Yeminli Tercüman Nasıl Olunur

Yeminli Tercüman Nasıl Olunur ?

Tercüme ve çeviri sektörünün kariyer planlaması dahilinde birçok tercüman adayının araştırdığı ilk konulardan biri olan yeminli tercüman nasıl olunur sorusunun cevabıdır.

Tercüman ya da çevirmen olmak isteyen birçok kişinin ya da dil bölümü mezunu birçok tercüman adayının cevabını aradığı ilk sorulardan biri yeminli tercüman nasıl olunur sorusudur. Yeminli tercüman nasıl olunur sorusunun yanıtı ise;

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
  • Sabıka kaydı bulundurmamak
  • En az iki dilde ve iki yönde yazılı ya da sözlü çeviri yapabiliyor olmak
  • En az iki dil bildiğini lisans diploması ya da dengi bir belge ile ispat edebiliyor olmak
  • Yemin zaptı edinilecek noterlik makamı ile aynı il sınırları içerisinde ikamet edebiliyor olmak

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi kurulduğu günden bu yana geniş yeminli tercüman ekibi ile çalışmalarını sürdürmektedir.

Profesyonel bir tercümanin edinmesi gerekenler ise;

  • Yeminli tercüman sorumluluk sahibi olmalıdır
  • Araştırma ve gelişime dair açık olmalı
  • Teknik bilgi ve donanıma sahip olmalı
  • Ekip iş birliği ile çalışabiliyor

Yeminli tercüman nasıl olunur? Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi geniş ve uzman tercüman kadrosu ile İstanbul’un merkezi Şişli’de faaliyet göstermektedir. Yeminli tercüme ve noter yeminli tercüme işlemlerini Beyoğlu 25. Noterliği ve Beyoğlu 58. Noterliği iş birliği ile sürdürmektedir.

Tercüman kadrosunun oluşumunda ve tüm tercüme projelerinde EN 15038 Hizmet Kalite Standartları çerçevesinde hizmet verilmektedir. Belirli test ve değerlendirmelere tabi olarak ve EN 15038 Hizmet Kalite Yönergelerine bağlı kalarak tercüman ve editör alımı gerçekleştiren çevirmen Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme bu alanda sektörün lider markaları arasında yer almaktadır.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi kurulduğu günden bu yana etik değerlerine ve ilkelerine bağlı çalışmalarını sürdürmüş ve tüm hizmetlerini uygun fiyat, hız ve kalite kriterlerini bir araya getirerek sunmuştur. Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi doğduğu günden bu yana uygun fiyat, hız ve kalite standartlarında hizmet vermiştir.

Nasıl yeminli tercüman olunur sorusu ve cevabı için ve fiyat teklifi için www.okeanostercume.com.tr adresimizden ya da info@okeanpstercume.com.tr adresimizden ya da 0212 221 45 21  numaralı telefonumuzdan ya da 0553 910 31 32 numaralı whatsapp hattımızdan kurumsal müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.


Anahtar Kelimeler :

Gönderiyi Paylaş!