Endonezce Türkçe Çeviri

Endonezce tercüme, Endonezce çeviri

Yazılı ve sözlü olmak üzere tüm tercüme alanlarında Endonezce tercüme ve Endonezce çeviri hizmeti verilmektedir.

Endonezce

Endonezce, Endonezya’nın resmi dilidir ve Latin alfabesi ile yazılmaktadır. Endonezya 1945 yılında bağımsızlığını ilan etmiştir ve dünyanın en kalabalık dördüncü ülkesidir.

Buna bağlı olarak Endonezce dünyanın en çok konuşulan dillerinden biridir. Ülkedeki herkes öncelikli olarak yerel şivelerini konuşsa da herkes Endonezceyi ikinci dil olarak bilir.

Endonezya-Türkiye İlişkileri

Türkiye 1941 yılında Endonezya’yı resmi olarak tanımış ve iki ülke arasındaki ilişkiler 1950 yılında başlamıştır.

Türkiye ve Endonezya arasındaki ticaret hacmi 2 milyar ABD Doları düzeyindedir. Türkiye’de Endonezya sermayeli 3 firma ve Endonezya’da Türkiye sermayeli 11 firma faaliyet göstermektedir. Endonezya Türkiye’nin de içinde olduğu D-8 üyesidir.

1959 yılında Ticaret Anlaşması, 1982 yılında Ekonomik ve Teknik İşbirliği Anlaşması yapılmıştır. 1997 yılında Yatırımların Karşılıklı Teşviki ve Korunması Anlaşması, 1997 yılında Çifte Vergilendirmenin Önlenmesi Anlaşması bu iki ülke arasında imzalanmıştır. Bu bağlamda her iki ülke arasındaki ticari faaliyetler her geçen yıl artış göstermektedir.

Endonezce Tercüme Hizmetimiz…

Endonezya ve Türkiye arasında imzalanan tüm protokoller, anlaşma ve sözleşme gibi hukuki evrakların hukuki tercüme işlemleri gerçekleştirilir. Bu evraklar müşteri talepleri doğrultusunda Endonezce yeminli tercüme ve Endonezce noter onaylı tercüme şeklinde hazırlanır.

Endonezya Türkiye arasında yürütülen ticari faaliyetler kapsamında ticari yazışmalar, ticari faturalar, ihale evrakları, ticari teklifler, raporlar, bankacılık evrakları tercüme edilir. Ayrıca dolaşım sertifikası, ATA karnesi, ATR dolaşım belgesi, vergi levhası, faaliyet belgesi gibi evrakların da ticari tercümesi gerçekleştirilir.

Bunun yanı sıra ticari ilişkilere bağlı olarak mali tablo analizleri, yıllık raporlar, bilançolar, banka raporları dokümanların finansal tercümesi gerçekleştirilmektedir. Tüm tercüme ve çeviri projelerinde terminolojik bütünlük, terimlerin doğru kullanımı büyük önem taşımaktadır.

EN15038 Hizmet Standartları Kalitesinde Tercüme Hizmeti…

Okeanos Tercüme şirketi edindiği EN15038 Hizmet Kalite Standartları belgesi ile kaliteli ve güvenilir hizmet anlayışını belgelendirmektedir. Ve bunu tüm tercüme prosesine entegre etmektedir.

Ayrıca “Gizlilik İlkelerine” bağlı kalarak çalışmaktan ödün vermemektedir.  Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme müşteri talepleri doğrultusunda kurumsal müşterileri ile karşılıklı Gizlilik Sözleşmesi düzenlemektedir.

Endonezce tercüme ve Endonezce çeviri projeleri hakkında daha detaylı bilgi ve fiyat teklifi için www.okeanostercume.com.tr adresimizden ya da info@okeanostercume.com.tr adresimizden ya da 0212 221 45 21 numaralı telefonumuzdan ve 0553 910 31 32 numaralı whatsapp hattımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir