İtalyanca Çeviri

italyanca çeviri ve tercüme

İtalyanca İtalya’nın resmi dilidir. İtalya’nın yanı sıra Ticino kantonu, San Marino ve Vatikan’da resmi dil konumundadır. Komşu ülkelerde de konuşan sayısı oldukça fazladır.

Hint-Avrupa Dil Ailesinin Romen dilleri grubunda yer almaktadır. Diğer Romen dilleri arasında Latinceye en yakın dil İtalyanca’dır. Rönesans döneminin geçer dili olan İtalyanca’nın diğer diller üzerinde günümüzde dahi etkisi bulunmaktadır.

Müzik alanında temel sözcükler İtalyanca’dır. Melodik bir dil olan İtalyanca’nın duygusal anlatımları yoğundur.  Başlıca otomobil üreticilerinden birisi de İtalya’dır. Bu noktada İtalyanca otomotiv sektöründe de rağbet gören dillerden birisidir.

İtalya-Türkiye İlişkileri

Osmanlı döneminden itibaren İtalya ile ilişkilerin temel atılmaktadır. Diplomatik ilişkilerin temel ise 1856 yılında atılmıştır.  Akdeniz Havzasında ortak çıkarlara sahip bu iki ülke, bu anlamda ortak bir tarihe ve değerlere sahiptir. Dolayısıyla bu iki ülke arasında gerek geçmişteki ilişkiler gerekse yeni girişimler dahilinde birçok işbirliği ve stratejik ortaklıklar kurulmaktadır.

En çok ihracat yaptığımız ülkeler  arasında üçüncü ve ithalat yaptığımız ülkeler arasında beşinci olan İtalya en büyük ticaret ortaklarımızdan birisidir. İki ülke arasındaki ticaret hacmi 2019 yılı itibariyle 17,9 milyar dolar civarındadır.

Ülkemizde 1200 civarında İtalyan firması faaliyet göstermektedir. 2002-2019 yılları hesaba katıldığında İtalya’nın Türkiye’ye yaptığı yatırım 3.7 milyar dolardır. İtalya’da 25 bin dolayında vatandaşımız yaşamakta ve Türkiye’ye çeşitli amaçlarla birçok İtalyan turist ve iş insanı ziyareti yapılmaktadır.

İtalyanca Çeviri ve Tercüme Hizmetimiz

İki ülke arasındaki karşılıklı yatırımlar, üst düzey ziyaretler, turizm ve çeşitli amaçlarla yapılan seyahatler İtalyanca tercüme hizmetine ortam hazırlamaktadır.

Hukuk alanı İtalyanca tercüme hizmetine en sık ihtiyaç duyulan alanlardan birisidir. Sözleşme metinleri, mahkeme evrakları vb. birçok belge ve dokümanın İtalyanca hukuki çeviri işlemi gerçekleştirilmektedir. İtalyanca hukuki çeviri hizmetimiz hukuk alanında bilgi ve deneyim sahibi tercümanlarımızla aracılığıyla sağlanmaktadır.

Teknik alanda kullanım kılavuzu, katalog, broşür, MSDS formu, teknik şartname vb. teknik dokümanlar çevrilmektedir. İtalyanca teknik çeviri hizmetimiz mühendislik alanlarında deneyim ve bilgi sahibi tercümanlarımız aracılığıyla verilir.

İtalyanca tıbbi çeviri hizmetine yapılan sağlık turizmi esnasında sıklıkla ihtiyaç duyulur. Tıbbi raporlar, radyoloji raporları, tahlil sonuçları gibi çeşitli tıbbi dosyalar çevrilmektedir. Doktor ve hastane web sitelerinin tanıtım amacıyla İtalyanca çevirisi sıklıkla talep edilmektedir. İlaç prospektüsleri, tıbbi cihaz kullanım kitapçıkları İtalyanca çevirisi gerçekleştirilen diğer tıbbi içeriklerdendir.

İtalya, akademik kariyer anlamında sıklıkla tercih edilen ülkeler arasındadır. Tez, tez özeti, ödev, makale, araştırma ve rapor gibi birçok akademik metin çevrilmektedir.

Gümrük evrakları, ticari faturalar, bilançolar, gelir tabloları, sigortacılık belgeleri, banka evrakları vb. diğer İtalyanca çevirisi gerçekleştirilen içerikler arasındadır.

İtalyanca Yeminli Tercüme

Çeşitli terminolojilerde çevirisi yapılan evrakların resmi bir kuruma ibraz edilmesi söz konusu olduğunda İtalyanca yeminli tercümesi gereklidir. Okeanos Tercüme aracılığıyla yeminli tercüme hizmeti verilmektedir.

Bilgi  ve deneyim sahibi İtalyanca yeminli tercüman ile birçok belge için yeminli tercüme hizmeti verilir.  Diploma, transkript, nüfus kayıt örneği, sabıka kaydı, doğum belgesi, vekaletname, sertifikalar vb. evraklar sıklıkla tercüme edilmektedir.

Yazılı İtalyanca yeminli tercüme hizmetinin yanı sıra sözlü İtalyanca yeminli tercüme hizmeti verilmektedir. Ticaret odalarında İtalyan ortaklı şirket kuruluşlarında denetim sahibi İtalyanca yeminli tercümanlarımızla İtalyanca sözlü çeviri hizmeti sağlanmaktadır.

Noterde gerçekleştireceğiniz tüm işlemlerde İtalyanca sözlü tercüme hizmetimiz bulunmaktadır. Tapu ve nikah işlemlerinde de aynı şekilde İtalyanca sözlü tercüme hizmetimiz bulunur.

Acil İtalyanca Çeviri ve Tercüme

Acil olarak İtalyanca çevirisine ihtiyaç duyulan evraklarınız büyük hassasiyet ve dikkat içerisinde çevrilmektedir. Böylelikle müşterilerin zamandan tasarruf etmelerine katkı sağlanmaktadır.

Eğitim başvuruları sırasında öğrenci belgelerinin acil İtalyanca çevirisi sıklıkla talep edilmektedir. İhaleler, gümrük süreçleri vb. durumlarda da acil olarak evrakların çevrilmesi gerekmektedir.

Okeanos, bütün acil İtalyanca çeviri ve tercüme evraklarının ikinci kez kontrolünü sağlamaktadır. Böylelikle çeviri projenizin güvenilirliği garanti altına alınmaktadır.

İtalyanca Çeviri ve Tercüme Fiyatları

İtalyanca çeviri fiyatları, paradan tasarruf etmek isteyen müşteriler için önemlidir. Okeanos, İtalyanca çeviri fiyatlarını karakter sayısı, sayfa sayısı veya belge bazlı olarak belirlemektedir. Belgenize fiyat teklifi verilebilmesi adına e-posta adresimize veya whatsapp hattımıza göndermeniz gerekmektedir.

Uygun çeviri fiyatlarımızla kaliteli hizmet verilmektedir. Böylelikle müşteri memnuniyeti hep üst düzeyde tutulmaktadır. İtalyanca sözlü çeviri fiyatları işlem süresi ve işlem sayısı üzerinden belirlenir. Sözlü çeviri süreçlerinde çeviriden en az bir saat önce ofisimizi bilgilendirmeniz gerekmektedir.

İtalyanca Tercüme Bürosu

Tüm İtalyanca tercüme süreçleri güvenilir İtalyanca tercüme bürosu aracılığıyla yürütülmelidir. Okeanos, kurulduğu günden bu yana profesyonel hizmet sağlayan bir tercüme bürosudur. Müşterilerinin yıllardır Okeanos’u tercih etmesi sektördeki başarısını göstermektedir.

Okeanos sahip olduğu, Avrupa Birliği’nin kabul ettiği tek tercüme kalite standartı olan EN15038 Tercüme Hizmeti Kalite Standartları belgesinin gereği bütün prosesleri çeviri işlemlerinde uygulamaktadır. Bu standartlar doğrultusunda tüm çevirilerinizin kalitesi garanti altına alınmaktadır.

İtalyanca çeviri ve tercüme hizmetlerimiz hakkında www.okeanostercume.com.tr veya info@okeanostercume.com.tr üzerinden bilgi alabilirsiniz. 0553 910 31 32 Whatsapp veya 0212 221 45 21 numaralı hatlarımızdan kurumsal müşteri temsilcimizle iletişime geçebilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir