Yunanca Tercüme ve Yunanca Çeviri

Yunanca Tercüme ve Yunanca Çeviri Hizmetleri

Yunanistan Türkiye arasında komşuluk ve ticari ilişkilerden dolayı Yunanca tercüme ve Yunanca çeviri sıklıkla ihtiyaç duyulan tercüme dilleri arasında yer almaktadır.

Yunanca, Yunanistan ve Güney Kıbrıs Cumhuriyeti’nin resmi dilleri arasında yer almaktadır. Köklü ve ski bir dil olan Yunanca 4000 yıllık bir tarihe sahip ve Hint Avrupa dil ailesine mensuptur.

Türkiye’de ortalama 3000 kadar Yunan vatandaşı başta İstanbul, Bozcaada ve Gökçeada’da yerleşmişlerdir.

Ortak tarihe sahip Türkiye Yunanistan arasında ticari, siyasi, eğitim, yerleşim ve turizm amacıyla yüksek oranda etkileşim mevcuttur. Mustafa Kemal Atatürk’ün evinin Yunanistan sınırları dahilinde olması sebebiyle çok sayıda Türk turistin ilgisini çekmektedir.

Yunanistan’dan Türkiye’ye eğitim amacıyla gelen öğrencilere ayrıca burs imkanı sunulmaktadır.

Yunanca Teknik Tercüme ve Yunanca Teknik Çeviri

Birçok elektrikli ve elektronik aletlerin, cihazların, teknik ekipmanların kullanım kılavuzu, CE belgesi, katalog, broşür gibi dosyalarının Yunanca teknik tercüme ve Yunanca teknik çeviri işlemleri gerçekleştirilmektedir. Yunanca teknik tercüme ve Yunanca teknik çeviri işlemi gerçekleştirilirken terminolojik bütünlük ve doğru teknik terim kullanılması büyük önem taşımaktadır.

Yunanca Akademik Tercüme ve Yunanca Akademik Çeviri

Akademik kariyer, eğitim, araştırma ve akademik çalışmalar sırasında çok sayıda tez, ödev, araştırma gibi dosyaların Yunanca akademik tercüme ve Yunanca akademik çeviri işlemine ihtiyaç duyulmaktadır. Akademik dosyalar, matematik, fizik, psikoloji, sosyoloji, felsefe gibi terminolojilerine göre de kategorize edilmektedir. Terminoloji konusunda uzman ve deneyimli tercüme ekibi tarafından çalışmalar yürütülmektedir.

Yunanca Tıbbi Tercüme ve Yunanca Tıbbi Çeviri

Yunanca tıbbi tercüme ve Yunanca tıbbi çeviri işlemi labratuar sonuçları, ameliyat raporları, konsültasyon, radyoloji sonuçları gibi bireysel raporlarda ve sağlık turizmi gerçekleştirmek amacıyla doktor web sitesi, hastane web sitesi, hastane evrkları gibi dosyaların tercüme işlemleri yapılmaktadır. Ayrıca medikal cihazların kullanım kılavuzu, garanti belgeleri, katalog ve broşürlerinin de Yunanca medikal tercüme ve Yunanca medikal çeviri hizmetleri gerçekleştirilmektedir.

Yunanca Hukuki Tercüme ve Yunanca Hukuki Çeviri

Hukuk dünyanın en eski bilimlerinden biridir ve iki ülke arasında meydana gelen tüm ilişkilerde hukuki tercüme ve hukuki çeviri yer almktadır. Şirket ortaklık sözleşmeleri, uluslararası mahkeme evrakları, tahhütname, tüzük ve yasa maddelerinin Yunanca hukuki tercüme ve Yunanca hukuki çeviri işlemleri gerçekleştirilir. Yunanca hukuki tercüme ve Yunanca hukuki çeviri işlemleri yapılırken hukuki terminolojiye hakim olmak çok önemli olup hukuki tercümanın her iki ülkenin hukuki yapısını bilmesi ve terminolojisini bu şekilde şekillendirmesi gerekmektedir.

Yunanca Finansal Tercüme ve Yunanca Finansal Çeviri

Yunanca finansal tercüme ve Yunanca finansal çeviri şirketlerin uluslararası ticari ilişkilerinde, şirket kuruluşu, ortaklık, şubeleşme sırasında bilanço, mali tablolar, finansal rapor ve analizler, banka evrakları gibi dökümanların tercüme ve çevirisinin yapılmasıdır.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi kurulduğu günden bu yana etik değerlerine bağlı ve ilkeli çalışmalarını sürdürmüş, uygun fiyatlı, kaliteli ve hızlı tercüme hizmetini Yunanca tercüme ve Yunanca çeviri projelerinde de sürdürmektedir.

Yunanca tercüme, Yunanca çeviri ve Yunanca yeminli tercüme projeleriniz hakkında detaylı bilgi ve fiyat teklifi için www.okeanostercume.com.tr adresimizden ya da info@okeanostercume.com.tr adresimizden ya da 0212 221 45 21 numaralı telefonumuzdan ya da 0553 910 31 32 numaralı whatsapp hattımızdan kurumsal müşteri temsilcilerimizle iletişime geçebilirsiniz.

 


Anahtar Kelimeler :

Gönderiyi Paylaş!