Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme Bürosu
Lokasyonumuz
Perpa 34384, Şişli / İstanbul
Mesaj İletin
info@okeanostercume.com.tr
sayfa başı çeviri ücretleri

Sayfa Başına Çeviri Ücretleri

Okeanos Tercüme, müşteri odaklı çeviri hizmetleri ile yıllardır hukuk, akademi, iktisat gibi birçok alanda çeviri projeleri teslim almaktadır. Avrupa kalite standartlarını gözeterek verdiği bu hizmetlerde uygun çeviri seçenekleri sunarak sizin için ulaşılabilir ve güvenilir bir çeviri bürosu olarak çalışmaktadır. Çeviri projelerini alanında uzman çevirmen kadrosuna göndererek kısa bir sürede çeviri ekipleri oluşturur. Okeanos Tercüme olarak kurumsal çalıştığımız şirketlere ek olarak bireysel müşterilerimiz için de en kısa sürede ve farklı dillerde çevirileri, deneyimli ekibimiz ve proje yöneticilerimiz eşliğinde tamamlayarak teslim ediyoruz. Müşterilerin tercihine göre ise genellikle karakter bazlı olmak üzere sözcük sayısına bağlı ya da sayfa başına çeviri olarak ücretleri düzenliyoruz…

Diller ve Sayfa Başına Çeviri Ücretleri

Bir dildeki çeviri ücreti, birden fazla faktöre bağlı olarak değişmektedir. Öncelikle bu dil, dünya çapında ne kadar geçerlidir ve ikinci dil olarak ne kadar konuşulmaktadır. Örneğin İngilizce gibi fazla konuşulan dillerde karakter ya da sayfa çeviri ücreti daha azdır. Çünkü bu dilde insan çevirmenlerin dışında makine çevirileri dahi son derece verimlidir ve bazen küçük dokunuşlar ile çeviri tamamlanır. Fakat dil çiftinin kullanımı azaldıkça sayfa başı çeviri ücretleri de artar. Örneğin Korece ya da Litvanyaca dillerinde ülkemizde fazla çevirmen olmadığı için çeviri ücretleri de artış gösterir. Çünkü bu dillerde çeviri sayısı daha azdır.

Sayfa başı çeviri ücretleri; İngilizce, Almanca, Fransızcadan başlamak üzere Slovence, Japonca, Afganca şeklinde değişerek ve artarak devam eder. Noter tasdikli çevirilerde ise Yeminli tercümanların onayı gerektiği için 1 sayfa çeviri ücreti dilden dile farklıdır. Ayrıca çeviri yaptığınız metnin türü de ücreti etkileyen bir diğer değişkendir. Günlük ya da alt yazı çevirilerinde dilde uzmanlık aranırken hukuk ya da tıp gibi alanlarda hem dilde hem de alanda uzmanlık aranır. Bu nedenle teknik çevirilerde sayfa başı ücret artmaktadır.

sayfa başına çeviri ücretleri

Sayfa Başı Çeviri Ücretini Nasıl Öğrenebilirim?

Sayfa başı çeviri taleplerinizi iletmeden önce metninizin kaç sayfa olduğuna bakmalısınız. Metinler her zaman tam bir sayfa ya da iki sayfa olmayacağı için sayfaların dışında artan yarım bölümler olabilir. Word üzerinden açılmış bir sayfada yaklaşık olarak 12 punto üzerinden 400-450 sözcük bulunmaktadır. Bu sözcüklerde karakter olarak hesaplanacaksa ortalama her sözcük 5 karakter üzerinden alınabilir. Yani bir sayfada yaklaşık olarak 2000-2500 karakter bulunur. Tam sayfaların dışında kalan kısımları, bu yöntemi kullanarak sözcük ya da 1000 karakter çeviri üzerinden hesaplayabilirsiniz. Sayfa başına çeviri ücretlerini hesaplarken Okeanos Uluslararası Çeviri ve Tercüme Bürosu ile iletişime geçerek uygun fiyatlarımız hakkında bilgi alabilir, projeniz için talep oluşturabilirsiniz.

Çeviri fiyatları listemize ulaşmak için tıklayınız

Profesyonel Tercüme Hizmeti Ücretleri

Tercüme büroları, birden fazla dilde ve profesyonel bir tutumda birey ya da kurum ve kuruluşların çeviri belgelerini teslim alarak uygun zaman dilimlerinde teslim eden iş yerleridir. Çevirilerinizde tercüme bürosu tercih etmenizin birçok avantajı olacaktır. Bunlardan bazıları;

  • Belgeleriniz, deneyimli çevirmen kadrosu tarafından teslim alınarak editörler tarafından kontrol edilir.
  • Proje yöneticileri sayesinde zaman, bütçe ve proje planlamaları titizlikle yapılır.
  • Toplu projelerinizde büroların indirim politikalarından yararlanabilirsiniz.
  • Teknik çevirilerinizde uzmanlık alanlarında çalışan çevirmenlere öncelik gösterilir.
  • Çevirileriniz hakkında kolayca danışabilir ve bilgi alabilirsiniz.
  • Okeanos internet sitesi ya da telefon numaralarıyla anında çeviri talebi oluşturabilirsiniz.
  • Yeminli tercümana ya da bilirkişi tercümana ihtiyaç duyduğunuzda Okeanos Tercüme Bürosu bu alanda hizmet veren tercümanları ile iletişime geçer.
  • Talebinize göre makine çevirisinden de aynı hizmet kalitesi ile faydalanabilirsiniz.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Tercüme Bürosu birbirinden çeşitli dil çiftleri ve alanları ile çeviri sektöründe en iyisi için %100 memnuniyet perspektifinde çalışmaktadır. Sayfa başı çeviri ücretleri hakkında bilgi almak adına www.okeanostercume.com.tr veyainfo@okeanostercume.com.tr adreslerini ziyaret ederek ya da 0212 221 45 21 veya 0553 910 31 32numaralı MOBİL / WHATSAPP / TELEGRAM hatlarımız aracılığıyla iletişime geçerek bizlereulaşabilirsiniz.