Korece Türkçe Çeviri

KORECE TERCÜME, KORECE ÇEVİRİ

Korece Türkçe çeviri, Kuzey Asya’daki Kore Yarımadasının dili olan Korece, günümüzde popülerliği gittikçe artan ve özellikle genç popülasyonlar tarafından ilgi duyulan bir dildir. Çeviri sektöründe Cermen dillerinin yanı sıra Asya dillerinde Japonca ve Çince ile ön plana çıkan bu dili dünyada birçok kişi ikinci dil olarak öğrenmeye çalışıyor. Türkiye’nin ise tarihten beri Güney Kore ile sıcak bağları ve kültürel temasları, bu dilin yayılmasını sağlamıştır. Kuzey Kore’de 20 milyon kişi Korece konuşurken Güney Kore’de 45 milyon kişi bu dili konuşmaktadır. Ayrıca Kuzey Kore’nin sınır bölgelerindeki Çin halkı başta gelmek üzere yaklaşık 2 milyon kişi de Çin’de Korece konuşmaktadır. Bunun dışında Japonya, Rusya, Amerika ve daha birçok ülkede konuşan nüfusa rastlayabilirsiniz. Türkiye’de de Bu dili konuşan sayısı özellikler son yıllarda artmış, Korece çeviri sektörü gittikçe gelişmiştir. İşte ilgili diğer detaylar…

Günümüzde Korece Çeviri Trendleri

Şu an Türkiye’de ya da dünyanın birçok noktasında bir kişiye telefonunun markasını sorsanız muhtemelen Kore menşeli bir marka karşınıza çıkacaktır. Kore de diğer Asya ülkeleri gibi bir teknoloji devidir ve özellikle yüksek teknoloji alanında birçok ürün piyasaya sunmaktadır. Kore ürünlerinin bu ayağı, ülkelerdeki makine çevirisini artırmakta, birçok kullanım kılavuzu ve işletim sistemi Koreceden dünya dillerine çevrilmektedir. Bu durum Türkiye’de de geçerli olduğu için neredeyse her 10 Türk’ten 2 ya da 3 tanesi Kore üretimi teknolojik ürün kullanır ve işletim sistemleri Koreceden Türkçeye çeviri sayesinde anlaşılır hale gelmiştir.

Aklınıza gelebilecek giyim üretim, teknoloji ve elektronik, hazır yemek, sağlık ve daha birçok endüstride Kore üretimi olan ürünler yer alır. Ayrıca K-Pop akımı sayesinde Kore moda alanında gelişmekte ve dünya marketlerine girmektedir.

korece çeviri

Korece Çevirmen Olmak için Gerekenler

Kore dilinin farklı lehçeleri üzerinde de yetkin, çeviri edincine sahip ve profesyonellikle tercüme yapabilen kişilerdir. Korece çevirmen olmadan önce bu dili üst düzeyde bilmeniz gerekir. Sonrasında “çeviri nasıl yapılır” ya da “çeviri sürecinde dikkat edilmesi gerekenler” üzerine araştırmalar yaparak kendinizi çeviri alanında geliştirebilirsiniz. Fakat çevirilerinizin istediğiniz düzeye ulaşması, pratik yaptıkça birkaç yıl içerisinde gerçekleşecektir. Bu dönemde çeviri bürolarıyla anlaşarak bu dilin geniş çeviri hacminden faydalanabilir, büyük bir açık bulunan alt yazı çevirisine yoğunlaşabilirsiniz.

Bunun dışında Türkiye’de bazı üniversiteler, Korece mütercim tercümanlık ve Korece dili ve edebiyatı bölümlerinde kontenjanlar sunmaktadır. Bu dil üzerine kapsamlı eğitim almak isteyen kişiler, Korece bölümlerine yönelerek üniversitede eğitimlerini tamamlayabilirler.

Korece Lehçeleri

Eski Korece dili, iki lehçeye ayrılmaktaydı. Bu lehçeler Puyo ve Han’dır. Puyo, Mançurya ve Kuzey Kore’de konuşulurken Han Güney Kore’de konuşulmaktaydı. Kore yarımadası 7. yüzyılda birleştiğinde Han lehçesi baskın hale gelmişti. 14. yüzyılda Han lehçesiyle konuşan topluluklar, adanın tamamında bu lehçenin konuşulması için eylemlerde bulundu. Bu nedenle Modern Korecenin Han diyalektine dayandığını söyleyebiliriz. Modern Korecenin iki standart ağzı vardır. Güney Kore’deki standart dil Seul lehçesiyle konuşulurken Kuzey Kore’deki Pyongyang lehçesiyle konuşulur. Adanın küçüklüğüne rağmen yüzlerce bölgesel lehçe bulunur; fakat bunları konuşan kişiler birbirlerini rahatlıkla anlayabilir. Yazılı metinlerde Korece alfabe kullanılmaktadır.

kore, güney kore, korece

Korece Çevirinin Yer Alacağı Yeni Pazarlar

Korece (britannica) şu anki mevcut iş hacmine her sene yenilerini eklemektedir. Önce teknoloji devi olarak karşımıza çıkan Kore, sonradan K-pop akımı, dünyaca ünlü BTS grupları ve izleyicilerinin her geçen gün arttığı Kore dizileri ile piyasayı canlı tutmuştur. Son 10 yılda dünya genelinde birçok Kore şirketi kurulmuş ve bu şirketler günümüzde milyar dolarlık değerlere sahip olmuştur. Fakat bu şirketleri kurarken en önemli etken, Kore kültürünü ve dilini aktarmak ve anlayabilmektedir. Bunun için Kore şirketlerinin birçoğu testler yapmakta ve istedikleri özellikleri sağlayan ülkelerde tesislerini genişletmektedir. Bu nedenle ortak iştirak sağlamak isteyen firmaların muhakkak Korece Tercüme bürosu ile anlaşması ve bu dilde şirketlerini kalkındırmaları gerekmektedir.

