Sürücü Belgesi ve Ehliyet Çevirisi

sürücü belgesi tercümesi ve ehliyet çevirisi

Yabancı bir ülkeden ehliyet ya da sürücü belgesi alan vatandaşların Türkiye sınırları içerisinde bir motorlu taşıtı kullanabilmeleri için yanlarında sürücü belgesi ve ehliyet çevirisi bulundurma zorunlulukları bulunmaktadır.

Sürücü Belgesi ve Ehliyet Çevirisi

En az 6 aydan fazla Türkiye’de kalacak ve araç kullanacak vatandaşlar için yabancı ülkeden aldığı ehliyet veya sürücü belgesinin yanı sıra sürücü belgesinin noter onaylı çevirisi talep edilmektedir.

Almanya başta olmak üzere Karayolu Trafiği Anlaşmasına taraf olan ülkelerin sürücü belgesi ve ehliyet çevirisi gerçekleştirilebilmektedir. Bu ülkeler arasında Almanya, Arnavutluk, Azerbaycan, Birleşik Arap Emirlikleri, Bulgaristan, İngiltere, İtalya, Özbekistan, Türkmenistan, Ukrayna, Yunanistan dahil olmak üzere 84 ülke bulunmaktadır.

Türkiye sınırları içerisinde araç kullanmak isteyen vatandaşların belirtilen ülkelerden sürücü belgesi ve ehliyet almaları durumunda sürücü belgesi ve ehliyet tercümesi hizmetini ilgili ülkelerinde dilinde alabilme fırsatları bulunmaktadır.

6 aydan fazla süre kalacak vatandaşların yabancı ehliyeti Türk ehliyetine çevirme zorunlulukları bulunmaktadır.

Yabancı Ehliyeti Türk Ehliyetine Çevirme

Yabancı ehliyeti Türk ehliyetine çevirme işlemi için Nüfus Müdürlüklerine başvurulması gerekmektedir. Nüfus Müdürlüğünün internet sayfası üzerinden randevu alıp yabancı sürücü belgesi ve fotokopisi, sürücü belgesi tercümesi, ehliyet çevirisi, sürücünün sağlık raporu, kimlik belgesi, adli sicil kaydı, öğrenim belgelerinin noter onaylı çevirisi, kan grubunu belirtir belgeleri hazırladıktan sonra harç bedelini ödediğiniz takdirde işleminizi gerçekleştirilmektedir.

Sürücü belgesi ve ehliyet tercümesi hizmetini ve yabancı ehliyeti Türk ehliyetine çevirme süreci ile ilgili bilgiyi doğru tercüme bürosu aracılığıyla yeminli tercüme olarak almanız işlemlerinizi kolaylaştırma kapsamında oldukça yardımcı olmaktadır.

Sürücü Belgesi ve Ehliyet Çevirisi Taleplerinizde Okeanos…

Okeanos Tercüme şirketi profesyonel tercüman kadrosu ve çeviri süreçlerine ilişkin yeterli bilgi ve donanıma sahip ekibi aracılığıyla sürücü belgesi ve ehliyet tercümesi hizmeti sağlamaktadır. Yabancı ehliyeti Türk ehliyetine çevirme konusu ile ilgili olarak müşterileri için doğru bilgileri sağlamaktadır.

Zamanında teslimat, Uygun fiyat, güvenilir ve profesyonel çözüm için bizleri arayabilirsiniz. Ülkemiz geneline ÜCRETSİZ KARGO ile teslimat hizmetimiz bulunmaktadır…

okeanos yeminli tercüme hizmetleri

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir