Sürücü Belgesi ve Ehliyet Çevirisi

Sürücü Belgesi ve Ehliyet Çevirisi

Yabancı bir ülkeden ehliyet ya da sürücü belgesi alan vatandaşların Türkiye sınırları içerisinde bir motorlu taşıtı kullanabilmeleri için yanlarında sürücü belgesi ve ehliyet çevirisini yanında bulundurma zorunlulukları bulunmaktadır.

En az 6 aydan fazla Türkiye’de kalacak ve araç kullanacak vatandaşlar için yabancı ülkeden aldığı ehliyet veya sürücü belgesinin yanı sıra sürücü belgesi ve ehliyetinin noter onaylı çevirisi talep edilmektedir.

Almanya başta olmak üzere Karayolu Trafiği Anlaşmasına taraf olan ülkelerin sürücü belgesi ve ehliyet çevirisi gerçekleştirilebilmektedir. Bu ülkeler arasında Almanya’nın yanı sıra Arnavutluk, Avusturya, Azerbaycan, Belçika,  Birleşik Arap Emirlikleri, Bosna Hersek, Brezilya, Bulgaristan, Danimarka, Fas, Fransa, Gana, Gürcistan, Hollanda, İngiltere, İspanya, İsviçre, İtalya, Kazakistan, Kırgızistan, Macaristan, Makedonya, Özbekistan, Türkmenistan, Ukrayna, Yunanistan dahil olmak üzere 84 ülke bulunmaktadır. Türkiye sınırları içerisinde araç kullanmak isteyen vatandaşların belirtilen ülkelerden sürücü belgesi ve ehliyet almaları durumunda sürücü belgesi ve ehliyet çevirisi hizmetini ilgili ülkelerinde dilinde alabilme fırsatları bulunmaktadır.

6 aydan fazla süre kalacak vatandaşların yabancı ehliyeti Türk ehliyetine çevirme zorunlulukları bulunmaktadır.

Yabancı Ehliyeti Türk Ehliyetine Çevirme

Yabancı ehliyeti Türk ehliyetine çevirme işlemi için Nüfus Müdürlüklerine başvurulması gerekmektedir. Nüfus Müdürlüğünün internet sayfası üzerinden randevu alıp yabancı sürücü belgesi ve fotokopisi, sürücü belgesi tercümesi, ehliyet çevirisi, sürücünün sağlık raporu, kimlik belgesi, adli sicil kaydı, öğrenim belgelerinin noter onaylı çevirisi, kan grubunu belirtir belgeleri hazırladıktan sonra harç bedelini ödediğiniz takdirde işleminizi gerçekleştirilmektedir.

Sürücü belgesi ve ehliyet çevirisi hizmetini ve yabancı ehliyetini Türk ehliyetine çevirme süreci ile ilgili bilgiyi doğru tercüme bürosu aracılığıyla almanız işlemlerinizi kolaylaştırmanız kapsamında oldukça yardımcı olmaktadır.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi profesyonel tercüman kadrosu ve çeviri süreçlerine ilişkin yeterli bilgi ve donanıma sahip proje koordinatör ekibi aracılığıyla sürücü belgesi ve ehliyet çevirisi hizmeti sağlamakta ve yabancı ehliyeti Türk ehliyetine çevirme konusu ile ilgili olarak müşterileri için doğru bilgileri sağlamaktadır

okeanos yeminli tercüme hizmetleri

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir