Noter Onaylı Tercüme ve Çeviri

acil noter onaylı tercüme

Noter Onaylı Tercüme ve Çeviri talepleriniz için doğru tercüme bürosu ile çalışmanız önemlidir.

Günümüzde pek çok sebepten dolayı pek çok evrakın yeminli tercümesine ihtiyaç duyulmaktadır. Evrakların yeminli tercümesi kimi kurumlar tarafından evrakın resmiyet kazanması bakımından yeterli iken, bazı kurumlar da noter onaylı yeminli tercüme talep etmektedir.

Noter Onaylı Yeminli Tercüme Nedir?

Noter onaylı çeviri olarak da ifade edilen noter onaylı yeminli tercüme işlemi üzerinde yeminli tercüman kaşe ve imzasının bulunduğu evrakın noterlikler tarafından onaylanma süreci olarak tanımlanabilmektedir.

Yeminli tercümesi yapılan evrağınız noter onayı yapıldıktan sonra resmilik kazanmaktadır.

Noter Onaylı Yeminli Tercümeye Hangi Durumlarda İhtiyaç Duyulmaktadır?

  • Konsolosluklara yapılan vize ve vatandaşlık işlemleri esnasında,
  • Çalışma ve oturma izni çıkarabilmek için,
  • İthalat ve ihracat işlemlerinde,
  • Yurt dışında eğitim sürecine devam etme durumunda,
  • Yurt dışında evlenme ve boşanma gibi süreçlerde,
  • Yabancı ortaklı şirket kuruluş işlemlerinde,
  • Vekalet verme işlemlerinde,
  • Gayrimenkul alım satım işlemlerinde,
  • Yurt içi ve yurt dışında kullanılacak bütün resmi evraklarda,

Genel olarak yukarıda belirtilen ve benzeri işlemlerde noter onaylı yeminli tercüme veya noter onaylı çeviri hizmeti talep edilmektedir.

Söz konusu süreçler ve belgeler kişilerin hayatında son derece büyük önem teşkil etmektedir. Bundan dolayı büyük hassasiyet, özen ve dikkat gerektirmektedir. Profesyonel bir tercüme bürosu ile işbirliği yaptığınız sürece gözünüzde büyüyen tüm bu işlemler kolaylıkla çözüme kavuşmaktadır.

Yeminli Tercümede Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar Nelerdir?

Her çeviride olması gerektiği gibi tarihlere rakamlara, isimlere dikkat edilmelidir.

-Resmi bir dil kullanılmalı, ilgili alan terminolojisine hakim olunmalıdır.

Çevirinin kalitesi yüksek olmalı, bunun için gerekli altyapı oluşturulmalıdır.

Tercüme yapılan evrakta yeminli tercümanın adı, soyadı, imzası, çevirinin kaynak dilden erek dile aslına uygun olarak yapıldığına dair ibare ve yeminli tercüme bürosunun kaşesi yer almalıdır.

Yeminli Tercüme ile Noter Onaylı Tercüme Arasındaki Fark Nedir?

Yeminli tercümede söz konusu evrak üzerinde yalnızca yeminli tercüman adı soyadı imzası ve kaşesi bulunmaktadır. Bazı resmi kurumlar da ilgili tercüme ile alakalı olarak noter onayı talep etmesi üzerine yeminli tercüman tarafından çevrilen evrakın aynı zamanda noter tarafından tasdik edilip onaylanması işlemi ise noter onaylı tercüme olarak adlandırılır.

Noter Onaylı Tercüme ve Çeviri Nasıl Olur?

