Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme Bürosu
Lokasyonumuz
Perpa 34384, Şişli / İstanbul
Mesaj İletin
info@okeanostercume.com.tr
online sözlük

Online Sözlük

Teknolojinin gelişmesinin ardından yabancı dilde yapılan birçok işlemde online sözlük kullanılmaktadır. Tercüme ve çeviri yapılırken tüm kelimeleri tek tek bilmek mümkün olmayıp sözlük desteği alınmaktadır.

Online sözlükler kelimelerin anlamlarını farklı terminolojilere göre de belirterek karşılıklarını yansıtmaktadır. Online olarak hemen her terminolojide ayrı bir sözlük bulunmaktadır. Teknik, finans, demir çelik, hukuk, tıp, makine ve daha birçok alanda Almanca ve İngilizce olarak bulunmaktadır. Fransızca ve İspanyolca için de online sözlük kaynağı oldukça geniştir. Son zamanlarda Rusça ve Arapça gibi diller için de detaylı sözlükler bulunmaktadır.

Okeanos Tercüme şirketi geniş ve donanımlı bir sözlük datasına ve yılların bilgi ve deneyimine sahiptir.

Online Sözlük Nasıl Kullanılır?

Çeviri dosyalarında çalışma yaparken ilk etapta doğru terminoloji büyük önem arz etmektedir. Bir kelimenin birkaç karşılığı bulunmaktadır. Online sözlük kullanılırken kelimelerin birkaç karşılığının içerisinden en uygun olan seçilmelidir.

En uygun sözcüğün seçilmesi esnasında terminolojiye uygunluk ve sözcüğün bulunduğu bağlam önemlidir. Bunlar belirlendikten sonra uygun sözcük seçimi yapılmalıdır. Deneyimli tercümanlar sözlüklerini ve edindikleri yeni bilgileri arşiv kaydı olarak tutmaktadırlar.

Google crome sözlük eklentisini kullanabilmek için tıklayınız…

Teknoloji ile Uyumlu Tercüme Hizmetimiz…

Okeanos Tercüme teknolojinin faydalarından yararlanan bir tercüme bürosudur. Bu kapsamda sözcük datasında birçok dilde sözlük bulundurmaktadır. Böylelikle özellikle terminoloji bakımından tercüme projelerinde terim bütünlüğü yakalanmaktadır.

Online sözlüklerin yanı sıra CAT (bilgisayar destekli çeviri) araçlarını kullanarak tercüme sürecini hızlandırmakta ve kolaylaştırmaktadır. Böylelikle müşterilerine zamanında teslimat sağlamaktadır.

EN15038 Hizmet Kalite Standartları ile Çeviri Kalitesi Güvencesi

Okeanos Tercüme kurulduğu günden bu yana geniş ve deneyimli bir kadro ile çalışmaktadır. Tüm projelerini EN 15038 Tercüme Hizmet Kalite Standartları kapsamında yürütmektedir.  Bu kapsamda belirli denetim ve değerlendirmeler sonrası ekibini oluşturmaktadır. EN 15038 Avrupa’da tercüme sektörüne özgü hazırlanan ve uluslararası geçerliliği olan standartlardır.

Okeanos, teknolojik altyapı ve müşteri paneli sayesinde şeffaflık ve güveni sağlamaktadır. Müşteri odaklı davranmayı ilke edinmiş Okeanos, ilk günden bu yana da ilkelerine ve değerlerine bağlı çalışmalarını sürdürmektedir.

Yeminli olduğumuz noterler nezninde yeminli tercüme ve noter yeminli tercüme hizmeti sağlanmaktadır.

Online sözlük ve tercüme hizmetlerimiz hakkında www.okeanostercume.com.tr veya info@okeanostercume.com.tr adreslerinden bilgi alabilirsiniz. Ayrıca 0212 221 45 21 veya 0553 910 31 32 numaralı hatlarımızdan kurumsal müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.