Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme Bürosu
Lokasyonumuz
Perpa 34384, Şişli / İstanbul
Mesaj İletin
info@okeanostercume.com.tr

Nikah Tercümesi ve Nikah Çevirisi

Nikah tercümesi ve nikah çevirisi işlemi Okeanos Tercüme tarafından uzman yeminli nikah tercümanı kadrosu ile gerçekleştirilmektedir.

İnsanların hayatlarında en önemli anlarından biri de biriyle hayatlarını birleştirmeleridir. Evlilik ve nikah işlemlerinde ayrıca yerine getirilmesi gereken birçok prosedür bulunmakta, özellikle yabancı uyruklu kişilerle gerçekleştirilen evlilik ya da nikah işlemlerinde yerine getirilmesi gereken bir sürü prosedür bulunmaktadır. Okeanos Tercüme tüm tercüman ekibi ile çiftlerin bu özel günlerine dair gerekli tüm işlemlerde detaylı bilgilendirme ve yardımcı olmak adına gerekli çalışmaları sürdürmektedir.

Yabancı uyruklu kişi ile evlilik yapmak için gerekli belgeler nelerdir?  Yabancı uyruklu eş için apostilli doğum belgesi ve bekarlık belgesi nasıl alınır? Türkiye’de vize ihlali olan yabancılar resmi evlilik nasıl yapar? Yabancı biriyle evlilik vatandaşlık, Türkiye’de yabancı biriyle evlenmek, yabancı uyruklu biriyle evlenmenin prosedürleri, yabancı uyruklu biriyle evlenmek için gerekli belgeler, gibi birçok sorunun yanıtını Okeanos Tercüme kurumsal müşteri temsilcilerinden edinebilirsiniz.

Her ülkede olduğu gibi Türkiye’de de tüm resmi makamlarda gerçekleştirilen işlemler resmi dil üzerinden yürütülmektedir. Bu nedenle özellikle yabancı uyruklu kişilerin yaptığı evlilik ya da nikah işlemlerinde yeminli nikah tercümesi ve yeminli nikah çevirisi işlemi gerçekleştirilmektedir.

Yeminli Nikah Tercümesi ve Yeminli Nikah Çevirisi Nasıl Yapılır?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ile yabancı ülke vatandaşı ya da iki yabancı ülke vatandaşının Türkiye’de Evlendirme Dairelerinde gerçekleştirecekleri nikah töreni sırasında çift ile birlikte yeminli nikah tercümanı bulunması gerekmektedir. Yeminli nikah tercümanı; noterlik makamında noter huzurunda yemin ederek yemin zabıtı bulunan ve nikah töreni öncesinde gerekli evrakları ile yemin zabıtı ibraz edebilen tercümandır. Tercüman nikah töreni sırasında nikah memurunun yanında yerini alır ve soruları ve yanıtlarını yabancı uyruklu kişiye tercüme ederek nikah işlemini gerçekleştirir.

Yabancı Uyruklu Kişi İle Evlenirken İstenen Belgeler

  • Yabancı uyruklu vatandaşın ülkesinden edindiği doğum belgesi ve noter onaylı doğum belgesi tercümesi
  • Yabancı ülke vatandaşının ülkesinden edindiği bekarlık belgesi ve noter onaylı bekarlık belgesi tercümesi
  • Nikah işlemleri için alınan sağlık raporu
  • 6 adet vesikalık fotoğraf,
  • İkamet izni belgesi
  • Nikah töreni sırasında nikah memurunun yanında yer alarak yeminli nikah tercümesi ve yeminli nikah çevirisi işlemini gerçekleştirecek tercümanın yanlarında hazır bulundurmalıdırlar.
  • Yabancı ülke vatandaşlarının ülkelerinden edindikleri tüm evrakların tercüme ve çeviri işlemleri Türkiye’de gerçekleştirilmeli ve noterlik makamlarınca tasdik edilmelidir.

Yabancı uyruklu vatandaşın evraklarını nikah evrakları tercüme ve nikah evrakları çeviri işlemleri sırasında ülkelerinden edindikleri evrakların orjinalini tercüme şirketine ve sonrasında tasdik sırasında notere ibraz etmeleri gerekmektedir. Nikah işlemleri sırasında tercümanın bulunmaması durumunda ya da tercümanın yeminli olmaması durumunda nikah işlemi gerçekleşmez.

Ayrıca yabancı ülke vatandaşının noter onaylı pasaport tercümesini de bulundurması gerekmektedir.

Adalar Evlendirme Dairesi, Beykoz Evlendirme Dairesi, Kadıköy Evlendirme Dairesi, Kartal Evlendirme Dairesi, Pendik Evlendirme Dairesi, Rahmanlar Evlendirme Dairesi, Sultanbeyli Evlendirme Dairesi, Tuzla Evlendirme Dairesi, Üsküdar Evlendirme Dairesi’nde Okeanos Tercüme şirketi yeminli nikah tercümesi hizmeti sağlamaktadır.

Okeanos, tüm dillerde ve tüm tercüme türlerinde olduğu gibi yeminli nikah tercümesi ve yeminli nikah çevirisi işlemlerinde de profesyonel ekibi ile talep edilen hizmeti sunmaktadır.

Okeanos şirketi kurulduğu günden bu yana etik değerleri ve ilkeleri ışığında uygun fiyat, kalite ve hızlı tercüme hizmetini Perpa Ticaret Merkezi A Blok 1184 numaralı ofisinde başarı ile sürdürmektedir.

okeanos yeminli tercüme hizmetleri