Noter onaylı tercümeyi daha iyi kavrayabilmek adına noter onaylı tercüme nasıl olur sorusunu cevaplamamız gerekmektedir;

Pek çok resmi kurum, belirli işlemler dahilinde vatandaşlara yardımcı olabilmek adına, söz konusu işlemler için ihtiyaç duyulan belgelere noter onaylı tercüme talep etmektedir. Noter onaylı tercüme işlemi, tercümesi yapılan evrak üzerine yeminli tercüman kaşe ve imzasının yapılmasının ardından ilgili evrakın noter tasdikine uygun bir şekilde hazırlanması ve tercüme işlemini gerçekleştiren yeminli tercümanın bağlı bulunduğu noterlik tarafından onaylanmasıdır.

Noter Onaylı Tercüme Fiyatları Nedir ve Nasıl Hesaplanır?

Noter onaylı tercüme işleminde tercüme büroları tarafından tercüme tutarı belirlenirken, noterlikler tarafından noter tasdik fiyatı belirlenmektedir.

Noter onaylı tercüme fiyatları tercüme bürosu tarafından, tercümesi yapılacak dil, karakter sayısı ve yeminli tercüman kaşe ve imzasının taşıdığı resmiyetten dolayı sayfa sayısı üzerinden hesaplanırken, noter tasdik fiyatı standart belgeler haricinde noterlikler tarafından belgenin hacmi, tahmini karakter sayısı ve sayfa sayısı üzerinden belirlenmektedir. Noterler birliğinin ve nezninde bulunan ülke genelindeki bütün noterlerin kullandıkları ortak program aracılığıyla belli katsayılar ile çarpılarak tutar elde edilir.

Acil tercüme ve Acil Çeviri Nedir?

Bireysel ve kurumsal olarak her zaman acil veya son dakika tamamlanması gereken işlerimiz, evraklarımız veya projelerimiz olmaktadır. Bu durumlarda, tamamlanması gereken işlerimizi en pratik şekilde sonuca gidebileceğimiz ve güvenilir çözüm araştırırız. Bazen de bulduğumuz veya ürettiğimiz çözümlerden sonuç alamaz ve diğer alternatifleri değerlendirerek işlerimizi tamamlayamamanın bizlerde oluşturduğu kaygı ile çözüm aramaya çabalarız. Genellikle karşımıza çıkan ve bize çözüm olarak sunulan her teklifi işi tamamlayabilme arzusuyla kabul ederiz, Bu durumda iki yol vardır artık, işimiz ya zamanında söz verildiği gibi eksiksiz ve düzgün olarak bize teslim edilecektir veya söz verildiği gibi değil, eksik, yanlış veya geç olarak teslim edilecektir.

Son Gün, Son Anda veya Son Dakika…

Sonuç olarak, erteleyerek son güne bırakılan, son dakikada haberimiz olan veya son anda ortaya çıkan işlerimiz veya dosyalarımızda çok büyük stres yaşarız. Bu durumdan dolayı yaşanılan her şey tecrübe olarak bizim ile birlikte kalacaktır. Bütün bu durumlarda, bireysel veya kurumsal olarak 7/24 acil çeviri ve acil tercüme ihtiyaçlarının çözümü noktasında hızlı yanıt verebilen, zamanında teslimatını gerçekleştirebilecek, güvenilir ve çözüm üretebilecek kısacası sizin adınıza krizinizi başarılı bir şekilde yönetebilecek tercüme şirketine ihtiyaç duyarsınız.

Acil Tercüme ve Acil Çeviriye Hangi Durumlarda İhtiyaç Duyulmaktadır?

Genellikle acil çeviri ve acil tercüme ihtiyaçları ticari hayatta, öğrenci işlemlerinde, hukuki dava ve işlemlerde, gayrimenkul ve emlak alımlarında, vize işlemlerinde, sağlık tedavilerinde ve birçok alanda yaşanmaktadır.

Ticari hayatta ihtiyaç duyulan acil çeviri ve acil tercüme ihtiyaçlarından bazıları, ihale evraklarının tercümeleri, yönetimsel ve finansal raporların tercümeleri, iş seyahati için gerekli olan belgelerin tercümeleri, son dakikada mutabakata varılan sözleşmelerin tercümeleri, ithalat ve ihracat için gerekli olan bütün evraklar, sertifikalar, raporlar ve ürün listelerinin tercümeleri, patent metinlerinin tercümeleri, broşür ve katalog tercümeleri, şirket ana sözleşmeleri – imza sirküleri – faaliyet bilgileri – sicil kayıt belgesi ve ticaret sicil gazetelerinin tercümeleri, kalite belge ve sertifikalarının tercümeleri, vekaletname tercümeleri gibi pek çok ticari belgelerin tercümeleridir.

Noter yeminli tercümesi istenilen belgeler ile ilgili atılan adımlar genellikle planlanarak yapılmaktadır. Tercümesi yapılacak belge ve evraklar belirlenir, tercüme bürosu araştırılır, fiyat teklifleri istenilir, hatta noter tasdik maliyetleri bile öğrenilir. Ancak, bazen planlandığı gibi olmaz. Son anda istenilen evrak, eksik evrak ve talep edilen diğer belgeler için noter onaylı tercüme talebi doğar. Kişiler planlamadıkları ve ani gelişen bu durumlardan dolayı, zamanı hızlandırmak ve tasarruf edebilmek adına bazı belgelerinin acil noter onaylı tercümesine ihtiyaç duyarlar.

Güvenilir Acil Noter Onaylı Tercüme Hizmetinde Okeanos Farkı…

Acil noter onaylı tercüme işlemi için tercüme işlemini büyük dikkat, hassasiyet ve titizlikle gerçekleştirecek bir yeminli tercüme bürosu ile çalışmanız işlerinizi bir kat daha fazla kolaylaştıracak ve hızlandıracaktır.

Kurulduğu günden bu yana pek çok dilde (İngilizce, Almanca, Fransızca, Rusça, Arapça, Çince, İspanyolca vb.) noter yeminli tercüme hizmeti veren Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi hızlı bir biçimde gerçekleştirilmesini talep ettiğiniz işlemleriniz için acil noter onaylı tercüme hizmeti sağlamaktadır.

Müşteri memnuniyetini birinci öncelikleri arasında tutan firmamız acil noter onaylı tercümesini talep ettiğiniz belgelerinizi en kısa sürede tamamlamakta akabinde kontrollerini sağlayarak sizlere son haliyle teslimatını yapmaktadır.

Teknik, hukuki, akademik, tıbbi, finansal, ticari, edebi vb. pek çok alanda tercüme hizmeti sağlayan bir yeminli tercüme bürosu olarak EN15038 Hizmet Kalite Standartları doğrultusunda çalışmalarımızı gerçekleştirmekte, bu doğrultuda tercüme kontrol işlemlerini sağlamaktayız.

Memnuniyetiniz Memnuniyetimizdir…

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi olarak güvenilir tercüme hizmetimizle etik değerler doğrultusunda faaliyet göstermekteyiz. Her biri belirli bir uzmanlık alanına sahip yeminli tercüman kadromuz ile İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Arapça, Farsça, Rusça, Çince başta olmak üzere pek çok dilde uygun noter onaylı tercüme fiyatları ile kaliteli ve güvenilir noter onaylı tercüme hizmeti vermektedir. İlaveten, acil noter onaylı tercüme işlemlerinizi büyük hassasiyet, titizlik ve dikkatli bir biçimde gerçekleştirmekte, işlerinizin kolaylaştırılmasına katkıda bulunmaktadır.

Ülkemizin neresinde olursanız olun, acil olarak talep etmiş olduğunuz belge ve evraklarınızın tercümeleri, mümkün olan kısa sürede tamamlanarak aynı gün içerisinde ÜCRETSİZ KARGO İLE TESLİMAT hizmetimiz olan anlaşmalı kargo şirketine teslim edilerek tarafınıza ulaştırılır…

okeanos yeminli tercüme hizmetleri

 

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir