Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme Bürosu
Lokasyonumuz
Perpa 34384, Şişli / İstanbul
Mesaj İletin
info@okeanostercume.com.tr
yönetim kurulu kararı nedir? Tercümesi ve çevirisi hizmetimiz

Yönetim Kurulu Kararı Nedir?

Yönetim kurulu kararı nedir? Okeanos Tercüme, tüm tercüme ve çeviri projelerinde uzman ve profesyonel bir ekiple çalışmalarını yönetmektedir. Bütün projelerde olduğu gibi, uygun fiyat, zamanında teslimat ve kaliteyi yönetim kurulu kararı tercüme ve çeviri işlemlerinde de bu kriterleri sağlamaktadır.

Yönetim Kurulu Kararı Nedir? 

Yönetim kurulu kararı; şirketlerin yönetim kurulu üyelerinin belirli tarihlerde toplanarak belirli gündemlerde yapılan toplantı sonrası karar alınması ve alınan kararın karar defterine kayıt edilmesidir. Alınan kararlar deftere kayıt yapılması halinde resmiyet kazanmaktadır. Kullanılabilmesi için de karar defterine yazılan sayfanın notere tasdikletilmesi gerekmektedir.

Yönetim kurulu kararı, firmaların üst düzey yöneticilerinin şirket performans ve başarısı yolunda alınan önemli karar ve gündemleri kapsamaktadır.

Yönetim kurulu kararının uluslararası faaliyet gösteren firmaların ya da uluslararası ilişkilerde bulunan firmaların bu kararların farklı dillerde tercüme ve çeviri işlemi talebi doğmaktadır. Bu duruma istinaden kayıt altına alınan kararları hukuki terminolojiye ya da firmanın faaliyet alanına dair terminolojiye hakim ve bu alanda uzman tercüman ve editör kadrosu tarafından yapılmaktadır.

Yönetim Kurulu Kararı Tercümesi ve Çevirisi Hizmeti

Yönetim kararı tercüme ve çeviri işlemi sorasında, talep edilmesi halinde işlemleri tamamlanan karar metninin tercümesinin noter tasdikleri yapılarak işlemleri tamamlanmaktadır.

Karar metinlerinin tercümesi taleplerinde sıklıkla yapılan hata kararların defterlere işlenip noterden tasdikletilmeden bizlere iletilmesidir. Karar metinlerinin öncelikli olarak deftere işletilmesi, takiben işletilen sayfanın noter tasdiki yapılması esastır. Daha sonrasında resmi tercümesini yapabilir ve gerekiyorsa tekrardan tercüme metninin noter tasdiklerini yapabiliriz…

Okeanos Tercüme, Avrupa Birliği’nin kabul ettiği tek tercüme kalite standartı olan, EN 15038 Tercüme Hizmetleri Kalite Standartları kapsamında bütün tercüme ve çeviri projelerinde profesyonel hizmet sunmaktadır.

Etik değerlerine bağlılığını kurulduğu günden bu yana sürdüren ve başarının en büyük adımlarından biri olduğunun bilincinde olan Okeanos Tercüme şirketi müşteri memnuniyetini her şeyden öncelikli olarak tutmaktadır.

Yönetim kurulu kararı tercüme ve çeviri işlemlerinin öneminin farkında ve bilincinde olan Okeanos, bu alanda yeterli bilgi ve deneyime sahip tercüme ekibi ve bu süreci sorunsuz yürütebilen koordinasyon ekibi sayesinde anlık ve müşteri odaklı çözümler sunmaktadır.

Bütün dillerde profesyonel çeviri ve noter yeminli karar tercümeleriniz ve tasdikleriniz için dilediğiniz zaman kurumsal müşteri hizmetlerimiz ile görüşebilirsiniz…

okeanos yeminli tercüme hizmetleri