Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme Bürosu
Lokasyonumuz
Perpa 34384, Şişli / İstanbul
Mesaj İletin
info@okeanostercume.com.tr
nöbetçi noter

Nöbetçi Noter Çalışma Saatleri

Nöbetçi noter çalışma saatleri noterlik bürosunun konumuna ve yerel düzenlemelere bağlı olarak farklılık gösterebilir. Genelde nöbetçi noterler, belirli günlerde ve saat aralıklarında hizmet verirler. Bunlar genellikle hafta sonları, tatil günleri veya akşam saatlerinde olabilir. Nöbetçi noter çalışma saatlerini öğrenmek için yerel noterlik bürolarının web sitelerini ziyaret edebilir, telefonla iletişime geçebilir veya yerel kaynaklardan bilgi alabilirsiniz.

Noter, çeşitli yasal belgeler ve hizmetler konusunda yardımcı olmak için belirlenen çalışma saatlerinde hazırdır. İster noter tasdik sözleşmeleri, beyannameler veya diğer önemli evraklar olsun, noter uzmanlıklarını sağlamaya ve bu belgelerin geçerliliğini sağlamaya kendini adamıştır. Müşteriler, tüm noterlik ihtiyaçları için planlanan çalışma saatleri boyunca profesyonel hizmetlerine güvenebilirler.

Nöbetçi Noter Cumartesi ve Pazar

Vatandaşların noterlikte yapmaları işlemlerini kolaylaştırabilme ve hızlıca tamamlayabilmelerine imkan sunmak için 06 Nisan 2019 tarihinde hayata geçen nöbetçi noter uygulaması pek uygulamaya imkan tanıyor.

Hafta içerisinde noterlerde yapılabilen her işlem hem cumartesi hem de Pazar günleri nöbetçi noterlerde de yapılabilmektedir.

Araç alım satım işlemleri, konut alım satım işlemleri, vekaletname, muvafakatname, imza sirküsü, imza beyanı, ihtarname, veraset işlemleri ve pek çok işlemlerinizi yapabilirsiniz…

Nöbetçi noter çalışma saatleri, acil işlemleriniz ve diğer sorularınız için noterlerin web aramalarındaki iletişim bilgilerine ulaşarak sorabilirsiniz…

Nöbetçi Noter Kaça Kadar Açık?

İstanbul’da nöbetçi noterler hafta sonları (Cumartesi ve Pazar) 10:00-16:00 saatleri arasında açıktır. Nöbetçi noterlerin listesi her hafta Türkiye Noterler Birliği’nin internet sitesinde yayınlanır.

Noter teriminin iki tanımı vardır. Birincisi, çeşitli belgeleri doğrulayan ve onaylayan bir kamu görevlisini, ikincisi ise bu görevlilerin çalıştığı fiziksel yeri ifade eder. Hali hazırda Nöbetçi Noter, hafta içi 08:00-17:00 saatleri arasında sözleşme, işlem ve diğer belgelerin tasdiki için hizmet vermektedir. Hafta sonları, benzer işlevleri yerine getiren nöbetçi noterler vardır.

Noter Cumartesi Açık Mı?

Noterlik büroları, yerel düzenlemelere ve noterlerin tercihine bağlı olarak cumartesi günleri açık olabilir veya olmayabilir. Bazı noterlikler cumartesi günleri de hizmet verirken, bazıları sadece hafta içi çalışabilir. Noterliklerin cumartesi çalışma durumunu öğrenmek için yerel noterlik bürosunun web sitesini ziyaret edebilir, telefonla iletişime geçebilir veya yerel kaynaklardan bilgi alabilirsiniz.

İstanbul ve İstanbul dışındaki illerde bulunan nöbetçi noterler, size en yakın noter hangisi olduğunu bulabilmeniz ve diğer noter uygulamaları için Türkiye Noterler Birliği kurumsal web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Noter ücreti ve harçlar ile ilgili makalemizi okuyabilirsiniz…