Flemenkçe Türkçe Çeviri ve Felemenkçe Tercüme

Hollanda, topraklarının çoğunu oluşturan Batı Avrupa kısmının yanı sıra Karayipler’de bulunan üç adadan oluşmaktadır. İsmini Birleşik Hollanda Krallığını oluşturan dört eyaletten birinden almaktadır. Yönetim şekli meşruti monarji olup Avrupa’nın nüfus yoğunluğu fazla olan ülkelerindendir.

Hollanda, Avrupa Birliği, Nato ve OECD üyesidir. Hollanda güçlü ve gelişen ekonomisi ihracata dayanmaktadır ve  Avrupa’nın en büyük ekonomilerinden biridir. Yine dünya ekonomisi içerisinde gelişmiş 16. Ülke olup, dünyada en çok ihracat yapan 10 ülkeden biridir.

Denizcilik sektöründe dünyada üst seviyede bulunan Hollanda, Avrupa’nın en büyük limanlarından olan Rotterdam kentine de sahiptir.

Hollanda, topraklarının büyük bir çoğunluğu deniz seviyesinin altında olan bir ülkedir. Deniz seviyesinden en yüksek nokta sadece 322 metredir. 1930’larda yapılan çalışma ile yaklaşık 2.500 km alan ilave olarak denizden katılmıştır.

Felemenkçe , Hint-Avrupa dil ailesinin Cermen dilleri grubundan olup yazım dilinde birbirlerine çok yakın Flamanca ve Hollandaca gibi Lehçeleri vardır. Felemenkçe ve lehçeleri Hollanda, Belçika, Surinam ve Güney Afrika Cumhuriyeti’nde resmi dil olarak kullanılmaktadır. Ayrıca Hollanda sömürgeleri olan Aziz Martin, Surinam, Aruba, Guyana, Hollanda Antilleri, Virgin Adaları’nda ve Fransa’nın Nord ilinde de konuşulmaktadır. Güney Afrika’da Felemenkçe’nin lehçelerinden Afrikaans kullanılmaktadır. Dünya üzerinde yaklaşık 25.000.000 insan Felemenkçe ve lehçelerini konuşma ve yazı dilinde kullanmaktadır.

Felemenkçe kullanıldığı ülkelerden biri olan Belçika’da Fransızca’nın yoğun baskısından dolayı Felemenkçe, aksan farkları, kullandıkları bazı kelimeler ve söyleyiş tarzlarından ötürü Hollanda’da kullanılan Felemenkçe’den ayrılmaktadır.

Ana dili Felemenkçe olanlar, Felemenkçe dilinin, İngilizce ve Almanca ile ortak noktaları bulunduğundan dolayı öğrenmeye daha yatkındır . Gramer ve kullanılan sözcükler İngilizce ve Almanca ile çok benzerdir.

Türkçe’de Felemenkçe’nin kelime karşılığı yoktur, esas karşılığı Felemenk dilidir ve günümüzde Hollanda, Belçika ve Kuzeydoğu Fransa’ya verilen Felemenk bölgesinin dili olarak kullanılmaktadır.

Günümüzde, ticari işlemlerin, ihracat ve ithalat işlemleri, kullanım ve kurulum kılavuzları, sözleşmeler ve şartnameler, teknik dokümanlar, mahkeme kararları ve diğer hukuki metinler, medikal ve tıbbi dokümanlar, öğrenci evrakları, diploma ve transcript, bekarlık ve evlilik belgeleri, doğum ve ölüm belgeleri, pasaport, vekaletname, imza sirküleri, muvafakatname, ticaret sicil gazeteleri ve benzeri noter işlemleri, katalog ve broşür gibi tanıtım ve pazarlama materyalleri,  web sitelerinin çevirileri, tıbbi ve bilimsel makaleler ve pek çok konuda Türkçe Felemenkçe çeviriFelemenkçe Türkçe çeviri dil yönlerinde ve farklı dillerden Felemenkçe dil yönüne, Felemenkçe çeviri ve Felemenkçe yeminli tercüme ihtiyacı olmakta ve yapılmaktadır.

Şirketimizde profesyonel çevirmen ve yeminli tercüman kadrosu ile, Felemenkçe çeviri ve Felemenkçe yeminli tercüme hizmeti verilmektedir.

okeanos yeminli tercüme hizmetleri

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir