Sırpça Tercüme ve Sırpça Çeviri

sırpça tercüme, sırpça çeviri

Türkiye-Sırbistan mevcut ilişkileri kapsamında bireysel ve kurumsal Sırpça çeviri ve Sırpça tercüme hizmetine ihtiyaç duyulmaktadır. Türkiye’nin Sırbistan ile olan ilişkilerinin geçmişe nazaran siyasi, ekonomik, ticari ve turistik alanlarda gelişmesi artan Sırpça çeviri taleplerinin göstergesi niteliğindedir.

Sırpça

Sırpça, Baltık-Slav dilleri ailesinin Slav dilleri grubunun Güney Slav dilleri grubuna baplı olan Sırpça, Sırbistan’ın resmi dili ve Bosna Hersek’in ise resmi dillerinden birisidir. Hem Latin hem de Kiril alfabesiyle yazılan dil, 10 milyon Sırp vatandaşı tarafından kullanılmaktadır.

Türkiye-Sırbistan İlişkileri

Geçmişte bir takım engellere takılan Türkiye-Sırbistan ilişkileri günümüzde gelişme göstermektedir. Karşılıklı üst düzey ziyaretlerle, ikili ilişkiler her alanda geliştirilmeye devam etmektedir. Güncellenmiş Serbest Ticaret Anlaşması 1 Haziran 2019 itibari ile yürürlüğe girmiştir. Sırbistan’a ihracatı gerçekleştirilen ürünler arasında örme mensucat, inşaat malzemeleri, mobilya parçaları, karolar ve kaldırım taşları vb. bulunmaktadır. İthal ürünlerimiz ise petrol yağları, bakır, demir-çelik, oto lastikleri ve ham deridir.

Sırbistan’da 50’den fazla Türk şirketi faaliyet göstermekte olup, Türk yatırımlarının toplam tutarı 200 milyon Dolar civarındadır. Sırbistan’ın Türkiye’deki yatırımlarının tutarı ise 36 milyon dolardır. Çaçanska Bankası’nın %76.75 oranındaki hissesi 20 Mart 2015 tarihinde Halk Bankası tarafından satın alınmıştır.

Türkiye-Sırbistan İş Konseyi’nin iki ülke iş dünyalarını birbirine tanıtıcı yönde faaliyetler gerçekleştirmektedir. Böylelikle ikili ticari ilişkiler daha üst seviyelere taşınmaktadır. 2018 yılında Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) öncülüğünde gerçekleştirilen Bursa Endüstri Zirvesinde Sırp firmalarla önemli işbirliklerine ve anlaşmalara imza atılmıştır.

Sırpça Tercüme ve Çeviri Hizmetlerimiz

Gelişmekte olan ikili ilişkilere dayalı olarak Sırpça çeviri hizmetine olan taleplerde artış gözlemlenmektedir. Bugün ticari, teknik, finansal, hukuki, tıbbi vb. birçok alanda Sırpça çeviri hizmeti verilmektedir.

Sırbistan ve Türkiye arasındaki ithalat ve ihracatı gerçekleştirilen birçok teknik ürün, makine, elektrik cihaz ve ekipman bulunmaktadır. Bu kapsamda kullanım, bakım, kurulum ve onarım kılavuzları, ürün katalogları, parça katalogları, broşürler vb. için Sırpça teknik çeviri işlemi gerçekleştirilmektedir.Teknik çeviride uygun teknik terim kullanılmalı, kısa ve anlaşılır cümleler kurulmalıdır.

Günümüzde çok daha hızlı ve sorunsuz gerçekleşen ikili ülke ticari faaliyetleri kapsamında birçok ticari doküman için Sırpça ticari çeviri hizmeti sağlanmaktadır. Gümrük, nakliye ve taşımacılık evraklarının yanı sıra sicil gazetesi, vergi levhası, faaliyet belgesi, ticari yazışmalar, sözleşmeler ve faturalar vb. çevrilmektedir. Ticari terminoloji ve jargona uygun çeviri hizmeti verilmektedir.

İkili bireysel ve kurumsal tüm hukuki ilişkiler doğrultusunda hukuki evrakların Sırpça çeviri işlemi gerçekleştirilmektedir. Sözleşme, vekaletname, mahkeme evrakları, kanun ve yönetmelikler vb. birçok doküman tercüme edilmektedir. Hukuki terminolojiye ve hukuk sistemlerine uygun Sırpça hukuki çeviri hizmeti sağlandığında başarıya ulaşılmaktadır.

Sırpça Yeminli Tercüme

Turistik, çalışma, eğitim, şirket kuruluşu, evlilik, ikamet, vatandaşlık, ihale vb. sebeplere dayalı olarak Sırpça yeminli tercüme gerçekleştirilmektedir. Kimlik, doğum belgesi, nüfus kayıt örneği, evlilik cüzdanı, boşanma evrakları, diploma, transkript vb. evraklar çevrilmektedir. Tüm evrakların doğruluğundan ve tamlığından emin olmak adına ikinci kez gözden geçirilmektedir. Akabinde Sırpça yeminli tercüman kaşeli ve imzalı veya Sırpça noter onaylı tercüme şeklinde düzenlenmektedir.

Sırpça Tercüme Fiyatları

Karakter sayısı üzerinden belirlenen Sırpça tercüme fiyatlarında resmi belgelerde birtakım değişiklikler görülebilmektedir. Buna göre belge ve sayfa sayısı üzerinden fiyatlar düzenlenmektedir. Tercüme içeriği veya uzmanlık alanı ne olursa olsun her daim fiyatlar uygun tutulmaya çalışılmaktadır. Okeanos, uygun Sırpça çeviri fiyatları ile kaliteli, güvenilir ve hızlı çeviri hizmeti sunma politikası gütmektedir.

Sırpça Tercüme Bürosu

Sırpça çeviri taleplerinizde yıllardır sektörde faaliyet gösteren bir Sırpça çeviri bürosu olan Okeanos Tercüme’nin kaliteli hizmet anlayışından faydalanın! EN 15038 Çeviri Hizmet Kalite Standartları çerçevesinde gerçekleştirilen çalışmalar doğrultusunda kalite, hız, güvenilirlik ve hız bir arada Sırpça çeviri hizmeti müşterilerle buluşturulmaktadır.

Sırpça tercüme ve çeviri hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi için www.okeanostercume.com.tr adresini kullanabilirsiniz. Ayrıca info@okeanostercume.com.tr adresine e-posta gönderebilirsiniz. Aynı zamanda 0212 221 45 21 numaralı kurumsal hat veya 0553 910 31 32 numaralı GSM / WHATSAPP / TELEGRAM hattımız aracılığıyla bizlere ulaşabilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir