Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme Bürosu
Lokasyonumuz
Perpa 34384, Şişli / İstanbul
Mesaj İletin
info@okeanostercume.com.tr

Fuar Tercümanlığı Hizmeti

fuar tercümanlığı

Fuar tercümanı hizmetimiz, Okeanos Tercüme olarak, yurtiçi ve yurtdışı fuarları, tanıtım ve açılış organizasyonları için tüm dillerde fuar tercümanlığı hizmeti veriyoruz.

Fuar Nedir?

Fuar, gerçekleştirildiği ülkelerde ticareti geliştirmek amacıyla belli bir süre için kurulan organizasyonlardır. Fuarlar, fuarın düzenlendiği ülkelerde faaliyette bulunan firmalar ve yurt dışında faaliyette bulunan ve fuara katılan firmalar için oldukça önemlidir.

Çünkü fuarlar firmaların fuarın düzenlendiği ülkedeki pazara girebilmek veya pazar payını geliştirebilmek adına büyük önem taşımaktadır. Ayrıca fuarlar firmaların alıcı ve satıcıların buluştuğu ve  yeni iş anlaşmaları yaptıkları platformdur.

Günümüzde Fuarların Önemi

Genellikle aynı yerlerde ve periyodik olarak düzenli aralıklarla gerçekleştirilmektedir. Bu organizasyonlar, tek bir sektöre yönelik, ana üretici ve yan sanayi kuruluşlarını bir araya getirerek gerçekleştirilebilir.

Bunun dışında farklı sektörlerin veya o sektörlere ürün ve hizmet üreten firmaların bir araya gelmesiyle oluşturulabilir.

Fuarlar günümüzde uluslararası ticaretin önemli bir parçası haline gelmişlerdir. Milyonlarca katılımcı firmaların ve ziyaretçilerin bir araya gelmelerini sağlayan, neredeyse bütün dünya ülkelerinde gerçekleştirilen organizasyonlar olmuşlardır.

Fuarlarda, katılımcı firmalar kendilerine ayrılmış olan alanlarda firmalarına ait ürün ve hizmetleri tanıtma ve pazarlama imkanı bulmaktadırlar. Bu sayede fuarlara gelerek katılımcı firmaların stantlarını ziyaret eden alıcılarla ve sektörlerine yönelik çalışan yan sanayici kuruluşlarla bir araya gelmektedirler. Böylelikle hedeflemiş oldukları çalışmaları gerçekleştirirler.

Fuarların organize edildiği şehirlerde fuarcılık endüstrisi oluşmuştur. Fuara katılacak firmalara, çalışanlarına ve ziyaretçilere yönelik, dekorasyon, yiyecek ve içecek, konaklama hizmetleri verilmektedir. Ayrıca hosteslik hizmetleri, yabancı ziyaretçiler veya alıcılar için tercümanlık hizmetleri gibi birçok alanda faaliyette bulunan firmalar bu ihtiyaçları karşılamaktadırlar.

Fuar Tercümanı ve Tercümanlığı Hizmetlerimiz…

Günümüzde oldukça yoğun ilgi gören fuarlar için fuar tercümanlık hizmetlerine sıklıkla ihtiyaç duyulmaktadır. Fuar tercümanlarının görevi firmaların ürün ve hizmetlerinin yabancı misafir ve ziyaretçilere en doğru şekilde tanıtılması, pazarlanması ve iletişim kurulmasını sağlamaktadır.

Firmalar bu sayede hedeflerine uygun olarak müşteri portföylerini geliştirebilmekte, ürün ve hizmetlerini yurtdışına tanıtarak satışını gerçekleştirebilmektedir.

Okeanos Tercüme, alanlarında uzman ve deneyim sahibi tercüman kadrosuyla fuarlar ve diğer organizasyonlar için profesyonel hizmet vermektedir.

Kurulduğu günden beri çeşitli fuarlarda katılımcı olarak yer olan Okeanos, tecrübesi ve konu bilgisi sayesinde müşterileri tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Katıldığı fuarlarda göstermiş olduğu başarılı fuar tercümanlığı hizmeti Okeanos’un tercih edilme sebeplerinden birisidir. Ayrıca sahip olduğu deneyimli ekibi Okeanos Tercüme müşterilerinin memnuniyet sebeplerindendir.

Fuar Tercüman Fiyatları

Fuar tercümanı ücretlendirmesi tam gün üzerinden hesaplanmaktadır. Taleplerinizde ücretlendirme standınızda görev almasını istemiş olduğunuz tercüman sayısı, diller, fuarda görev alacağı gün sayısı, yurt içi – yurt dışı, il içi veya il dışı olarak farklılık olmaktadır. Detaylı bilgi için satış departmanımızı arayınız…

Fuar tercümanı talepleriniz ve hizmetimiz hakkında detaylı bilgi veya Fuar tercümanlığı iş pozisyonları için www.okeanostercume.com.tr veya info@okeanostercume.com.tr adreslerinden bize ulaşabilirsiniz. Ayrıca 0212 221 45 21 veya 0553 910 31 32 numaralı hatlardan kurumsal müşteri temsilcimizle iletişime geçebilirsiniz.