Moldovca Tercüme ve Moldovca Çeviri

Moldovca tercüme ve Moldovca çeviri hizmeti Moldova Türkiye arasındaki ilişkiler sırasında bireysel ya da kurumsal olarak talep edilmektedir.

Moldovca, Romence ile aynı dil olup Hint Avrupa dil ailesinin Doğu Romans koluna bağlı Roman dilidir. Aynı zamanda Moldova Cumhuriyeti’nin resmi dilidir. Moldova Romanya ile aynı dili kullanmaktadır yalnız Moldovca olarak adlandırmaktadır. Moldova’nın bağımsızlığını ilan etmesinin ardından Moldova’yı 1992 yılında tanıyan Türkiye ile arasında Dostluk ve İşbirliği Anlaşması 1994 yılında imzalanmıştır.

Moldova Türkiye arasında her geçen gün ivmelenen ticari ilişkiler sağlanmaktadır. Ayrıca iki ülke arasında 2012 yılında “Vizelerin Kaldırılması Anlaşması” karşılıklı olarak imzalanmıştır.  Türkiye sermayeli inşaat şirketleri bugüne kadar Moldova’da 28 projeye imza atmış ve toplam değeri 288 Milyon ABD Doları değerindedir. Ayrıca iki ülke arasında 1 Kasım 2016 tarihinde Serbest Ticaret Anlaşması da imzalanmıştır. Türkiye Moldova’nın en büyük ticaret ortakları arasında ilk 5 sıralamada yer almkatadır. Moldova’da Türkiye sermayeli 213 firma faaliyet göstermektedir.

Moldovca Ticari Tercüme ve Moldovca Ticari Çeviri

Moldovca ticari tercüme ve Moldovca ticari çeviri hizmeti ticari faaliyetlerin herhangi bir aşamasında ticari faaliyetlerin yürümesi açısından önemlidir. Vergi levhası, faaliyet belgesi, yönetim kurulu kararı, dolaşım sertifikası, tır karnesi, İK raporu gibi evrakların Moldovca ticari tercüme ve Moldovca ticari çeviri şlemleri gerçekleştirilir. Moldovca ticari tercüme ve Moldovca ticari çeviri iş dünyasında proseslerin çok hızlı ilerlemesi nedeniyle hızlı ve yerinde hizmet beklentisi oluşmaktadır. Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme kurulduğu günden bu yana müşterilerine tüm dillerde olduğu gibi Moldovca ticari tercüme,  Moldovca ticari çeviri, Moldovca belge tercümesi projelerinde hızlı, kaliteli ve uygun fiyatlı hizmet sunmaktadır.

Moldovca Vatandaşlık İşlemleri Tercümesi

Türkiye çok sayıda azınlık grubuna yaşam alanı oluşturmaktadır. Moldova vatandaşları da çalışma, evlenme, eğitim gibi amaçlarla ülkemizde bulunmaktadır. Moldova vatandaşlarının Türkiye’de bulundukları süreç boyunca Moldovca tercüme ve Moldovca çeviri hizmeti almaya ihtiyaçları bulunmaktadır. Pasaport, doğum belgesi, ikametgah, nüfus kayıt örneği, evlilik cüzdanı, boşanma evrakları gibi evrakların Moldovca yeminli tercüme ya da Moldovca noter onaylı tercümesi yapılmaktadır.

Moldovca Yeminli Sözlü Tercüme

Moldova vatandaşlarının şirket kuruluşu, gayrimenkul alım satım devir işlemleri, şirket tescili, vatandaşlık işlemleri gibi birçok işlem sırasında yanlarında Moldovca yeminli tercüman bulundurma zorunluluğu bulunmaktadır. Moldovca sözlü tercüme ve Moldovca sözlü çeviri öncesinde işlem yaptıracak yabancı uyruklu kişinin pasaportunun tercümesi ve noter onayının yapılması ve gidilecek resmi kurumua işlemler sırasında pasaportun orjinali ile ibraz edilmesi gerekmektedir. Moldovca sözlü tercüme sırasında tercüman taraflar ile birlikte işlem yapılacak resmi kurumda yeminli tercüman evrakı ile birlikte hazır bulunmalıdır.

Moldovca Hukuki Tercüme ve Moldovca Hukuki Çeviri

Hukuk en eski bilim dallarından biridir ve her uluslararası düzenleme ve prosedür işlemlerinin temelini hukuki işlemler oluşturmaktadır. Moldovca hukuki tercüme ve Moldovca hukuki çeviri tüm bu işlemler sırasında sözleşme, anlaşma, tüzük, genelge, yasa maddeleri gibi konularda yapılmaktadır. Moldovca hukuki tercüme ve Moldovca hukuki çeviri işlemleri sırasında terminolojik bütünlük ve terminolojinin doğru kullanılması çok önemlidir. Bu nedenle Moldovca hukuki tercüme ve Moldovca hukuki çeviri hukuk eğitimi almış, her iki ülkenin hukuk sistemi konusunda ve terminolojisi konusunda bilgi sahibi ve deneyim sahibi tercüman ve editörler tarafından yapılmaktadır.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirket ilk günden bu yana profesyonel ekibini ve hizmet anlayışını geliştirmeye devam etmektedir. Değerlerine bağlı kalarak hızlı, kaliteli ve uygun fiyatlı hizmet anlayışını sürdürmektedir.

okeanos yeminli tercüme hizmetleri

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir