Kazakça Çeviri ve Tercüme

kazakça çeviri ve tercüme

Kazakça çeviri ve tercüme hizmeti, bugün Kazakistan ve Türkiye’nin çeşitli alanlardaki ilişkileri doğrultusunda talep gören bir çeviri hizmetidir.  Okeanos Tercüme, deneyimli ve alanında uzman Kazakça tercüman kadrosuyla bireysel ve kurumsal müşterilerinin Kazakça tercüme taleplerini profesyonel bir şekilde karşılamaktadır.

Kazakça

Kazakça veya bir diğer adıyla Kazak Türkçesi, Kazakistan’da konuşulan çağdaş Türk dillerinden birisidir. Kıpçak öbeğine ait dil Nogayca ve Kırgızcaya yakındır. Dünyada 16 milyon kişi tarafından konuşulan dil, Kazakistan’da 10 milyon civarında kişi tarafından konuşulmaktadır.  Kazakçanın eski şekilleri 38 harfli Orhun yazısıyla yazılarken, günümüzde Latin, Kiril ve Arap alfabesiyle yazılabilmektedir. Kiril alfabeli Kazak alfabesi 42 harften oluşmaktadır.

Kazakistan-Türkiye İlişkileri

16 Aralık 1991’de bağımsızlığını ilan eden Kazakistan’ı ilk tanıyan ülke Türkiye olmuştur. Bu dönemden sonra 2 Mart 1992’de iki devlet arasında diplomatik ilişkiler tesis edilmiş ve karşılıklı büyükelçilikler açılmıştır. Bu gelişmelerin akabinde Kazakistan ve Türkiye ilişkileri gelişmeye devem etmiştir.

Kazakistan ve Türkiye arasında ekonomik, politik, ticari, kültürel ve eğitim alanlarında birçok anlaşma imza edilmiştir. 2009 yılında imzalanan Stratejik Ortaklık Anlaşması ile ikili ülke ilişkilerinin daha da geliştirilmesi adına önemli bir adım atılmıştır. İki ülke arasındaki ilişkilerin ve işbirliklerin gelişmesinin arkasında, ortak tarih, kültür, din ve etnik yapının varlığı yadsınamaz.

Kazakistan ve Türkiye arasındaki ekonomik ilişkiler temelde birtakım anlaşmalara dayanmaktadır. Bunlar, Ekonomik ve Teknik İşbirliği, Gelir Üzerinden Alınan Çifte Vergilendirmeyi Önleme ve Yatırımların Karşılıklı Teşvik ve Korunması Anlaşmaları’dır (Raikhan, 2015:82).

İki ülke arasındaki ekonomik ilişkilerde özel sektörler arası ilişkileri düzenleyen Türk-Kazak Konseyi’nin kurulması da önemli bir öğe olmuştur.

Türkiye, yaklaşık 1.5 milyar Amerikan dolarına yaklaşan yatırım hacmi ile Kazakistan’ın en önemli yatırımcılarından birisidir. Türk iş insanları tarafından Kazakistan’da gerçekleştirilen yatırımlar ticaret, telekomünikasyon, otel işletmeciliği, tarım ürünleri, gıda, demir-çelik, tekstil ve hizmet sektörü üzerindedir. Müteahhitlik sektöründe faaliyet gösteren Türk firmalarının Kazakistan’da gerçekleştirmiş oldukları müteahhitlik hizmetlerinin bugüne kadar 2 milyar ABD dolarının üzerinde olduğu tahmin edilmektedir.

1992 yılında Türkiye’nin diğer Türk topluluklarıyla etkileşimi ve işbirliğini artırmak adına eğitim alanında Büyük Öğrenci projesini faaliyete geçirmiştir. Bu proje ikili ilişkiler adına atılan önemli bir adımdır.  Bu proje ile Türkiye’ye gelen öğrencilere burs, barınma, dil ve sağlık imkanı sunulmuştur.

Kazakça Çeviri ve Tercüme Hizmetleri

Birçok alanda gelişen ilişkiler doğrultusunda bugün birçok nedene dayalı olarak Türkçe Kazakça tercüme ve Kazakça Türkçe tercüme hizmeti talep edilmektedir. Ticari, ekonomik, akademik, hukuki, teknik ve tıbbi alanlarda birçok metnin tercüme işlemi gerçekleştirilmektedir.

Kazakça Türkçe Ticari Çeviri ve Türkçe Kazakça Ticari Tercüme

Kazakistan ve Türkiye arasındaki ikili ticari ilişkiler bağlamında birçok belgenin Kazakça ticari tercüme ve Kazakça ticari çeviri işlemi gerçekleştirilmektedir.  Ticari terminolojiye hakimiyet ve ticaret alanında bilgi sahibi olmak tercüme işleminde avantajdır. Okeanos Tercüme, alanında uzman ve deneyimli Kazakça tercümanları bünyesinde barındırmaktadır.  Dış ticaret, gümrük, nakliye ve taşımacılık evrakları, konşimentolar, ticari sözleşme, yazışma ve faturalar bu kapsamda tercüme edilmektedir.

