Yeminli Tercüme

Yeminli Tercüme

Resmi kurumlar tarafından çeşitli sebeplerden dolayı pek çok evrakın yeminli tercümesi talep edilmektedir.

Vatandaşlık işlemleri, çalışma ya da oturma izni almak, eğitim, sağlık, vize, bankacılık işlemleri gibi nedenlerden dolayı pek çok belgenin yeminli tercümesi gerçekleştirilmektedir.

Yeminli Tercüme Nedir?

Tercüme bürosunun bağlı bulunduğu noterlikte yemin zaptı bulunan yeminli tercümanlar tarafından gerçekleştirilen tercüme işlemidir. Yeminli tercümesi yapılan evrakta yeminli tercümanın kaşesi ve imzası yer almaktadır. Yeminli tercüme işlemiyle evraklar resmiyet kazanmaktadır. Dolayısıyla pek çok işlem için kullanılabilmektedir.

Yeminli Tercüman Nedir?

Üniversite düzeyinde yabancı dil diplomasına sahip kişilerin ya da IELTS, TOEFL gibi Avrupa ya da dünya düzeyinde geçerliliği bulunan sınavlardan geçer not alan kişilerin çalıştıkları tercüme bürosunun bağlı bulunduğu noterlikte noter huzurunda yemin etmesi sonucunda yeminli tercüme yapmak üzere aldığı unvandır.

Yeminli Tercüme Gerektiren Evraklar Nelerdir?

Pasaport, kimlik, aile cüzdanı, nüfus kayıt örneği, doğum belgesi, ikametgah belgesi, vekaletname, imza sirküleri, ticaret sicil gazetesi, sicil tasdiknamesi, faaliyet belgesi, sözleşme, SGK hizmet dökümü, banka hesap dökümü, sözleşme, diploma, transkript, kapasite raporu, tıbbi rapor gibi belgeler yeminli tercüme gerektiren evraklar arasında yer almaktadır.

Noter Onaylı Tercüme Nedir?

Bazı resmi kurumlar için evrakların yeminli tercümesi yeterliyken, kimi resmi kurumlar noter onaylı tercüme talep etmektedir.

Noter onaylı tercüme işlemi yeminli tercümesi gerçekleştirilen evraka söz konusu çevirinin kaynak dilden hedef dile ilgili noterliğe bağlı yeminli tercüman tarafından gerçekleştirdiğine dair ibare eklenerek kaşelenip imzalandıktan sonra noterliklerde onaylanması işlemidir.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi alanında uzman, deneyim sahibi hem kaynak dile hem de hedef dile iyi derecede hakim yeminli tercüman kadrosuyla yazılı ve sözlü olmak üzere profesyonel yeminli tercüme ve noter onaylı tercüme hizmeti sağlamaktadır.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketinin yeminli tercüme, yeminli tercüman, noter onaylı tercüme hizmetleri ile ilgili olarak daha detaylı bilgi ve fiyat teklifi almak için info@okeanostercume.com.tr adresine e-postalarınızı gönderebilir veya www.okeanostercume.com.tr adresini ziyaret edebilir ya da 0553 910 31 32 numaralı whatsapp hattı veya 212 221 45 21 numaralı sabit hat aracılığıyla kurumsal müşteri temsilcimizle iletişime geçebilirsiniz.


Anahtar Kelimeler :

Gönderiyi Paylaş!