Portekizceden Türkçeye Çeviri

portekizceden türkçeye çeviri_okeanos tercüme

Portekizceden Türkçeye çeviri, Portekizce‘nin son zamanlarda ticari, siyasi ve turistik vb. ilişkilerde artan önemine bağlı olarak pek çok alanda çeviri hizmetine ihtiyaç duyulmaktadır.

Portekiz ve Türkiye

Türkiye ile Portekiz arasındaki ilişkiler her geçen gün gelişmektedir. Özellikle üniversiteler arası değişim programlarına bağlı olarak öğrenci transferi her geçen yıl artmaktadır. Gelişen Portekiz Türkiye ticari ilişkileri yanı sıra, evlilik, vize ve vatandaşlık işlemleri için pek çok belgenin, metnin ve içeriğin Portekizce’den Türkçe’ye çeviri, Türkçe’den Portekizce’ye çeviri talep edilmektedir.

Portekizce’den Türkçe’ye ve Türkçe’den Portekizce’ye Çeviri

Çevirisine ihtiyaç duyulan belgeler, metinler ve içerikler arasında diploma, transkript, sabıka kaydı, bekarlık belgesi, evlilik belgesi, doğum belgesi, nüfus kayıt örneği ilk akla gelenler olarak sıralanabilir.

İlaveten, ticari belgelerden, ticaret sicil gazetesi, faaliyet belgesi, vergi levhası, vekaletname, imza sirküleri, kullanım kılavuzu, katalog, broşür, web sitesi, yazılım, otomasyon olarak gelir.

Akademik ya da tıbbi makaleler, sağlık raporu, tez ya da ödevler, mahkeme evrakları ve sözleşmeler bulunmaktadır.

Belirli bir uzmanlık alanının terminolojisine hakimiyet gerektiren söz konusu içerikler teknik, hukuki, tıbbi, ticari, akademik vb. terminolojilere hakim Portekizce tercüman kadrosu aracılığıyla gerçekleştirilmelidir. Bunun yanı sıra Portekizce ve Türkçe birbirinden oldukça farklı iki dil, Portekiz kültürü ve Türk kültürü birbirinden farklı iki kültürdür. Dolayısıyla, Portekizceden Türkçeye çeviri, Türkçeden Portekizceye çeviri işlemini gerçekleştirecek olan Portekizce tercüman kadrosu, Portekizcenin ve Türkçenin dilbilgisel ve anlamsal özelliklerini gözeten, hem Portekiz hem Türk kültürü hakkında bilgi sahibi, her iki dil yönünde de çeviri yapmak üzere yeterli kişilerden oluşmalıdır.

Portekizce’den Türkçe’ye Çeviri Taleplerinizde Okeanos…

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi Portekizce’den Türkçe’ye çeviri, Türkçe’den Portekizce’ye çeviri işlemini gerçekleştirmek üzere profesyonel Portekizce tercüman kadrosuyla çalışmaktadır.

Her iki dil yönüne de hakim, belirli bir uzmanlık alanı bulunan ve tecrübe sahibi Portekizce tercüman kadrosuyla sağladığı kaliteli ve güvenilir Portekizceden Türkçeye çeviri, Türkçeden Portekizceye çeviri hizmetiyle müşteri memnuniyet seviyesini yukarılarda tutmaktadır.

Portekizce taleplerinizde Okeanos siz, iş ortaklarınız veya müşterileriniz için en doğru seçimdir…

 

Portekizceden Türkçeye çeviri ve Türkçeden Portekizceye çeviri talepleriniz, detaylı bilgi ve teklifimiz için bizlere 0212 221 45 21 numaralı hattımızdan veya 0553 910 31 32 numaralı Whatsapp hattımızdan ulaşabilirsiniz. Dilerseniz info@okeanostercume.com.tr adresimize mail gönderebilirsiniz…

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir