Acil Tercüme

acil tercüme ve acil çeviri
acil tercüme ve acil çeviri

Acil tercüme ve acil çeviri, tercüme hizmet alımı birey ya da kurum bazında çok çeşitli konularda talep edilmektedir. Bazen tercüme işlemi müşteri talebi doğrultusunda daha kısa sürelerde yapılmaktadır. Bu işlem için özel bir ekip çalışması yapılır ve gereken zamanda başarılı bir şekilde teslimatı sağlanır.

Acil Tercüme ve Acil Çeviri

İhale dosyaları, gümrük evrakları, vize işlemleri gibi işlemlerde süre çok önemlidir ve kısa sürede çözümlenmesi gerekmektedir. Acil Tercüme ve Çeviri hizmeti ile tercüme şirketinin ön gördüğü süreden öncelikli olarak müşteri talep ettiği teslim tarihini belirtir ve o tarihe dair teslimat planlaması yapılır.

Öngörülemeyen ve son anda çıkan aksilikler, ilave olarak hazırlanması gereken evraklar, düzenlenmesi atlanılan son dakika belgeler, basıma ya da gümrüğe yetişmesi gereken dokümanlar – katalog veya broşürler, konsolosluğa teslim edilmesi gereken eksik evrakın tamamlanması ve tüm bu koşuşturmaca içerisinde bu dosyaların tercüme ve talep edilmesi suretiyle onaylarının yapılıp teslim edilmesi Acil Çeviri kapsamında gerçekleşir.

Acil Tercüme kaliteden ödün vermeden projeye atanan ekip tarafından yapılır. Acil Tercüme projelerinde projenin terminolojisi, dosyanın formatı, karakter ya da sayfa sayısı, onaylı olup olmayacağı, gibi birçok konuda ele alınır ve müşteri ile tercüme şirketi yetkilisi arasında mutabık kalınan zamanda, belirlenen kriterlerde teslimat işlemi gerçekleştirilir.

Acil Tercüme ve Çeviri Taleplerinizde Okeanos Farkı…

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi Acil Tercüme ve Acil Çeviri projelerinde profesyonel ekibi ile müşteriye özel çözümler üretmektedir.

Acil Tercüme, projelerinizin tercüme bürosunun öngördüğü teslim tarihinde değil, sizin talep ettiğiniz teslim tarihinde teslim edilmesi için gerekli planlamaların yapılmasıdır.

Acil Tercüme ve acil çeviriye özellikle dış ticaret sektöründe ihtiyaç duyulmaktadır. Acil tercüme taleplerinizde belirttiğiniz teslim tarihinde teslimat planlaması yapılmaktadır. Dosyanızı bize ulaştırdıktan sonra dosyanızın türü, kaynak dil, hedef dil ve karakter sayısına göre bir teslim tarihi belirlenir. Tercüme bürosu proje teklif dosyasında öngördüğü teslim tarihini belirtir. Tarihin firmanız için uygun olması durumunda onay verilir. Ya da müşteri için gerekli olan teslim tarihi müşteri tarafından belirtilir ve ona göre planlama yapılır.

Okeanos acil tercüme bürosu olarak, diğer müşterilerimizin acil çeviri ihtiyacını, yeminli veya profesyonel çevirmenlerimiz ile sunmaktayız. Acil İngilizce tercüme, acil Fransızca tercüme ve acil Almanca tercüme, acil Arapça tercüme ve acil Rusça tercüme hizmetleri de dahil olmak üzere, Okeanos Tercüme’nin misyonu, müşteriye en hızlı çeviri hizmeti sunarak, içeriğin kalitesini ve bütünlüğünü etkilemeksizin uzman hizmet sunmaktır. acil İngilizce tercüme veya acil Türkçe tercüme hizmetini başlatmak için projenizle birlikte dosyanızın aciliyetini veya talep ettiğiniz teslim tarihini bildirmeniz yeterlidir. Arapçaya çevrilmesi gereken herhangi bir konu için, çalışma süresini azaltmak için mükemmel acil tercüme hizmetimizi kullanın.

Neden Acil Tercüme ve Çeviri? 

Acil çeviri, tercümenin en çok talep edilen çeviri hizmetlerinden biridir. Acil çeviri işleri bir dizi nedenden ötürü ortaya çıkmaktadır.

İşimizi mümkün olduğunca sorunsuz bir şekilde yürütmek için hepimiz plan yapmaya çalışıyoruz, ancak bazen olaylar bütün planlarımızı bozmaktadır. Bu, aşırı iş yükünden, yeni bir projeden, ya da strateji değişikliğinden kaynaklanıyor olabilir. Aniden belgelerinizin çevrilmesi ihtiyacı doğmasıyla rutinde yapılabilecek çeviri projesi çok daha kısa teslim tarihli acil tercüme kapsamına dönüştü.

