Akademik Tercüme ve Akademik Çeviri

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme ve uzman ekibi tarafından yapılan tüm tercüme ve çeviri hizmetlerinde olduğu gibi akademik tercüme ve akademik çeviri hizmetinde de profesyonel çözümler sunmaktadır.

Akademik hayatı boyunca öğrenciler, akademisyenler, araştırma görevlileri ve tüm bilim insanları tez, ödev, makale, kitap, dergi, röportaj, anket gibi dosyaların akademik tercüme ve akademik çeviri ihtiyaçları oluşmaktadır.

Lisans, yüksek lisans ve doktora sırasında tüm akademisyenlerin dosyalarının akademik tercüme ve akademik çeviri işlemlerine talepleri oluşmaktadır. Akademik tercüme ve akademik çeviri işlemleri konularına göre ve terminolojilerine göre kategorize edilmektedir.

Teknik Akademik Tercüme ve Teknik Akademik Çeviri Hizmetleri

Matematik, mühendislik, inşaat, makine, uzay bilimleri gibi alanlarda gerçekleşen akademik dosyaların teknik akademik tercüme ve teknik akademik çeviri işlemlerine ihtiyaç duyulmaktadır. Teknik terminolojiye hakim dosyaların tercüme ve çeviri işlemi gerçekleştirilirken terimlerin doğru ve yerinde kullanılması, terminolojik bütünlük ve cümlelerin kısa, anlaşılır ve net olması büyük önem taşımaktadır.

Tıbbi Akademik Tercüme ve Tıbbi Akademik Çeviri Hizmetleri

Tıbbi akademik tercüme ve tıbbi akademik çeviri hizmeti projeleri tıp alanında eğitim almış akademisyenler tarafından tercüme ve çeviri işlemleri gerçekleştirilir.

Hukuki Akademik Tercüme ve Hukuki Akademik Çeviri Hizmetleri

Hukuki akademik tercüme ve hukuki akademik çeviri hizmeti öğrenciler, akademisyenler ve yurtdışında akademik yayın yapmak isteyen araştırmacıların ihtiyaçları doğmaktadır. Hukuki akademik tercüme ve hukuki akademik çeviri yapan hukuki tercümanın hukuk terminolojisine hakim, ülkelerin hukuk sistemleri konusunda bilgi sahibi olması gerekmektedir.

Finansal Akademik Tercüme ve Finansal Akademik Çeviri Hizmetleri

Finansa alanında eğitim almış ve bu alanda çalışmalar yapan akademisyenlerin finansal akademik tercüme ve finansal akademik çeviri işlemine ihtiyaç duyarlar. Finansal akademik tercüme ve finansal akademik çeviri işlemi yapılırken rakamlar, grafikler, semboller ve tabloların doğru bir şekilde aktarılması büyük önem taşımaktadır.

 

Bazı durumlarda akademik dosyaların tercüme işlemleri yeminli akademik tercüme ve yeminli akademik çeviri şeklinde hazırlanması gerekmektedir. Yeminli akademik tercüme ve yeminli akademik çeviri yeminli tercüman tarafından çevirisi yapılan akademik dosyanın ıslak kaşe ve imza yapılmasıdır. Yeminli tercüman iki dil arasında yazılı ve sözlü tercüme yapabileceğini lisans diploması veya dengi bir belge ile ispat ederek noterlik makamında noter huzurunda yemin ederek bu unvanı alan kişilere verilen unvandır.

 

Noter onaylı akademik tercüme ve noter onaylı akademik çeviri işlemi müşteri talebi sonrası düzenlenmekte olup, yeminli tercüman taradından çeviri yapılan akademik dosyanın önce yeminli akademik tercüme işlemi yapıldıktan sonra noterlik makamında noter tarafından tasdik edilerek hazırlanmasıdır.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi kurulduğu günden bu yana etik ve ilkelerine bağlı yaklaşımlarını uygun fiyat, kalite ve hızlı tercüme politikası ile birleştirerek profesyonel akademik tercüme ve akademik çeviri ekibi ile hizmet sunmaktadır.

Akademik tercüme ve akademik çeviri projelerinde tüm dillerde ve tüm projelerde olduğu gibi başarıya imza atmaya devam eden Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme, İstanbul Perpa Ticaret Merkezi’nde kaliteli hizmet sunmaya devam etmektedir.

okeanos yeminli tercüme hizmetleri

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir