüme ve web sitesi çeviri işlemi yapılırken terimlerin sözlük karşılığından fazlası beklenmektedir. Doğru terminoloji kullanımı ve terminoloji bilgisi olan tercüme ekibi görev almalıdır.
  • Web sitesi tercüme ve web sitesi çeviri işlemi sırasında tercümeden daha fazlası web sitesi yerelleştirme düzeyinde başarılı bir çeviri işlemi gerçekleştirilmelidir. Ayrıca müşteri talebi ile yerelleştirme işlemi talep edilmesi durumunda native bir editör tarafından yerelleştirmesi yapılmalıdır.
  • Web sitesi tercüme ve web sitesi çeviri işlemleri normal doküman çevirisinden farklıdır. Sloganlar, deyiş, deyim ve mecazların doğru kullanılması ve hedef dilin yaş grubu, etnik köken, inanç ve geleneklere göre farklılık gösterdiğinin bilincinde olarak işlem yapılmalıdır.
  • Web sitesi tercüme ve web sitesi çeviri işlemi yapılırken halihazırda dosya içerisinde yer alan dil kodları varsa bozulmadan çeviri yapılmalı ve ihtiyaç halinde firma teknik ekibinden destek alınmalı iletişime geçilmelidir.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi ilk günden bu yana sektör lideri çok sayıda firmanın web sitesi tercüme ve web sitesi çeviri işlemlerine başarı ile imza atmıştır.

Web sitesi tercüme ve web sitesi çeviri hakkında deneyimli bir ekip uluslararası düzeyde EN 15038 Hizmet Kalite Standartları kapsamında hizmet veren Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme bir tercüme bürosundan beklenenden çok daha fazlasını sunmaktadır.

Web sitesi tercüme fiyatları ve web sitesi çeviri fiyatları web sitesinin içerik yoğunluğuna ve hedef dile göre değişiklik göstermektedir. Detaylı bilgi almak istendiğinde ancak web sitesi ve hedef dil üzerinden net bilgiye sahip olunursa gerçekleşir.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi aynı zamanda web sitesi tercüme işlemlerinde son teknolojiye sahip müşteri paneli sayesinde güvenilir hizmeti amaçlamıştır. Kurulduğu ilk günden bu yana etik değerleri ve ilkelerine bağlı kalmayı sürdüren Okeanos müşteri odaklı yaklaşımı ile hedef kitlenizi ve hayallerinize ulaşmanız yolunda aradığınız kalite ve hizmet güvencesini sağlamaktadır.

Web sitesi tercüme ve web sitesi çeviri işlemi hakkında daha detaylı bilgi ve fiyat teklifi için www.okeanostercume.com.tr adresimizden ya da info@okeanostercume.com.tr adresimizden ya da 0212 221 45 21 numaralı telefonumuzdan ya da 0553 910 31 32 numaralı whatsapp hattımızdan kurumsal müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.


Anahtar Kelimeler :

Gönderiyi Paylaş!