Acil tercüme ve acil çeviri projeleri gerçekleştirilirken en büyük handikap çeviri kalitesinden ödün verilmesidir. Okeanos Tercüme Bürosu olarak acil tercüme projelerinizde çeviri kalitesinden ödün vermeden tamamlıyoruz.

Özellikle zaman farkından doğan farklılıkları göz önünde bulundurarak dünyanın dört bir yanına yerel saatlerinde hizmet sağlayabiliyoruz.

Acil çeviri işlerini yürütmek için kullanılan profesyonel bir çeviri bürosu olan Okeanos, hızlı çeviri ihtiyacının kalite ihtiyacını geçersiz kılmaması gerektiğini biliyor. Bu stratejiden ödün vermemek adına ürettiğimiz tüm çevirilerin doğruluğunu taahhüt ediyoruz.

Bir denizaşırı iş anlaşmasını beslemek, bir ihale dosyasını yetiştirmek ya da ihaleye girmek, uluslararası bir ortaklık geliştirmek veya son teslim tarihine sahip bir teklif vermek isterseniz, Okeanos ekibi acele çeviri işinizi yüksek bir standartta ve zaman çizelgenizde tamamlayabilir.

Acil çeviri hizmetimizin detayları ve işinizin mükemmelleşmesine nasıl yardımcı olabileceğimiz hakkında daha fazla bilgi için bize ulaşabilirsiniz.

Her Zaman Ek Bir Ücret Ödemeden Acil Çeviri…

Onaylı olsun veya olmasın, tüm çevirilerimizle % 100 kalite garantisi veriyoruz ve bu acil çeviri durumunda da geçerlidir. Amacımız, herhangi bir kalite kaybı olmaksızın ve sözde ekstra “aciliyet ek ücreti” olmaksızın size acil bir çeviri sunmaktır.

Acil Tercüme ve Çeviri Önceliklidir…

Geniş bir müşteri yelpazesinin tam memnuniyetini sağlamak için en hızlı planlama ile acil çeviri yapıyoruz. Bu isterseniz yeminli tercüman onaylı, isterseniz noter onaylı veya isterseniz de onaysız çeviriler için geçerlidir. Genellikle bir işletmenin beklenmedik bir şekilde örneğin yurt dışında bir proje başlatması gibi bir durum söz konusudur. Bu, memorandum ve şirket ana sözleşmesi gibi çeşitli resmi belgelerin ticaret sicilinden çıkarılması ve ortaklık belgelerinin acilen çevrilmesi gerektiği anlamına gelebilir. Doğal olarak, basın bülteniniz, web siteniz, sunumunuz veya broşürünüz gibi düzenli (onaylanmamış) acil çeviri için de bize ulaşabilirsiniz.

Gizliliği Olan Belgelerde de Acil Çeviri

Bir ürün veya hizmetin pazarda bile bulunmasından önce, bir çeviri işleminin acil olarak yapılması gereken durumu sıklıkla yaşarız. Bu durumda siz müşterilerimizle gizlilik sözleşmesi düzenliyoruz.

 • Ekstra ücret ödemeden acilen tercüme
 • Tüm dil kombinasyonları mümkündür
 • Anadilde çevirmenler
 • Belgenizin bir taraması veya fotoğrafı yeterlidir

Acil Onaylı Tercüme ve Çeviri

Belgelerinizin onaylanmış bir çevirisine ihtiyacınız varsa, uzman proje koordinatörlerimiz belgelerinizi çevirmesi için gereken süreye bağlı olarak size bir teklif sunmaktadır. Resmi belgelerin evrensel olmadığını göz önünde bulundurarak, kendi belgenizin büyüklüğüne göre ödeme yapmanın adil olacağına ve “ortalama büyüklük” e dayanmadığına inanıyoruz.

“Aciliyet Ek Ücreti” Olmadan Belgelerinizin Acil Çevirisi…

Metninizi veya resmi belgeyi acilen tercüme etmeniz gerekiyor. Birçok çeviri bürosu, bir metni veya resmi belgeyi normalden daha hızlı çevirmek için acil bir ek ücret talep eder. Bizimle her zaman son derece rekabetçi fiyatlara, mükemmel kaliteye ve her çeviri için hızlı teslimata güvenebilirsiniz.

Herhangi Bir Dile Acil Çeviri Yapmak Mümkün…

Okeanos, acil çevirileri günlük olarak bir dizi farklı dile aktarıyor. Örneğin, Hollandaca’dan gelen metinleri ve resmi belgeleri İngilizce, Almanca, Fransızca veya İspanyolca’ya çevirebiliriz. Ancak, doğal olarak, Avrupa dışındaki dilleri, örneğin Çince, Arapça veya Japonca içeren acil çevirileri de gerçekleştiriyoruz.