Kazakça Türkçe Akademik Çeviri ve Türkçe Kazakça Akademik Tercüme

Karşılıklı öğrenci değişim programları kapsamında Kazakça akademik tercüme ve Kazakça akademik çeviri talep görmektedir. Tez, ödev, makale, araştırma, rapor vb. çevrilmektedir. Deneyim akademik alanda en önemli unsurlardan birisidir. Okeanos Tercüme şirketi akademik alandaki deneyimiyle güvenilir hizmet sağlamaktadır.

Kazakça Türkçe Hukuki Çeviri ve Türkçe Kazakça Hukuki Tercüme

Hukuk alanında sözleşme, anlaşma, mahkeme kararları, duruşma tutanakları, talepname, toplantı tutanakları ve birçok şirket evrakı çevrilmektedir. Hukuki terminolojiye ve jargona hakim tercümanlarımız ile profesyonel hizmet müşterilerimizle buluşturulmaktadır.

Kazakça Türkçe Teknik Çeviri ve Türkçe Kazakça Teknik Tercüme

Kullanım kılavuzu, katalog, broşür, AT uygunluk beyanı, teknik şartnameler, ürün içerikleri vb. metinler için Kazakça teknik tercüme hizmeti sağlanmaktadır. Teknik alanda deneyim sahibi ve terminoloji bilgi üst düzey tercümanlarla yüksek kalitede hizmet sunulmaktadır.

Kazakça Türkçe Finansal Çeviri ve Türkçe Kazakça Finansal Tercüme

Finansal ilişkiler kapsamında birçok finansal doküman, bilanço, gelir tablosu, banka evrakları tercüme edilmektedir. Kazakça finansal tercüme hizmeti finansal terminolojiye hakim tercümanlarca büyük dikkat ve hassasiyetle tarafınıza sağlanmaktadır.

Kazakça Türkçe Tıbbi Çeviri ve Türkçe Kazakça Tıbbi Tercüme

Doktor raporları, tahlil sonuçları vb. tıbbi dokümanlar için Kazakça tıbbi tercüme ve Kazakça tıbbi çeviri hizmeti sunulmaktadır. Hastane ve web siteleri, aynı zamanda tercümesi gerçekleştirilen içerikler arasındadır. Sağlık alanında son derece büyük hassasiyet ve dikkat içerisinde hizmet sağlanmaktadır.

Acil Kazakça Çeviri Taleplerinizde

Acil Kazakça çeviri ve Kazakça yeminli tercüme taleplerinizde profesyonel yeminli Kazakça tercüman kadromuz ile sizlere mümkün olan kısa sürede çözümler üretmekte ve güvenilir hizmeti makul fiyatlar ile sunmaktayız…

Kazakça Yeminli Tercüme

Şirket ilişkileri, vatandaşlık, ikamet ve çalışma izni başvuruları, eğitim, evlilik işlemleri, sağlık alanında birçok evrakın Kazakça yeminli tercüme işlemi gerçekleştirilmektedir. Kazakça bildiğini belgeleyerek noter huzurunda yemin etmesinin ardından yeminli tercüman unvanı kazanan kişilerce gerçekleştirilmektedir. Yeminli tercüme talepleri genellikle resmi belgeler ve resmi işlemler doğrultusunda oluşmaktadır. Kazakça yeminli tercüman kaşe ve imzasının yetersiz kaldığı durumlarda noter onaylı tercüme hizmeti sunulmaktadır.

Kimlik, doğum belgesi, nüfus kayıt örneği, sabıka kaydı, vekaletname, apostil vb. resmi evraklarınız için profesyonel Kazakça yeminli tercüme hizmeti sunulmaktadır. Kazakça çeviri işlemi gerçekleştirilen her evrakınız editör kontrolüne tabi tutulmaktadır. Akabinde talebiniz doğrultusunda Kazakça yeminli tercüman kaşe ve imzası ya da noter tasdikine hazır tarafınıza sunulmaktadır.

Kazakça Tercüme ve Çeviri Fiyatları

Kazakça tercüme fiyatları, karakter sayısı üzerinden belirlenmektedir. Kazakça yeminli tercüme ve Kazakça noter onaylı tercüme evraklarınız için ise sayfa sayısı üzerinden ve belge bazlı değerlendirme yapılmaktadır.

Okeanos Tercüme, kurulduğu günden bu yana uygun ve indirimli tercüme fiyatları üzerinden sunduğu tekliflerle müşterilerinin memnuniyetini kazanmıştır. Uygun fiyatlarıyla da kaliteli çeviri hizmetini müşterileri ile buluşturmaktadır.

Kazakça Tercüme Bürosu

Okeanos Tercüme, uzun zamandır sektörde profesyonel tercüme hizmeti sağlayan bir tercüme bürosudur. Müşterilerinin her türlü Kazakça çeviri taleplerinde uygun ve avantajlı fiyatlarla kaliteli ve güvenilir hizmet sağlar.

Kazakça tercüme ve Kazakça çeviri hizmetleri hakkında info@okeanostercume.com.tr mail adresimizden bilgi alabilirsiniz. Aynı zamanda 0212 221 45 21 numaralı kurumsal veya 0553 910 31 32 numaralı Whatsappı hatlarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Okeanos Tercüme

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir