Web Sitesi Çevirisi ve Web Sitesi Tercümesi

Web sitesi çevirisi ve web sitesi tercümesi şirketlerin ya da bireylerin hizmetlerini tüm dünyaya tanıtmak ve ürünlerini pazarlamak amacıyla başvurduğu en etkili yöntemlerden birisidir.

Web sitesi nedir?

İnternet ağı üzerinde mevcut sayfalar içerisinde yer alan metinler, görseller, animasyonlar aracılığıyla internet kullanıcılarına bilgi aktarma ve hizmet sunma görevi gören grafik tasarım ve yazılım dilleriyle biçimlendirilen dokümanlar topluluğuna web sitesi adı verilmektedir.

Web sitesi çeşitleri nelerdir?

Web siteleri programlama diline ve içeriğine göre belli başlı gruplara ayrılmaktadır.

Programlama diline göre web sitesi çeşitleri

 • Dinamik Web Sitesi (veri tabanı kullanarak)
 • Statik Web Sitesi (veri tabanı kullanmadan, HTML olarak)

İçeriğine göre web sitesi çeşitleri

 • Hazır Web Sitesi,
 • Kurumsal Web Sitesi,
 • Eticaret Sitesi,
 • Mikro Web Sitesi
 • Kişisel Web Siteleri

Özellikle kurumsal web sitesi, e-ticaret sitesi ve kişisel web siteleri dış dünyaya açılma bağlamında oldukça sık tercih edilmektedir. Bu bağlamda web sitesi çevirisi ve web sitesi tercümesi hizmetine ihtiyaç duyulmaktadır.

Web sitesi çevirisi nasıl yapılır?

Web sitesi çevirisi ve web sitesi tercümesi hizmeti almak isteyen bireysel ve kurumsal müşterilerin en merak ettiği sorulardan birisi web sitesi çevirisi nasıl yapılır şeklindedir.

Web sitesi çevirisi ve web sitesi tercümesi belli başlı ölçütler gözetilerek yapılmalıdır. Bunlar şu şekilde sıralanabilir:

 • Terminolojik doğruluk sağlama,
 • Yaratıcı yazarlık yapma,
 • Hedef kültüre uyarlama,
 • Yerelleştirme
 • Pazarlama dili kullanımı,
 • Dilbilgisi, yazım ve imla kurallarını gözetme

Yukarıda belirtilen ölçütler web sitesi çevirisi ve web sitesi tercümesine doğru bir şekilde uygulandığı takdirde başarılı bir hizmet verildiği anlamına gelmektedir.

Web sitesi tercüme fiyatları nasıl hesaplanır?

Web sitesi çevirisi ve web sitesi tercümesi hizmeti almak isteyen müşteriler için bir diğer kritik nokta web sitesi tercüme fiyatlarıdır.

Genel olarak karakter sayısı üzerinden belirlenen web sitesi tercüme fiyatlarına kodlama, edit etme gibi işlemler dahil edildiğinde ufak farklar gösterebilmektedir.

Müşteriler uygun web sitesi tercüme fiyatları ile kaliteli web sitesi çevirisi ve web sitesi tercümesi hizmeti almak isterler. Bundan dolayı web sitesi çevirisi ve web sitesi tercümesi hizmetini doğru tercüme bürosundan almak önemlidir.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi bir web sitesinin bireysel ve kurumsal müşterilerin hizmetlerini ve ürünlerini dış dünyaya açmada ne denli önemli olduğunun bilinci içerisinde ve uygun web sitesi tercüme fiyatları eşliğinde profesyonel tercüman kadrosuyla kaliteli ve güvenilir web sitesi çevirisi ve web sitesi tercümesi hizmeti vermektedir.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketinin web sitesi çevirisi ve web sitesi tercümesi hizmetleri hakkında daha detaylı bilgi ve fiyat teklifi almak için www.okeanostercume.com.tr veya info@okeanostercume.com.tr adreslerinden bizlere ulaşabilir ya da 0553 910 31 32 veya 0212 221 45 21 numaralı hatlarımızdan müşteri temsilcimizle iletişim kurabilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir