Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme Bürosu
Lokasyonumuz
Perpa 34384, Şişli / İstanbul
Mesaj İletin
info@okeanostercume.com.tr
form 184

Form 184 Tercümesi ve Tebligat Tercümesi

Okeanos Uluslar arası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi mahkeme evraklarının tümünde ve form 184 tercüme ve çeviri işlemlerinde geniş hukuki tercüman kadrosu ile profesyonel hizmet sunmaktadır.

Form 184 Nedir?

Yurtdışında bulunan yabancı uyruklu vatandaşlar, tüzel kişiler ve yurtdışı tebliğ kararı çıkmış yabancı uyruklu Türkiye cumhuriyeti vatandaşlarına yapılacak tebligat işlemi, ilgili ülkenin adli mercileri aracılığıyla yerine getirilmektedir. Türkiye’de oluşturulan talep ya da karar sonrası ilgili ülkenin yetkili mercileri ile iletişime geçilir. O ülkenin dış temsilciliklerine iletilmek üzere ilgili evrak gönderilir.

Form 184 Tercümesi Nasıl Yapılır?

İlgili ülkeye tebliğ edilecek olan form 184, sözleşme, talepname gibi evraklar öncelikle ilgili ülkenin anadiline tercüme edilir.

Form 184 tercümesi ve tebligat, talepname tercümesi yeminli tercüman tarafından tercüme edilir ve aslına uygun olduğuna dair ıslak imza ve kaşe yapılır. Ayrıca adli makamlar tarafından tasdik edilmesine gerek yoktur.

Örneğin Almanya’ya tebliğ yapılması durumunda form 184 ve tebliğ edilecek evrakın ikişer nüsha Türkçe orijinali ve Almanca form 184 tercümesi düzenlenmelidir.

Amerika’ya düzenlenecek tebliğ işleminde ise Türkçe form 184 ve tebliğ edilecek evrakın ikişer nüshası ile İngilizce form 184 ve tebliğ edilecek evrakın yeminli tercüman tarafından hazırlanması gerekmektedir.

Yurt dışı tebligatlar için ayrıntılı bilgi için ziyaret ediniz

form 184 yurt dışı tebligat
form 184 yurt dışı tebligat

Bu bağlamda Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi tüm mahkeme evrakları tercümesiboşanma evrakları tercümesidava evrakları tercümesi işlemlerinde olduğu gibi form 184 yeminli tercüme işlemini geniş tercüman kadrosu sayesinde talep edilen sürede kaliteden ödün vermeden gerçekleştirmektedir.

Okeanos Uluslar arası çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi kurulduğu günden bu yana etik değerlerine bağlı ve uygun fiyatlı, kaliteli tercüme ve hızlı hizmet anlayışı ile sektörün lider firmaları arasında yerini almaktadır.

okeanos yeminli tercüme hizmetleri