Vekaletname Tercümesi ve Sözlü Yeminli Tercüme

Kişi ya da kurumların adına başka birinin yasal olarak işlem yapabilmesi için vekil tayin edilmesi ve bu işlemin noterlik makamında gerçekleştirilmesi sonrası elde edilen evraktır vekaletname.

Vekaletname Çeşitleri

 • Genel vekaletname
 • Tapuda yapılacak işlemler için vekaletname
 • Veraset ve intikal işlemlerine ilişkin vekaletname
 • Tanıma ve tenfize ilişkin vekaletname
 • Gayrimenkul alım ve satımına ilişkin vekaletname
 • Boşanma davası açmaya açılmış boşanma davasını kabul etme yetkisi veren vekaletname
 • İpotek kurmak üzere yetkilendirilmiş vekaletname
 • Şirketler tarafından verilen vekaletname
 • Şirketlerde hisse devrine ilişkin vekaletname
 • Satış vadi yapmak için verilen vekaletname

Çeşitli imkanlar ya da nedenlerden dolayı birilerini vekil tayin etmek amacıyla noterlik makamlarında vekaletname düzenlenmektedir.

Yabancı uyruklu vatandaşların noterlerde gerçekleştirdiği her türlü vekalet işlemi için vekaletname tercümesi ve vekaletname çevirisi için sözlü tercüme hizmeti talep edilmektedir.

Vekaletname tercümesi ve vekaletname çevirisi için ihtiyaç duyulan sözlü tercüme hizmeti ilgili noterliğe bağlı yeminli tercümanlar aracılığıyla gerçekleştirilmelidir.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi Beyoğlu 25.Noterliği aracılığıyla gerçekleştirilen vekalet işlemleri için İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Arapça, Farsça, Çince başta olmak üzere pek çok dilde görev yapan yeminli tercümanlarıyla vekaletname tercümesi ve vekaletname çevirisi ve sözlü tercüme hizmeti vermektedir.

Hukuki terminolojiye hakim, ülke hukuk sistemleri hakkında bilgi sahibi, hukuki tercüme bağlamında deneyimi bulunan yeminli tercüman kadrosuyla her çeviri hizmetinde olduğu gibi vekaletname tercümesi ve vekaletname çevirisi hizmetiyle de müşteri memnuniyet düzeyini yukarılarda tutmaktadır.

Yabancı uyruklu vatandaşların noterlik makamı ve diğer kamu kurumlarında yaptıkları tüm işlemlerde olduğu gibi noterlik işlemleri sırasında da yeminli sözlü tercüme yapılması ve noter onaylı pasaport tercümesi aranılan ilk koşuldur.

Yabancı uyruklu vatandaşların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı edinme hakkından yararlanmak amacıyla özellikle gayrimenkul alım satım işlemlerinde vekaletname düzenlenmesi en sık yaşanan vekalet işlemleri arasında yer alırken bunun yanı sıra yabancı sermayeli yatırımlar vesilesiyle yabancı uyruklu vatandaşların şirket kuruluşunda vekaletname düzenlenmesi talep sıralamasında ilk sırada yer almaktadır.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi merkezi bulunan Perpa Ticaret Merkezi sınırları içinde Perpa Ticaret Odası şirket kuruluş işlemleri ve Perpa Ticaret Sicil Müdürlüğü sicil tasdik işlemleri kapsamında yabancı uyruklu vatandaşların ihtiyaç duyduğu sözlü yeminli tercüme ve yeminli çeviri işlemleri için anlık çözümler sunabilmektedir. Ayrıca geniş ve bu alanda uzman bir kadroya sahip olan Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi kurulduğu günden bu yana merkez ofisinin bulunduğu Perpa Ticaret Merkezi içerisinde bulunan Beyoğlu 25. Noterliği vekaletname işlemlerinde ihtiyaç halinde birçok dilde sözlü yeminli tercüme konusunda uygun fiyatlı tercüme, kaliteli hizmet ve hız avantajı sunmaktadır.

Vekaletname Verilmesi İçin Gerekli Evraklar

Noterde vekalet verme işlemi için gerekli evraklar;

 • Vekalet veren kişinin kimlik, pasaport ya da TC kimlik numarası
 • Vekalet verilen kişinin kimlik, pasaport ya da TC kimlik numarası
 • Taraflardan 2şer adet vesikalık fotoğraf

Bunların dışında talep edilecek evraklar verilen vekaletin türüne göre değişiklik göstermektedir. Araç satışı, gayrimenkul alım satım, boşanma ya da dava takibi gibi sebeplerden verilmesi ya da düzenlenmesi gereken işlemlerde ilaveten farklı evrak talebi olacaktır.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi hukuki terminolojiye hakim yurt içinde ya da yurt dışında düzenlenen tüm vekaletname tercüme ya da çeviri işlemlerinde uygun terminoloji konusunda uzman sözlü yeminli tercüman kadrosu ile işlem yapmakta ve sadece vekalet değil sözlü yeminli nikah tercümesiyeminli adli tercüme işlemleri gibi konularda profesyonel bir kadro ile iş birliği içerisinde uluslararası düzeyde faaliyet göstermektedir.

Kurulduğu günden bu yana uygun fiyat, kalite ve hızlı tercüme anlayışını etik değerleri çerçevesinde gerçekleştiren Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi sektörün öncü firmaları arasında yer almaktadır.

Tüm projelerinde olduğu üzere vekaletname tercüme ve vekaletname çeviri işlemleri ve sözlü yeminli tercüme ve sözlü yeminli çeviri işlemlerinde uluslararası kalite standardı olan EN 15038 Hizmet Kalite Standartları kapsamında tekliften teslimata tüm iş akışını sürdürmektedir.

okeanos yeminli tercüme hizmetleri

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.