Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme Bürosu
Lokasyonumuz
Perpa 34384, Şişli / İstanbul
Mesaj İletin
info@okeanostercume.com.tr

Ticari Tercüme Hizmetleri

ticari tercüme ve ticari çeviri
Ticari tercüme ve çeviri

Globalleşen dünyada ticaret hayatının hızla sınırları aşması ve çok uluslu olması ticari tercüme taleplerinde artış yaşanmasına ve birçok alanda talep görmesine olanak sağlamıştır.

Ticari Tercüme Hizmetine Hangi Alanlarda İhtiyaç Duyulmaktadır?

Ticari faaliyetler sırasında yabancı ortaklı şirket kuruluş işlemlerinde, ortaklıklarda, yurt dışı şube açılışı işlemlerinde ihtiyaç duyulmaktadır. Aynı zamanda franchasing, gümrük işlemleri, nakliye ve taşımacılık işlemleri, sigortacılık işlemlerinde tercüme hizmetine talep oluşmaktadır.

Ticari Tercüme İşlemi Sırasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Tercümenin yapılacağı faaliyet alanına göre ve ibraz edileceği kuruma göre yapılacak işlemler değişiklik gösterebilmektedir. Tercüme ve çeviri yapan ekibi, sektör, son gelişmeler ve firmanın talep ve ihtiyaçları konusunda bilgi sahibi olmalıdır. Değişen son prosedürlere ve uygulamalara; çıkarılan son yasa ve yönetmeliklere hakim olmalıdır.

Özellikle ithalat ve ihracat yapan firmalar için çeviri teslim süreleri çok önemlidir. Okeanos  ekibi müşteri talepleri doğrultusunda projelerinin planlamasını doğru bir şekilde yapmaktadır. Teslimatı da mutabık kalınan tarihte eksiksiz bir biçimde sağlamaktadır.

Ticari Tercüme Gerçekleştirilen Belgeler Nelerdir?

Ticari yazışmalar, ticari faturalar, sözleşmeler, ihale evrakları, ticari teklifler, toplantı dokümanları vb. belgelerin ticari tercümesi sağlanmaktadır. Aynı zamanda nevi değişikliği, kapanış belgesi, dolaşım sertifikası, ATA karnesi, vergi levhası, faaliyet belgesi vb. evraklar tercüme edilmektedir.

Ticari Tercüme ve Çevirinin Önemi Nedir?

Ticari tercümesi sağlanan içerikler bir şirketin hedef kitle ile olan iletişimi ve uluslararası iş ağı kapsamındaki konumu açısında oldukça önemlidir.

Ticari tercüme ve çeviri belgeleri genellikle resmi kurumlara ibraz edilmektedir. Dolayısıyla yeminli tercüme veya noter onaylı tercüme gerektirebilmektedir. Bundan dolayı yapılacak en ufak bir hata dahi pahalıya mal olabilmektedir. Dolayısıyla bu işlem büyük hassasiyet, dikkat ve titizlik içerisinde sağlanmalıdır.

Tercüme ve Çeviri Taleplerinizde Okeanos

Okeanos Tercüme olarak ve ticaret yaşamında sahip olduğu önemin bilincinde çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz. Ticari alanda bilgi ve deneyim sahibi tercümanlarımız ile sizler için en kaliteli ve güvenilir hizmeti sağlamak adına çaba sarf ediyoruz.

Avrupa Birliği’nin kabul ettiği tek tercüme standardı olan EN15038 Tercüme Hizmet Kalite Standartlarında hizmet veriyoruz. Bütün tercüme projelerinde bu standartta yer alan prosedürler ve proseslere uygun olarak hizmet vermekteyiz…

Tercüme ve çeviri hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi için 0553 910 31 32 veya 0212 221 45 21 numaralı hatlardan kurumsal müşteri temsilcilerimize ulaşabilirsiniz. Dilerseniz de info@okeanostercume.com.tr adresine e-posta gönderebilirsiniz.