Web Site Çevirisi

Web Site Çevirisi

Web Sitesi Çevirisi Nedir? Web Sitesi Çevirisi Yapılırken Nelere Dikkat Edilir?

Teknoloji çağı olarak adlandırılan günümüzde günlük yaşantımızdan en kompleks ve en yoğun işleyişlere kadar hemen her işlem online olarak gerçekleştirilebilmektedir. Dünya ticaretinin de en önemli kısmı online trafikte akmakta ve dünyanın bir ucundaki ürün ya da hizmet dünyanın diğer ucundaki tüketicisi ile buluşmaktadır.

Sınırların kalktığı dillerin birleştiği günümüzde web siteleri daha çok hedef kitleye ulaştırılmak adına çok sayıda dil seçeneği ile düzenlenmektedir.

Web site çevirisi tercüme sektöründe başlı başına bir alan olmakla birlikte diğer tercüme türlerinden farklıdır. Günümüzde firmaların marka yüzü olan web siteleri farklı dillerde düzenlenirken web site çevirisi konusunda uzman kişiler ile gerçekleştirilmelidir.

Web siteleri ürün ya da hizmet satışı ya da içeriği ne olursa olsun web sitesine giriş yapan kişiye olumlu izlenimler bırakılabilecek tek yol da olabilir. Bu nedenle ne derece profesyonel, kurumsal, kaliteli olduğu büyük önem arz etmektedir. Web site çeviri işlemini gerçekleştirecek tercüme ekibi de aynı bilinçte ve profesyonellikle yaklaşmalıdır.

Web site çeviri hizmeti teknik bilgi birikimi, anadil düzeyinde dilbilgisi ve çok daha fazlası o dilin kültürünü ya da hedef kitlenin yapısal özelliklerini bilmeli ve tercüme ve çeviri işlemini bu şekilde gerçekleştirmelidir.

Web sitesi tercüme işlemi gerçekleştirilirken gerekli olması durumunda çeşitli yazılım ve programların kullanımı gerekebilmektedir. Web site çeviri ve web site tercüme ya da yazılım tercüme işlemi yapılırken hedef kitlenin ya da hedef dildeki anahtar kelimelerin çıkarılması ve öncelikle doğru tercüme işlemin yapılması gerekir.

Ürünlerinin teknik özelliklerini uluslar arası mecraya açılmak için tanıtmak isteyen şirketler, verdiği sağlık hizmetlerini tanıtmak isteyen sağlık kuruluşları, güzellik merkezleri, bloglar vb. amaçlar için web site çevirisi hizmeti talep etmektedir. Kendi kullandıkları dili çevirisi yapılacak dilde de arayan şirketler bu anlamda kaliteli bir çeviri firmasıyla çalışmak istemektedir. Web sitesi metinleri tanıtım ve reklam amaçlı oldukları için çarpıcı bir dil barındırmaktadır. Bundan dolayı web site çevirisi hizmetinin de bu düzeyde yapılması beklenmektedir. Bir ürün tanıtılırken, neden o ürünün tercih edilmesi gerektiği, diğer şirketlerin ürünlerinden neden farklı olduğu, kullanım alanları, teknik özellikleri gibi niteliklerine vurgu yapılmaktadır. Şirketin uluslar arası olarak açılabilmesi için vurgu yaptığı konular şirketin beklentileri, ihtiyaçları ve talepleri doğrultusunda çevrilmelidir.

Saç ekimini tanıtan bir şirket mutlaka daha önce saç ekimi deneyimi yaşamış kişilerin röportajlarına yer vermelidir. Bu insanların o şirkete güveninin arttırmaktadır. Buna ek olarak medikal cihazlarını tanıtan bir şirket cihazın teknik özelliklerine ayrıntılı olarak yer vermelidir. Sözü edilen özellikler çeviri yapılan dilde mutlaka çok güçlü bir şekilde ifade edilmelidir. Bu müşterinin tercihleri, talepler, istekleri, beklentileri ve ihtiyaçlarını doyuracaktır.

Bu anlamda söz konusu şirketler reklam ve tanıtım yaptıkları dili hedef dile güçlü bir şekilde yansıtacak bir firmayı tercih ederler. Web site çevirisi dilde akıcılık, vurgu, sözcük oyunları gerektirmektedir. Bu anlamda bu niteliğe sahip tercüman kadrosuna sahip bir şirketle çalışmanız şirketinizin küresel mecraya açılması anlamında faydalı olacaktır.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi web site çevirisi hizmeti taleplerinize en güvenilir, kaliteli ve uygun fiyatlı seçenekleriyle yanıt vermektedir. Tercüme sektöründe öncü firmalardan birisi olan Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi hem kaynak dilini hem de hedef dili son derece iyi kullanan tercüman kadrosuyla web site çevirisi hizmeti sağlamaktadır.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketinin web site çevirisi hizmeti ile ilgili olarak daha detaylı bilgiye ulaşmak ve web sitenizle ilgili olarak fiyat teklifi almak için info@okeanostercume.com.tr adresine e-postalarınızı gönderebilir, www.okeanostercume.com.tr adresinden bizlere ulaşabilirsiniz. Ayrıca 0212 221 45 21 numaralı sabit hattımız ve 0553 910 31 32 numaralı whatsapp hattımızdan müşteri temsilcimiz ile iletişim kurabilirsiniz.


Anahtar Kelimeler :

Gönderiyi Paylaş!