Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme Bürosu
Lokasyonumuz
Perpa 34384, Şişli / İstanbul
Mesaj İletin
info@okeanostercume.com.tr
imza sirküleri tercümesi

İmza Sirküleri Tercüme ve İmza Sirküleri Çeviri

İmza sirküleri tercüme ve çeviri işlemlerinde de diğer şirket evraklarının tercüme işlemlerinde edindiği başarıyı yakalayan Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme uygun fiyat, kalite ve hız farkını bu alanda da ortaya koymaktadır.

İmza sirküleri; tüzel kişiler tarafından bir kurum adına imza atma yetkisi olduğuna dair imza örneklerinin yer aldığı belgedir. Kurum yetkilisinin sorumluluk alanını ve yetki sınırlarının noterlik makamı tarafından tasdik edilmesi ve resmiyet kazanmasıdır.

İmza sirkülerinde tüzel kişinin unvanı, adres ve iletişim bilgileri, ticaret sicil numarası ve yetkili kişinin kimlik bilgileri, görev ve yetkileri, kurum içindeki unvanı ve imza örnekleri yer almaktadır.

İmza Sirküleri Nereden Alınır?

İmza sirküleri, noterlik makamında noter tarafından düzenlenmektedir. Belirli bir ücret karşılığında noterliklerde düzenlenen imza sirküleri için talep edilen belgeler ile şirket temsilcisinin notere gitmesinin ardından noterde işlemleri yapılmaktadır. İmza sirküleri ücretini noterlerden örenmek mümkündür.

İmza Sirküleri Çıkarmak İçin Gerekli Belgeler

  • Kimlik ya da pasaport orijinali ve fotokopisi
  • Adına imza sirküleri düzenlenecek şirketin vergi levhası
  • İmza sirkülerinde adı geçecek kurumun kayıtlı olduğu yerin ticaret sicil gazetesi

İmza Sirküleri Nerelerde Kullanılır?

İmza sirküleri, tüzel kişiler adına yapılan işlemlerde farklı amaçlarda kullanılmaktadır.

  • Bir kuruma ait belgeler ile ilgili olarak belge ve evrak sahteciliğinin önüne geçmek adına
  • Kurumu zora sokacak iç ve dış etkenlere bağlı olarak imza sahteciliğini engellemek
  • Kurum yetkilisinin şirket evrakları üzerinde de doğrudan belli olması
  • Kuruma ait her işlem ve meselenin sorumluluğunun yasal olarak kimde olduğunun belirtilmesi amacıyla imza sirküleri kullanılmaktadır.

İmza Sirküleri ile İmza Beyannamesi Arasındaki Fark Nedir?

İmza beyannamesi ile imza sirküleri arasındaki en büyük fark; imza beyannamesi bireysel boyutta bir kişinin herhangi bir tüzel kişilikten bağımsız olarak şahsi imzasının resmiyet kazanmasıdır. İmza sirkülerinde adı geçen kişi bir tüzel kişilik yetkilisi olarak beyan edilir ve imza tasdiki gerçekleşirken, imza beyannamesinde bireyin bağımsız olarak imzasının tasdiki yapılır.

İmza beyannamesi alınması sonucu kişinin nüfus bilgileri ile imza örnekleri yer alır ve bireyin kimlik ya da pasaportla notere başvurması yeterli olacaktır.

Kurumların vize, seyahat, ortaklık, şirket kuruluşu, yatırım gibi yurt dışı işlemleri için yeminli imza sirküleri tercüme ve çeviri işlemine ihtiyaç duyulmaktadır.

İmza Sirküleri Tercümesi ve Çevirisi

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi tüm şirket evraklarında talep edilen yeminli tercüme ya da noter onaylı tercüme işlemine İstanbul Perpa Ticaret Merkezi yeminli tercüme bürosu olarak hizmet vermektedir.

Şirket evraklarının tercüme ve çeviri işlemleri dikkat, hassasiyet ve uzmanlık gerektirmektedir. Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme kurulduğu günden bu yana çeviri kalitesini ortaya koymuş tekliften teslimata tüm prosedüründe uluslararası standart olan EN 15038 Hizmet Kalite Standartları çerçevesinde tüm işlemlerini yerine getirmektedir.

Yeminli imza sirküleri işlemlerinde terminoloji alanında uzman yeminli tercümanları ile işlem yapan Okeanos kurum ya da birey talebi doğrultusunda noter yeminli imza sirküleri konusunda Beyoğlu 25 Noterliği kapsamında hizmet sunmaktadır.

okeanos yeminli tercüme hizmetleri