Türkçe Hollandaca Çeviri

hollandaca yeminli tercüme ve çeviri

Hollandaca, Felemenkçenin Hollanda’da konuşulan lehçesine denilmektedir. Hollanda’nın resmi dili olan Hollandaca, bunun dışında St. Martin, Surinam, Aruba, Guyana, Hollanda Antilleri ve Virgin Adalarında konuşulmaktadır.

Endonezya’da da yaygın bir şekilde konuşulmaktadır. Hollandacanın farklı bir versiyonu olan Afrikaans dili Güney Afrika’ya göçmüş olan Hollanda asıllı Güney Afrikalılar tarafından konuşulmaktadır.

Hollanda-Türkiye İlişkileri

Türkiye ve Hollanda arasındaki siyasi ilişkilerde birtakım pürüzler yaşanmasına rağmen birçok konuda temaslar ve istişareler sürdürülmeye devam etmektir. İlişkilerin iyileşmesine ve gelişmesine yönelik karşılıklı çabalar sürdürülmektedir.

4 milyon civarında Türk göçmenin yaşaması Hollanda ile olan ilişkilerimizin en önemli boyutlarından birisidir.

Hollanda ile olan ticaret ve yatırım alanındaki ilişkilerimiz ise diğer ilişkilere oranla daha gelişmiştir.  Hollanda, Türkiye’nin ikili ticaret hacmi açısından yedinci büyük ticaret ortağıdır. Türkiye’nin 2019 yılında Hollanda ile olan ihracat hacmi kayda değer bir artış göstermiştir. İhracat 5 milyar 763 milyon Dolar iken; ithalat 3 milyar 203 milyar Dolar’dır.

Türkiye’nin Hollanda ile ihracatını gerçekleştirdiği ürünler, eşya taşımaya mahsus motorlu taşıtlar, otomobiller, steyşin vagonlar ve tekstildir. İthal ürünler ise demir çelik, döküntü ve hurdalar, poliasetallar, diğer poliaterler ve petrol yağlarıdır.

2002-2019 arasındaki dönemde Hollanda’nın Türkiye’ye yaptığı yatırım 25 milyar 402 milyon Dolardır. Türkiye’de Unilever, ING Bank, Credit Europe Bank, AGT Netherlands, Achma gibi 3214 Hollanda firması ve 40 irtibat bürosu faaliyet göstermektedir.

Hollanda sermayeli şirketlerin Türkiye’de faaliyet gösterdiği sektörler bankacılık, kimya sanayi, ilaç sektörü, tıp endüstrisi, telekomünikasyon vb.dir.

Hollandaca  Çeviri Hizmetimiz…

Hollanda’nın ticari açıdan Türkiye ile ortaklık ve işbirliği içerisinde Hollandaca çeviri talebine zemin hazırlayan etmenlerden birisidir. Ayrıca Hollanda’da birçok Türk vatandaşının yaşaması, Türkiye’deki tüm işlemlerinde çeviri taleplerini doğurmaktadır.  Bunun yanı sıra Türkiye’nin Hollanda ile olan tüm ikili ilişkilerinde çeviri hizmetine ihtiyaç duyulmaktadır.

Okeanos olarak tüm Hollandaca çeviri taleplerine uygun fiyat, kaliteli, güvenilir ve hızlı tercüme hizmetimizle karşılık veriyoruz.  Tüm tercüme süreçlerini alanında uzman ve deneyim sahibi Hollandaca tercümanlarımızla büyük hassasiyet ve titizlikle yürüyoruz.

Hollandaca Tercüme ve Çeviri Hizmeti Verdiğimiz Alanlar

Ticaret, eğitim, sağlık, hukuk, sosyal bilimler ve teknik alanlarda belirli uzmanlık alanlarında bilgi ve deneyim sahibi tercümanlarımızla hizmet veriyoruz.

Gümrük belgeleri, taşımacılık evrakları, sigortacılık belgeleri, ticari faturalar vb. ticari belgelerin Hollandaca ticari tercümesini gerçekleştiriyoruz.

Hukuk alanında sözleşme metinleri, toplantı tutanakları, mahkeme evrakları, genelgeler gibi belgelerin Hollandaca hukuki tercümesini sağlıyoruz.

Akademik kariyer yolunda emin adımlarla ilerlemek isteyen öğrenciler ve akademisyenler için tez, abstract, makale, araştırma ve rapor gibi içerikleri tercüme ediyoruz.

Teknik alanlarda kullanım kılavuzu, katalog, teknik şartname, MSDS formu, AT uygunluk beyanı gibi teknik içeriklerin Hollandaca teknik tercümesini gerçekleştiriyoruz.

Tüm bu alanların dışında Hollandaca web site ve yazılım tercümesi ve yerelleştirme, proofreading gibi hizmetler sağlıyoruz. Tüm alanlardaki tercüman kadromuzu alanında uzman ve tecrübe sahibi kişilerden seçiyoruz.

Tüm tercüme süreçleri için ön hazırlık ve belirli bir plan-program gerçekleştiriyoruz. Böylelikle tüm Hollandaca çeviri işlerinizde kalite ve güvenilirliğin teminatını sağlıyoruz.

Hollandaca Yeminli Tercüme ve Tercüman

Resmi kurumlarda kullanılacak belgelerin Hollandaca’dan Türkçe’ye ve Türkçe’den Hollandaca’ya yeminli tercüme işlemini gerçekleştiriyoruz. Bu kapsamda vekaletname, sözleşme, sicil gazetesi, fatura, nüfus kayıt örneği, adli sicil kaydı, diploma ve transkript gibi belgeleri tercüme ediyoruz.

Tercüme işlemi gerçekleştirilen belgeleri yeminli tercüman kaşe ve imzası ile düzenliyoruz. İlgili evrak notere tasdik edilmesi halinde ise notere uygun bir biçimde hazırlıyor ve tasdike uygun hale getiriyoruz.

Tüm yeminli tercüme süreçlerimizde büyük dikkat ve titizlik içerisinde çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz. Bu kapsamda tercümesi gerçekleştirilen tüm belgelerin tekrardan kontrolünü sağlıyoruz.

Kaliteli ve Güvenilir Hollandaca Çeviri Hizmeti İçin Okeanos…

Okeanos Tercüme olarak tüm tercüme hizmetlerimiz de olduğu gibi Hollandaca tercüme hizmetimizde de kaliteli hizmet sağlamak adına büyük özveri gösteriyoruz.

Müşteri memnuniyeti ve kaliteli hizmet anlayışını her daim ön planda tutuyoruz. Bu kapsamda EN15038 Hizmet Kalite Standartları çerçevesinde hizmet veriyoruz.

EN15038 Hizmet Kalite Standartları ile tüm Hollanda tercüme işlemlerinizi belirli bir planlama ve organizasyon içerisinde yürütüyoruz.  Böylelikle tercüme süreçlerinizde sıkıntı veya problem yaşamanızın önüne geçiyoruz.

Etik ilkeler bağlamında çalışmalarımızı sürdürüyor ve uygun fiyat zamanında teslimat mottosuyla da farkımızı ortaya koyuyoruz.

Hollandaca çeviri hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi için info@okeanostercume.com.tr adresine e-posta gönderebilirsiniz. Ayrıca 0212 221 45 21 numaralı hattımızdan ve 0553 910 31 32 numaralı whatsapp hattımızdan kurumsal müşteri temsilcilerimize ulaşabilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir