Yazılı Çeviri

Yazılı Çeviri

Okeanos Uluslar arası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi özellikle yazılı çeviri alanında yurt içi ve yurt dışında markalaşmış sektörün lider firmaları arasında yer almaktadır.

Yazılı çeviri nedir?

Yazılı çeviri, yazılı kaynaktaki bir ifadeyi bir dilden başka bir dile aktarmaktır. Yazılı çeviri hizmeti konusunda Okeanos Uluslar arası Çeviri ve Yeminli Tercüme sektörde teknik, tıbbi, hukuki, finansal, akademik ve birçok alanda her tür dokumanda faaliyet göstermektedir.

Geniş bir yazılı çeviri ekibine sahip olan Okeanos Uluslar arası Çeviri ve Yeminli Tercüme, üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun, belirli alanlarda uzmanlaşmış, anadil düzeyinde dil bilgisine sahip tercümanlar ile iş birliği içerisinde bulunmaktadır.

 

Yazılı Çeviri Yapılırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Yazılı çeviri yapılırken;

  • Kaynak metin detaylı ve doğru analiz edilmeli
  • Hedef dile ve terminolojiye hakim olunmalı
  • Dosya formatı ve kullanılacak yazılımlar belirlenmeli
  • Yazılı çeviri aşamaları önceden belirlenmeli
  • Teslim tarihi belirlenmeli ve proje süreci iyi tespit edilmeli
  • Müşteri beklenti ve ihtiyaçları doğru tespit edilmeli

Yazılı Tercüme Yapan Tercüman Özellikleri Nasıl Olmalı?

  • Tercümanın her iki dili de anadil düzeyinde bilmesi gerekmektedir.
  • Gramer, dil bilgisi ve yazım ve imla hatalarına dikkat edilmeli
  • Gerekli yazılım, program ve dosya formatları üzerinde çalışabilecek teknik donanıma sahip olmalı

Okeanos Uluslar arası Çeviri ve Yeminli Tercüme tüm işleyişini EN 15038 Hizmet Kalite Standartları rehberliğinde tüm projelerini yürütmektedir.

Tercüme ekibini de aynı rehberlik doğrultusunda ve büyük bir titizlikle seçmektedir.

Müşteri odaklı yaklaşımı ile yazılı çeviri projelerinde teknolojik alt yapısı ve müşteri paneli sayesinde projeleri daha hızlı, güvenilir ve şeffaflıkla sağlamaktadır.

Yazılı çeviri projelerinde noter onaylı tercüme ya da yeminli tercüme hizmeti sağlamakta ve bu konuda Beyoğlu 25. Noterliği ve Beyoğlu 58. Noterliği iş birliği ile hizmet vermektedir.

Okeanos Uluslar arası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi kurulduğu günden bu yana etik değerlerine ve ilkelerine bağlılığını sürdürmekte ve bunu tüm çalışanlarına da aktarmaktadır.

Yazılı çeviri projelerine uygun fiyat, hız ve kalite unsurlarını bir arada sunan Okeanos Uluslar arası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi bu alanda da öncü şirketlerden biridir.

Yazılı çeviri hakkında daha detaylı ilgi ve fiyat teklifi için www.okeanostercume.comtr adresimizden ya da info@okeanostercume.com.tr adresimizden ya da 0212 221 45 21 numaralı telefonumuzdan ya da 0553 910 31 32 numaralı whatsapp hattımızdan kurumsal müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.


Anahtar Kelimeler :

Gönderiyi Paylaş!