Yunanca Türkçe Çeviri

Yunanca Türkçe Çeviri

Yunanistan’ın ve Güney Kıbrıs Rum Kesiminin resmi dili konumunda bulunan Yunanca 4000 yıllık geçmişe sahip en eski dillerden birisidir. Hint-Avrupa dil ailesinde kendi başına kolu bulunan Yunanca aynı zamanda kendi alfabesine de sahiptir.  Türkiye’ye komşu Yunanistan’ın resmi dili olan Yunanca bireysel ya da kurumsal işlemler bağlamında çevirisi talep edilen diller arasında yer almaktadır. Yunanca Türkçe çeviri ekonomik, turistik, ticari, hukuki, tıbbi vb. nedenlerden dolayı sıkça talep edilmektedir.

Yunanca Türkçe çeviri hizmetinin tam anlamıyla sağlanabilmesi adına kişinin hem Yunancaya hem de Türkçeye anadili düzeyinde hakim olması gerekmektedir. Çünkü Yunanca ve Türkçe en başta alfabeleri olmak üzere birbirinden bağımsız dillerdir. Bugün Türkiye’de anadili Yunanca olan yaklaşık 2500 Rum Ortodoks’un yaşadığı tahmin edilmektedir. İstanbul, Bozcaada, Gökçeada genelde Rum Ortodokslarının temel yaşam alanıdır. Bunun yanı sıra Trabzon’da belli bir kesimde Yunanca konuşulmaktadır. Bölgede Yunanca konuşulmasına bağlı olarak Yunanistan eğitim, iş, evlilik, seyahat gibi konularda tercih edilmekte ve bu durum da Yunanca Türkçe çeviri işleminin ortaya çıkmasına zemin hazırlamaktadır.

Alfabesi Latin alfabesinden farklı tamamen kendi özgün karakterlerine sahip olan Yunanca, çevirisinin gerçekleştirilmesi bakımından zor diller arasında yer almaktadır. Yunan ve Türk kültürünün benzer özellikleri kimi zaman çeviri işlemini bir anlamda kolaylaştırsa da yine de uzmanlık gerektiren bir işlemdir.

Uzmanlık denilince akla ilk gelen çeviri firmalarından birisi olan Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi Yunanca Türkçe çeviri bağlamında sizlere en kaliteli hizmeti sağlayarak işlemlerinizi kolaylaştırmaktadır. Müşteri memnuniyeti odaklı hizmet anlayışıyla her daim müşteri memnuniyet ilkesine bağlı olarak tüm çalışmalarını gerçekleştiren Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi her geçen gün kendini bu alana yönelik olarak yenilemekte ve geliştirmektedir.

Geçmişte Türkiye’den  Yunanistan’a  göç etmiş, nüfus işlemleri, eğitim, iş veya turistik amaçlarla Türkiye’yi ziyaret eden Yunan vatandaşları yunanca türkçe çeviri hizmetine oldukça fazla ihtiyaç duyarlar. Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi yunanca Türkçe çeviri hizmetinde profesyonel hizmet sağlamaktadır. Nüfus kayıt örneği, evlilik cüzdanı, diploma, transkript, vekaletname, imza sirküleri gibi belgeleriniz ya da kullanım kılavuzu, patent, katalog gibi belgelerinizin Yunanca tercümeişlemi Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi tarafından en kaliteli biçimde sunularak yapılan kontrollerin ardından sizlere teslim edilmektedir.

Yunanca Türkçe çeviri talepleriniz için Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketinin hizmeti ile ilgili olarak bilgi ve fiyat teklifi almak isterseniz info@okeanostercume.com.tr adresine mail gönderebilir, www.okeanostercume.com.tr adresinden bizlere ulaşabilir, hizmetlerimizle ilgili olarak bilgi alabilir ya da 0212 221 45 21 numaralı sabit hattımızdan ve 0553 910 31 32 numaralı whatsapp hattımızdan bizlere ulaşarak müşteri temsilcimizle iletişime geçebilirsiniz.


Anahtar Kelimeler :

Gönderiyi Paylaş!