Moldovca Tercüme ve Moldovca Çeviri

Moldovca, Romence ile aynı dil olup Hint Avrupa dil ailesinin Doğu Romans koluna bağlı Roman dilidir. Aynı zamanda Moldova Cumhuriyeti’nin resmi dilidir. Moldova Romanya ile aynı dili kullanmaktadır yalnız Moldovca olarak adlandırmaktadır. Moldova’nın bağımsızlığını ilan etmesinin ardından Moldova’yı 1992 yılında tanıyan Türkiye ile arasında Dostluk ve İşbirliği Anlaşması 1994 yılında imzalanmıştır.

Moldova Türkiye arasında her geçen gün ivmelenen ticari ilişkiler sağlanmaktadır. Ayrıca iki ülke arasında 2012 yılında “Vizelerin Kaldırılması Anlaşması” karşılıklı olarak imzalanmıştır.  Türkiye sermayeli inşaat şirketleri bugüne kadar Moldova’da 28 projeye imza atmış ve toplam değeri 288 Milyon ABD Doları değerindedir. Ayrıca iki ülke arasında 1 Kasım 2016 tarihinde Serbest Ticaret Anlaşması da imzalanmıştır. Türkiye Moldova’nın en büyük ticaret ortakları arasında ilk 5 sıralamada yer almaktadır. Moldova’da Türkiye sermayeli 213 firma faaliyet göstermektedir.

Moldovca Tercüme ve Moldovca Çeviri

Moldovca tercüme ve çeviri hizmeti ticari faaliyetlerin herhangi bir aşamasında ticari faaliyetlerin yürümesi açısından önemlidir. Vergi levhası, faaliyet belgesi, yönetim kurulu kararı, dolaşım sertifikası, tır karnesi, İK raporu gibi evrakların Moldovca tercüme şlemleri gerçekleştirilir. Ticari tercüme iş dünyasında proseslerin çok hızlı ilerlemesi nedeniyle hızlı ve yerinde hizmet beklentisi oluşmaktadır. Okeanos Tercüme kurulduğu günden bu yana müşterilerine tüm dillerde olduğu gibi Moldovca tercüme projelerinde hızlı, kaliteli ve uygun fiyatlı hizmet sunmaktadır.

Moldovca Vatandaşlık İşlemleri Tercümesi

Türkiye çok sayıda azınlık grubuna yaşam alanı oluşturmaktadır. Moldova vatandaşları da çalışma, evlenme, eğitim gibi amaçlarla ülkemizde bulunmaktadır. Moldova vatandaşlarının Türkiye’de bulundukları süreç boyunca Moldovca çeviri hizmeti almaya ihtiyaçları bulunmaktadır. Pasaport, doğum belgesi, ikametgah, nüfus kayıt örneği, evlilik cüzdanı, boşanma evrakları gibi evrakların Moldovca yeminli tercüme ya da Moldovca noter onaylı tercümesi yapılmaktadır.

Moldovca Sözlü Tercüme

Moldova vatandaşlarının şirket kuruluşu, gayrimenkul alım satım devir işlemleri, şirket tescili, vatandaşlık işlemleri gibi birçok işlem sırasında yanlarında Moldovca yeminli tercüman bulundurma zorunluluğu bulunmaktadır. Moldovca sözlü çeviri öncesinde işlem yaptıracak yabancı uyruklu kişinin pasaportunun tercümesi ve noter onayının yapılması ve gidilecek resmi kurumua işlemler sırasında pasaportun orjinali ile ibraz edilmesi gerekmektedir. Sözlü tercümesırasında tercüman taraflar ile birlikte işlem yapılacak resmi kurumda yeminli tercüman evrakı ile birlikte hazır bulunmalıdır.

Moldovca Hukuki Tercüme 

Hukuk en eski bilim dallarından biridir ve her uluslararası düzenleme ve prosedür işlemlerinin temelini hukuki işlemler oluşturmaktadır. Moldovca hukuki tercüme tüm bu işlemler sırasında sözleşme, anlaşma, tüzük, genelge, yasa maddeleri gibi konularda yapılmaktadır. Hukuki tercüme işlemleri sırasında terminolojik bütünlük ve terminolojinin doğru kullanılması çok önemlidir. Bu nedenle hukuki çeviri hukuk eğitimi almış, her iki ülkenin hukuk sistemi konusunda ve terminolojisi konusunda bilgi sahibi ve deneyim sahibi tercüman ve editörler tarafından yapılmaktadır.

Okeanos Tercüme şirket ilk günden bu yana profesyonel ekibini ve hizmet anlayışını geliştirmeye devam etmektedir. Değerlerine bağlı kalarak hızlı, kaliteli ve uygun fiyatlı hizmet anlayışını sürdürmektedir.

okeanos yeminli tercüme hizmetleri

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir