Redaksiyon (Editing)

çevirmen aranıyor
redaksiyon editing

Redaksiyon veya editing işlemi bir tercüman tarafından çevirisi yapılmış olan dosyaların uzman bir editör tarafından okunarak gerekli düzeltmelerin yapılması işlemidir. Profesyonel işlemler sırasında tercüme yapılması yeterli olmamakla birlikte projelerin redaksiyon (edit), proofreading, yerelleştirme hizmetleri de sunulmaktadır. Tercüme sonrası projenin dil ve anlam bütünlüğünün, terminolojik anlamda uyumunun gözetildiği dil ve alan konusunda uzman editörler tarafından okunması ve gerekli düzenlemelerin yapılması işlemidir.

Redaksiyon (editing) yapacak editör alanında deneyimli uzman ve yetkinliğinin olması gerekmektedir. Redaksiyon yapan editör kurum ya da tercüme şirketi talebi doğrultusunda değişikleri izlenebilir durumda ya da raporandırarak iletebileceği gibi doğrudan son haliyle de teslim edebilmektedir.

Redaksiyon işlemi edebi çalışmalarda, kitap çevirisinde, dergi, makale, tez, ödev gibi konularda ele alınabileceği gibi sözleşme, anlaşma, yasa tasarıları gibi konularda alanında uzman editörler tarafından redaksiyon (edit) işlemi sağlanmaktadır.

Redaksiyon yapılmasını istediğiniz doyalarınız için 0 212 221 45 21 numaralı telefondan ya da info@okeanostercume.com.tr adresimizden ya da 0 553 910 31 32 numaralı whatsapp hattımızdan ulaşabilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş