Proofreading

xOkeanos-Logo.png.pagespeed.ic.dox7aw9U4l

Proofreading (Son Okuma) Hizmeti

Proofreading basın yayın organlarında ya da yayıncılık hayatında da son okuma anlamına gelen ama nicelik açısından birbirinden farklı olan ve tercüme sektöründe daha çok düzen ve anlam bütünlüğünü sağlamak adına yapılmaktadır. Son okuma ya da proofreading anlamına gelen ve yetkili editörler tarafınca yapılan işlemde başka bir tercüman tarafından tercümesi yapılan dosyanın mizanpaj, anlam bütünlüğü ve terminolojik olarak istikrarının kontrol edilmesi ve gerekli düzenlemelerin yapılmasıdır.

Proofreading tercüme yapılmış dosyalarda ince dokunuşlar yapılarak yazım ve imla hataları dahil yapılan tüm hataların düzenlenmesidir.

Proofreading yapılacak dosyalar son okuma mahiyetinde olduğu için dosyalarda majör hatalar veya eksikliklerin görülmesi beklenmez. Metnin genel bütünlüğü göz önünde bulundurularak yapılan bir çalışmadır.

Proofreading bazı durumlarda başka bir kurum ya da firmanın kendisi tarafından yapılan dosyalarda da talep edilebilir. Proofreading ücretlendirmesi tercüme bütçesine göre daha uygun olarak planlanmaktadır.

Proofreading ya da son okuma hizmeti ile ilgili daha detaylı bilgi almak için info@okeanostercume.com.tr adresinden ya da 0212 221 45 21 numaralı telefondan ya da 0553 910 31 32 numaralı whatsapp hattımızdan ulaşabilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş