Sırpça Tercüme ve Sırpça Çeviri

Sırpça, Baltık Slav Dilleri ailesinden Slav dilleri grubundan Güney Slav dillerine bağlıdır ve Sırbistan’ın resmi dili ve ayrıca Bosna Hersek’in resmi dillerinden biridir. 10 milyon Sırp vatandaşı tarafından kullanılan dil, hem Latin hem de Kiril alfabesi ile yazılmaktadır.

Her iki ülke arasındaki ticari ilişkiler istenilen boyuta varmamış, gelişmeye devam etmektedir. Türkiye’de 5 adet Sırbistan sermayeli firma bulunmakta ve Sırbistan’da ise 50’yi aşkın Türkiye sermayeli firma faaliyet göstermektedir.

Sırbistan’a başlıca ihraç ürünlerimiz; tekstil, sanayi makineleri, kara taşıtları, demir çelik, metal ürünleri, elektrikli aletler, tarım ürünleri

Sırbistan’dan başlıca ithalat ürünlerimiz; demir çelik, tekstil lifleri, plastik ve mamülleri, deri, kösele, ham post, kauçuk ve mammülleri, vitaminler, hormonlar, ilaçlar, sebze meyve, hububat

Yaşanan kriz ve işsizliği IMF desteği ile 2015 sonrasında aşmaya başlayan ve ilerleme gösteren Sırbistan uluslararası ticarette ilerleme kaydetmektedir. İki ülke arasında 2010 yılı sonrasında Serbest Ticaret Anlaşması imzalanmış, gümrük vergisi sıfırlanmıştır.

Sırpça Akademik Tercüme ve Sırpça Akademik Çeviri

Sırpça Akademik Tercüme ve Sırpça Akademik Çeviri projeleri tez, ödev, makale, araştırma, kitap, dergi gibi dosyalarda akademisyen ve öğrencilerin talepleri doğrultusunda gerçekleştirilir. Akademik projelerde dosyalar türüne göre ve konularına göre sınıflandırılarak uygun tercüme ekibi tarafından tercüme ve edit işlemi gerçekleştirilir.

Sırpça Teknik Tercüme ve Sırpça Teknik Çeviri

İthalat ve ihracatı gerçekleştirilen teknik ürünlerin Sırpça Teknik Tercüme ve Sırpça Teknik Çeviri işlemi yapılır. Kullanım kılavuzu, katalog, broşür, kurulum ve onarım kitapçıklarının, ürün ticareti sırasında gerçekleştirilen tercüme işlemi sırasında uygun teknik terim, terminoloji ve kısa, anlaşılır cümleler kullanılır.

Sırpça Hukuki Tercüme ve Sırpça Hukuki Çeviri

Devletlerin, firmaların, kurum ve kuruluşların kurduğu tüm ilişkiler hukuki temellere dayandırılır. Sözleşme, anlaşma, tüzük, yasa maddeleri ve daha birçok evrak bu kapsamda Sırpça Hukuki Tercüme ve Sırpça Hukuki Çeviri işlemi görmektedir. Sırpça Hukuki Tercüme ve Sırpça Hukuki Çeviri, hukuk eğitimi almış her iki ülkenin hukuki sistemi konusunda bilgi sahibi ve bu doğrultuda doğru terminolojik tercüme işlemini gerçekleştirebilecek kişiler tarafından gerçekleştirilmektedir.

Sırpça Hukuki Tercüme ve Sırpça Hukuki Çeviri işlemleri müşteri talepleri doğrultusunda Sırpça Yeminli Tercüman Kaşeli ya da Sırpça Noter Onaylı Tercüme şeklinde hazırlanır. Sırpça Yeminli Tercüman; Sırpça ile Türkçe arasında her iki yönde yazılı ve sözlü çeviri yapabileceğini üniversite diploması vb evraklarla kanıtlayabilen ve noterlik makamında noter huzurunda yemin etmiş Sırpça Tercüman tarafından gerçekleştirilir. Noter huzurunda yemin etmemiş tercüman “yeminli” sıfatını kullanmaaz ve tercüme yaptığı evraka kaşe imza yapamaz.

Sırpça Vize Tercümesi ve İkamet Tercümesi

Turistik, çalışma, eğitim, şirket kuruluşu, evlilik, süresiz oturum, vatandaşlık gibi konularda Sırpça Vize Tercümesi ve Sırpça İkamet Tercümesi yapılır. Pasaport, kimlik, doğum belgesi, nüfus kayıt örneği, evlilik cüzdanı, boşanma evrakları, diploma, transkript gibi evraklar işleme alınır. Kimlik bilgilerinin bulunduğu evrakların tercüme ve çeviri işlemleri sırasında isim, adres, doğum tarihi gibi kişisel bilgilerin doğru aktarıldığını birkaç kez kontrol etmek gerekir. Her vize türüne göre farklı işlem uygulanmaktadır ve istenen evraklar farklıdır.

Sırpça Ticari Tercüme ve Sırpça Ticari Çeviri

Ticari faaliyetler günümüzde çok daha hızlı, sorunsuz gerçekleşmek zorundadır. Teknolojinin, ulaşımın, iletişimin çok hızlı gelişmesi ve prosedürler konusunda çok fazla zaman kaybedilmesinin kayıp olarak algılanması ile herşey çok daha hızlı çözüm bulmak zorunda.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme müşterilerinin faaliyetleri doğrultusunda talepleri, ihtiyaçları ve önceliklerini belirleyerek müşterilerine uygun çalışmalar sunmaktadır. Sırpça Ticari Tercüme ve Sırpça Ticari Çeviri projelerinde de tüm projelerde olduğu gibi kurumların önceliklerine ve ihtiyaçlarına cevap bulabilecekleri şekilde çalışmalar koordine etmektedir.

Müşteri memnuniyet sorgulaması, projelerin analizleri, değerlendirmeler yapılarak yol haritaları çıkarılır.

okeanos yeminli tercüme hizmetleri

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir