Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme Bürosu
Lokasyonumuz
Perpa 34384, Şişli / İstanbul
Mesaj İletin
info@okeanostercume.com.tr
rusça çeviri

Rusça Türkçe Çeviri ve Tercüme

Dünyada en fazla konuşulan dilleri arasında bulunan Rusça, sıralamada ilk altıya girer. Dolayısıyla tercümanlık hizmetine sıklıkla ihtiyaç duyulan bir dildir. Bu durumunu ise enerji kaynaklarının zenginliği ve siyasi gücüne borçludur.

Süper güç olarak anılan bu ülkenin Türkiye ile de yakın ticari ve siyasi ilişkileri vardır. Bu alandaki ilişkilerde her iş birliği ve karar aşamasında ise tercümanlık işlemlerine ihtiyaç duyulur. Rusça edebi eserlerin zenginliği de Rusça Türkçe çeviri ihtiyacını artırır.

Ülkemiz ile yakın konuma sahip olan bir ülkenin dili olmasıyla Rusçanın iyi anlaşılması oldukça önemlidir. Çünkü bireysel ve kurumsal evrak akışının doğru ve anlaşılır olması gerekir. Yani hem kurumsal hem de kişisel işlemlerde Rusya çeviri ihtiyaç duyulan bir hizmettir. Bunu da ancak alanında uzman bir tercümanlık firması sağlar.

Türkçe Rusça Çeviri

Tüm Yazılı Evraklarınızda Kaliteli Türkçe Rusça Çeviri

Tercümesi en fazla yapılan dil olan Rusça Türkçe çeviri işlemleri profesyonel tercümanlar tarafından yapılması gerekir. Çünkü özellikle iki ülke arasında ekonomik ve ticari yazılı dokümantasyonlar çok fazla detay gerektirir.

Yazılı tercümelerin iki dile de hâkim biri tarafından yapılması gerekir. Böylelikle yanıltıcı, yanlış ve eksik içeriklerden kaçınılmış olur. Nitekim resmi evraklar, resmi yazışmalar ve edebi eserler ancak bu şekilde özenle ve hassasiyetle diğer dile aktarılmış olur.

Yazılı metinlerin kalıcı olması ise çevirinin hassasiyetle yapılmasında diğer bir kriterdir. Uzman tercüman kadromuz ile bizler; yazılı pek çok alanda acil çeviri, süresiz arşivleme ve hızlı kargolama hizmeti veriyoruz.

Özellikle finansal, resmî belgeler, edebi eserler, web sitesi gibi alanlarda Türkçe Rusça yaptığımız çeviriler ile birçok başarıya imza attık. Bunun yanında yeminli yapılması gereken tercümeler, tıbbi, teknik, akademik, hukuk ve ticari alanda da bu iki dil arasındaki çeviriler konusunda iddialıyız.

Rusça Çeviri

Birçok Alanda Sözlü Rusça Türkçe Çeviri

Birçok alt kategorisiyle sözlü Türkçe Rusça çeviri bu iki kültürün ve dilin inceliklerine sahip tercümanlarımız tarafından yapılmaktadır. Sözlü çeviri hizmetimizden yüz yüze olduğu gibi online sesli veya video konferans ile de yararlanabilirsiniz.

Sözlü çeviri yapan tercümanlarımız dilin tüm terminolojisine sahip olmasından dolayı anlık çevirilerinizi eksiksiz ve doğru bir şekilde yapar. Ayrıca toplantı, fuar, seminer gibi iş ortamlarında ihtiyacınız durumunda hazır bulunarak tüm teknik donanımı kontrol eder. Böylelikle maksimum verimlilikte bir çeviri hizmeti sunar.

Şayet online olarak yapacağınız görüşmelerde Rusça Türkçe tercümanlık hizmetini en iyi şekilde alırsınız. Böylelikle 3 veya daha fazla kişinin dahil olduğu konferans ile görüşmeleriniz anlaşılır olur. Bu sayede en ufak bir tereddüt duymadan doğru kararlar vermenize yardımcı olur. Üstelik bu hizmeti 7/24 alabilirsiniz.

Aldığınız profesyonel bir sözlü çeviri, anlatmak istediklerinizin tüm detaylarını karşınızdakine aktarmayı sağlar. Ayrıca muhatap olduğunuz kişiye kafanızdaki tüm soruları sorabilirsiniz. Böylelikle güvenli bir ticaret yapabilirsiniz.

Hızlı ve Güvenilir Türkçe Rusça Yeminli Tercüme Hizmeti

Bireysel resmi yazışmalarda yeminli beyan, ikametgâh, diploma ve evlilik cüzdanı gibi evraklarınızın Rusça-Türkçe çevirilerinin yeminli yapılması gerekir. Yazılı ve sözlü olarak yapılan bu çeviri hizmeti, ticari olarak da yoğun ilgi görür.

Ticari hayatınızda ise bankacılık evrakları, ihale belgeleri, sözleşmeler, anlaşmalar veya ticari tekliflerinizin çevirileri, Rusça ve Türkçe diline hâkim yeminli tercümanlarımız tarafından yapılır. Örneğin Rusya’da kurmayı düşündüğünüz bir firma için bu iki dil arasındaki evrakların yeminli tercümesine sıklıkla ihtiyaç duyulmaktadır.

Yeminli tercümanlarımız her türlü belgenizi en hızlı ve güvenilir bir şekilde çevirmektedir. Sağlanması gereken gizlilik konusunda ise gösterdiğimiz hassasiyetle tüm müşterilerimizin memnuniyetini önemsediğimizi bir kez daha ispatlıyoruz.

Rusça Çeviri

Türkçe Rusça Çeviri ve Redaksiyon İşlemleri

Türkçe Rusya redaksiyon veya deşifre hizmetini uzman editör ekibimizle sizlere veriyoruz. Tercümesi yapılan evraklarınızın son kontrollerini yaparak hassasiyetle düzeltmelerini gerçekleştirilmektedir. Özellikle sadece tercüme yapılmasının yeterli olmadığı evraklarınızı, profesyonel okuma ve düzeltme işlemlerimiz ile istenilen şekilde hazırlamaktayız.

Rusça Türkçe çeviri yapılan evraklarınızı redaksiyon, yerelleştirme ve proofreading hizmetlerimiz ile sunacağınız kuruma uygun hale getiriyoruz. Tez, ödev, makale, kitap gibi edebi veya akademik tüm metinlerinizde bizden redaksiyon hizmeti alabilirsiniz. Böylelikle tüm içeriklerinizi dil ve anlam bütünlüğü açısından mükemmel hale getirebilirsiniz.

İş dünyasında ise anlaşma ve sözleşmelerinizin redaksiyon hizmeti alarak hazırlanması ise ticari hayatınızı başarılı kılar. Gözden kaçabilecek noktaların ve ucu açık hususların görülmesini sağlar. Böylelikle maddi kayıpların önüne geçer.

Birçok Dilde Olduğu Gibi Rusça Türkçe Çeviri Deşifre Hizmeti

145 milyonluk nüfusa sahip Rusya, dünya çapında zengin ticari ve edebi evrak akışı sağlar. Dolayısıyla çeviri Rusça hizmetleri de tercümanlık alanında ilk sıralarda yer alır. Dijital platformda yapılan ses veya video kayıtlarının yazıya dökülmesi olan deşifre işlemi de dolayısıyla sıklıkla alınan bir hizmet haline gelir.

Her türlü ders, seminer, konferans ve toplantı içerikleriniz, alanında uzman tercümanlarımız tarafından yazıya dökülmektedir. Şayet isterseniz Türkçe içeriklerinizin Rusça çevirileri yapılarak alt yazı çalışmaları yapabiliriz. Böylelikle pazarlamada sizi bir adım öne geçirir.

Rusça Türkçe çeviri deşifre hizmetimiz ile aynı zamanda sesli ve görüntülü dijital ürünlerinizi hazırlıyoruz. Bunlar arasında reklam, film ve belgesel gibi birçok alanda hizmet sağlıyoruz. Bu noktada uluslararası ilişkilerin sadece ticari ve ekonomik olmadığının da bilinmesi gerekmektedir. Çünkü edebi ve akademik dijital eserlerde de hassasiyetle gerçekleştirilen deşifre hizmeti içeriği daha okunaklı kılmaktadır. Böylelikle hedef kitlede daha etkili sonuçlar elde edebilirsiniz.

Profesyonel Rusça Türkçe Tercüme Hizmeti

Birçok dilde olduğu gibi Türkçe Rusça çeviri konusunda da kaliteli ve güvenilir bir hizmet sunuyoruz. Günün her saatinde ihtiyacınız durumunda bize ulaşıp, çeviri hizmeti alabilirsiniz. İster sözlü ister yazılı isterse yeminli çeviri konusunda bize ulaşabilirsiniz.  

Uzman Kadrosuyla Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme Şirketi

7/24 esnek çalışma prensibi ile Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme Şirketi size en hızlı tercümanlık hizmetini sunan bir firmadır. Pek çok dilde olduğu gibi profesyonel Rusça Türkçe tercüme hizmetimiz ile de sizlere destek oluyoruz.

Bunun yanında kaliteden ödün vermeyen hizmet anlayışımız ile Rusça Türkçe çeviri konusunda da iddialı bir tercümanlık ofisiyiz. Kadromuzu seçerken o dil ve kültür hakkındaki yetkinlerini test etmek için yoğun elemelerden geçiriyoruz. Böylelikle size en kaliteli, güvenilir, hızlı ve çözüm sunan bir hizmet veriyoruz.

Yeminli tercüme yapılması gereken bilanço, ikametgâh, nüfus sureti ve pasaport benzeri evraklarınızı en kısa zamanda hazırlıyoruz. Zamanında teslim ediyoruz. Müşteri memnuniyeti odaklı hizmet anlayışımız ile modern çağın gereklilikleri konusunda da oldukça hassas bir firmayız.

Redaksiyon, proofreading, deşifre hizmeti ile edebi ve reklam içeren içerikleriniz daha kaliteli olur. Böylelikle hedef kitlenize daha hızlı ve pratik olarak ulaşabilirsiniz. Bunun yanında iş sözleşmelerinizde tüm noktalara dikkat ederek yapılan çeviriler ile daha güvenilir ticaret yapabilirsiniz.

Eğer Rusça Türkçe çeviri konusunda size destek olacak bir hizmet arayışında iseniz Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme Şirketi doğru adres. Çünkü dünyanın her noktasına hizmet verecek teknik donanımlarımız ve tecrübeli kadromuz ile size hizmet verebiliriz. İster bireysel ister kurumsal çeviri ihtiyacı durumunda bize ulaşabilirsiniz. Hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi alabilir online veya yüz yüze hizmetlerimize başvurabilirsiniz.