Acil Tercüme ve Çeviride EN 15038 Kalitesi

Avrupa Birliği’nin kabul ettiği tek tercüme standartı olan EN15038, özellikle tercüme büroları için geliştirilmiş bir kalite standardıdır. EN 15038 standardı, hizmetin tutarlı kalitesini sağlar. Sertifikasyon kuruluşu tarafından düzenli denetimler yapılmasını gerektirir ve herhangi bir tutarsızlık bulunması halinde sertifikasyon iptal edilir.

Birçok Avrupalı ​​çeviri şirketi, müşterilerine sundukları hizmetlerin kalitesini kanıtlamak için güvenilir bir yönteme ihtiyaç duyduklarını uzun zamandır hissediyorlar. Birçoğu, kalite yönetim sistemlerine bağlılıklarının bir kanıtı olarak ISO 9001 sertifikası aldı. Bununla birlikte, ISO 9001 standardı, birçok çevirmenin kalite çıktılarını belirlemede önemli gördüğü çeviriye özgü süreçleri ele almadığından, bu standart, sektörde bir “kalite garantisi” olarak kabul edilmemiştir. 2006 yılında, özellikle çeviri endüstrisi için yazılmış bir kalite standardı olan EN 15038, Avrupa Standardizasyon Komitesi olan CEN tarafından yayınlandı. Bu, tanınan belgelendirme kuruluşları tarafından bağımsız, yerinde denetimler kullanarak çeviriye özgü kalite yönetiminin belgelendirilmesi için ciddi bir girişimdi. Bu standart, dünya çapında kabul görmektedir ve Avrupa Birliği, ihale şartnamesinde bir ölçüt olarak yer almaya başlamıştır.

EN15038 Kalitenin Gelişimi

Avrupa’da, çeviri hizmetlerinin kalitesini kıyaslayabilen ve bağımsız denetim sertifikası yoluyla tanıma elde edebilecek evrensel bir kalite standardı yaratan bazı girişimler olmuştur. Buna İtalyan UNI 10574 Standardı, Avusturya Önorm D 1200 ve Önorm D 1201 Standartları, Hollanda Taalmerk Standardı ve Alman DIN 2345 Standardı dahildir. 1999 yılında EUATC (Avrupa Birliği Çeviri Şirketleri Birliği) sektöre özgü bir kalite standardı geliştirme ihtiyacını gördü. Bu girişim, bazı ulusal çeviri kuruluşları dernekleri tarafından kurulmuş olan önceki standartlar üzerine inşa edilmiştir.

Bu standart, ilk Avrupa çapında girişimdi. 2003 yılında EUATC bu standardı bir sonraki seviyeye taşıdı. Nisan 2003’te çeviri için belgelendirilebilir bir kalite süreci standardı oluşturmak amacıyla Avrupa standartları kuruluşu CEN ile çalışmaya başladılar. Eylül 2004’te halka danışma süreci başladı ve EN 15038 Mayıs 2006’ya kadar yayınlandı. ABATC, Avrupa’daki ulusal çeviri derneklerinden oluşuyor ve bu ulusal kurumlar standardı kendi dillerine çeviriyor ve ulusal standardizasyon kurumlarıyla işbirliği yapıyor. Bağımsız üçüncü taraf denetçiler tarafından yayınlanması ve belgelendirilmesi için.

EN15038 Kapsam ve Tanımlar

EN 15038 kapsamında olmayan bir alan, yorumlama ve servis matrisidir. Standardı geliştiren komite, standart dahilinde yorumların dahil edilmesinin değerini kabul ederken, yorumlama kalitesini yönetmenin standardın gelişmesini zorlaştırdığı ve süreci genişleteceği düşünülmüştür.

Çeviri endüstrisinde, bir şirketten diğerine farklı süreçleri tanımlamak için birçok kelime kullanılmaktadır. EN 15038’i uygulamak isteyen herkes için standartta kullanılan terimlerin ve tanımların anlamını anlamaları çok önemlidir. Standart ayrıca “olmalı” ve “olmalıdır” terimlerini kullanır.

EN15038 Aşağıdakiler Standartta Tanımlanmış Terimlerden Bazıları:

Çeviri Hizmet Sağlayıcısı (TSP) – Çeviri hizmeti veren kuruluş veya kişi. Dil Servis Sağlayıcısı (LSP) olarak da bilinir.

Katma değer hizmeti – Çeviriye ek olarak bir TSP tarafından sağlanabilecek hizmetler.