Ayrıca Koreliler her işte titizliklerini ortaya koyduğu gibi çeviride de hatasız ve güvenilir hizmet beklerler. Bu nedenle Okeanos Tercüme, profesyonel Korece ceviri hizmetleri sunar ve Korece çevirmenlerini özenle seçer. Korece tercümanlarımız özel hazırlanmış deneme metinlerine tabii olur. Kore dizi ve film çevirmenliği endüstrisi geçtiğimiz yıllarda en fazla yükseliş gösteren alanlardan olmuştur. Bu nedenle birçok site ve dizi platformu, Korece alt yazı çevirisi ya da Korece dublaj çevirisi yaptırmak için Okeanos Tercüme Korece çeviri hizmetleriyle anlaşmaktadır.

Kozmetik Sektörü ve Korece Çeviri

Kore, sadece teknoloji ve moda alanında değil, kozmetik alanında da dünya devleri arasında yer almaktadır. Özellikle sosyal medya ve dijital alanların gelişmesi ile ülke trendleri saniyede yayılmayı ve uluslararası etkiler sağlamayı başarmıştır. Bugün kozmetik alanında ileri gelen ülkelerden biri olan Kore, bu ürünlerin hassasiyeti ve kişi üzerinde etkileri düşünüldüğünde pazarlama yaptığı ülkelerde çeviriyi bir zorunluluk kabul etmektedir. Korece Türkçe çeviri sektörünün bir ayağı olan kozmetik çevirisi, kullanma yönergelerinden başlayarak yan etkilere değin önemli bilgileri içerisinde barındırmaktadır. Ülkemizde de gerek ithalatçı firmalar, gerek ise tüketiciler tarafından ilgiyle takip edilen Kore kozmetik ürünleri, günümüzde yurt içinde tüketicilere ulaşmaya başladı. Bu ürünlere ait tanıtım, pazarlama materyalleri ve ithalatta gerekli olan izinlerin alınabilmesi için kullanılacak bütün belgelerin de Koreceden Türkçeye çeviri talepleri olmaktadır.

korece türkçe çeviri

Korece Sözlü Çeviri

Son yıllarda Güney Kore ve ülkemiz arasında gerçekleşen gümrük anlaşması ile her iki ülke arasında ticaret oldukça hız kazanmıştır. Güney Korenin teknoloji, kozmetik ve medikal alanında güçlü ve dünya pazarlarında bilinir olması sebebiyle pek çok ithalatçı firma, medikal firma ve üretici olan kobiler tarafından ithalat yapılmaktadır.

Her iki ülke arasında gelişen ticaret sebebiyle gerek bireysel gerek ise kurumsal olarak ortak ticari toplantılar, ithal edilen veya ihraç edilen ürünler ile ilgili eğitimler ve heyetler arası görüşmeler için Türkçe Korece ve Korece Türkçe sözlü tercümeler talep edilmektedir.

Özellikle Güney Kore’de üretilen makineler ülkemizde rağbet görmektedir. Dolayısı ile özellikle makine motaj için teknik korece tercüman tarafından sözlü tercümeler yoğun olarak talep edilmektedir.

Ülkemizin bütün lokasyonlarında ihtiyacınız olacak profesyonel Korece sözlü çeviri taleplerinizde sizlere ve işletmenize tercümanlarımız ile profesyonel hizmet vermekteyiz…

Türkçe Korece Çeviri Taleplerinizde de Okeanos…

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Tercüme Bürosu, uzun yıllardır Koreceden Türkçeye ve Türkçeden Koreceye sağladığı farklı endüstrilerdeki tercümeler nedeniyle firmalar ve bireyler tarafından en fazla tercih edilen çeviri büroları arasında yer alır. Teknolojik çeviriler, özel alan çevirisi, Korece alt yazı çeviri, korece turkce kozmetik çevirisi ve daha birçok alanda size profesyonel hizmet vermekten mutluluk duyuyoruz.

Korece çeviri ücretleri için tıklayınız…

Siz de, çeviri Korece fırsatlarımızı ve uygun fiyat avantajlarımızı değerlendirmek için web sitemiz www.okeanostercume.com.tr ziyaret edebilir, e posta adresimiz info@okeanostercume.com.tr ile taleplerinizi iletebilirsiniz. Dilerseniz de telefon numaralarımız 0212 221 45 21 veya 0553 910 31 32 mobil & whatsapp & telegram aracılığıyla bizlere ulaşabilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.