Yetkinlik – Bilgi ve beceriyi uygulama becerisi

Yorumlama – Konuşulan biçimde kaynak dildeki konuşulan bilgilerin hedef dile dönüştürülmesi.

Çeviri – Kaynak dildeki yazılı metnin hedef dile dönüştürülmesi.

Çevirmen – Çeviren kişi.

Kaynak metin – Özgün metin. Çevrilen metin.

Hedef metin – Çevrilmiş metin.

Yerel Ayar – Hedef kitlenin dilsel, kültürel, teknik ve coğrafi kuralları

Revize – Kararlaştırılan amaç için uygunluğunun bir çevirisini inceleyin, kaynak ve hedef metinleri karşılaştırın ve düzeltici önlemleri önerin.

Reviser – Revize eden kişi.

İnceleme – Bir hedef metnin üzerinde mutabık kalınan amaç için uygunluğunu ve ait olduğu alanın sözleşmelerine saygı duymasını ve düzeltici önlemler önermesini incelemek.

Yorumcu – İnceleyen kişi.

Düzeltme – Yayınlamadan önce kanıtların kontrol edilmesi.

EN15038 Ana Hükümler

EN 15038 standardı şunları belirlemiştir:

Çeviri hizmetlerinin sağlanmasında kullanılan insan kaynakları ve süreç için temel gereksinimler

Müşteri – TSP ilişkisi

Çeviri hizmetleri için prosedürler

Ekler, proje kaydı, teknik ön çeviri süreci, kaynak metin analizi, stil kılavuzları ve katma değer hizmetlerinin kapsamlı olmayan bir listesi hakkında ek bilgi sağlar. [1]

İnsan kaynakları ve kullanılan süreç için temel gereksinimler

Bu bölümde, çevirmenlerin ve projede çalışan diğer kişilerin, doğru teknoloji ve iletişim ekipmanına duyulan ihtiyacın ve belgelendirilmiş bir kalite yönetim sistemine duyulan ihtiyacın gerektirdiği yeterlilik düzeyi özetlenmektedir.

Müşteri – TSP ilişkisi

Standart, İstemci – TSP ilişkisindeki adımları belirler. Bunlar şunları içerir:

Soruşturma ve fizibilite

Müşteri – TSP sözleşmesi

Proje ile ilgili müşteri bilgilerinin ele alınması

Proje sonucu

EN15038 Çeviri Hizmetlerinde Prosedürler

Standardın bu bölümü, Proje Yönetimi, Hazırlık ve Çeviri ile ilgilenen üç alt bölümden oluşmaktadır. Standart, TSP’nin çeviri projeleri, müşteri ile iletişim, kalite güvencesi ve müşteri-TSP sözleşmesine uygunluğu ele almak için yürürlükte olan prosedürleri belgelendireceğini belirtmektedir.

Hazırlık alt bölümü proje kaydı, proje atama, teknik kaynaklar, ön çeviri süreci, kaynak metin analizi, terminoloji çalışması ve stil rehberi ile ilgilidir.

Standart, çeviri sürecinde aşağıdaki adımları belirtir: çeviri, kontrol etme, gözden geçirme, gözden geçirme, düzeltme ve son doğrulama.

Okeanos Uluslarası Çeviri ve Yeminli Tercüme olarak acil yazılı tercüme hizmeti verdiğimiz gibi, Acil Noter Onaylı, Acil Yeminli Tercüme ve Acil Sözlü Tercüme hizmetleri de sunmaktayız. Firmamızdan mail veya telefon yolu ile bilgi alabilirsiniz. Acil Çeviri hizmetlerimizden bazıları:

 

 • Acil Finansal Çeviri
 • Acil Hukuki Çeviri
 • Acil Akademik Çeviri
 • Acil Teknik Çeviri
 • Acil Yeminli Tercüme 
 • Acil Noter Onaylı Tercüme ve Çeviri
 • İhale Dosyaları
 • İlaç Prospektüsleri
 • Vize evrakları
 • Şirket kuruluş evrakları
 • Sağlık raporları
 • Şirket Sözleşmeleri
 • Acil mail içeriği çevirileri
 • Vatandaşlık Başvuru Evrakları
 • Acil Şirket Toplantıları
 • Acil Simultane Programlar
 • Ardıl Tercüme ve Ardıl Çeviri

Acil Tercüme ve çeviri konusunda daha fazla bilgi ve fiyat teklifi için 0553 910 31 32 numaralı whatsapp hattımızdan ya da 0212 221 45 21 numaralı telefondan ya da info@okeanostercume.com.tr adresimizden iletişime geçebilirsiniz.

 

Bu gönderiyi paylaş