Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme Bürosu
Lokasyonumuz
Perpa 34384, Şişli / İstanbul
Mesaj İletin
info@okeanostercume.com.tr
türkçe urduca çeviri

Türkçe Urduca Çeviri

Türkçe Urduca çeviri, dünya genelinde önemli bir yere sahip olan Urduca dili, 210 milyondan fazla kişi tarafından konuşulmaktadır. Pakistan’ın iki resmi dilinden biri olan bu dil ayrıca Hindistan’ın bazı bölgelerinde resmi dil olarak kabul edilmiştir.

Urduca; Türkçe, Arapça, Hintçe ve Farsça dillerinden çokça alıntılara sahiptir. Urdu ve Arap harflerinden oluşmasının yanı sıra Arap harfleriyle yazılır. Çeşitli dillerin bir araya gelmesiyle oluşan bu dilin yazılış farklığı sebebiyle tercüme işlemi oldukça zordur.

Globalleşen yenidünya düzeninde Urduca bir dünya dili haline gelmiş durumdadır. Özellikle son dönemlerde Pakistan’da inşaat ve Hindistan’da ise teknoloji sektörü hızlı yükselmektedir. Bu yükselmeler sayesinde Urduca çeviri hizmetleri daha fazla ilgi görmeye başlamıştır. Dolayısıyla kurum, kuruluş veya bir bireyle iletişime geçmek için Türkçe Urduca çeviri yapılması gerekir. Bu sebeple herkes bu işlemlerde kaliteli ve güvenilir hizmet veren bir firma arayışına girer.

Şirketimizin sunduğu profesyonel Türkçe Urduca veya Urduca Türkçe çeviri hizmetinden ister bireysel, isterseniz kurumsal olarak yararlanabilirsiniz.

Urduca Türkçe ve Türkçe Urduca Çeviri

Urduca Yazılı Tercüme Hizmetimiz

Yazılı tercüme; metin, sözleşme, makale veya raporların hedef dile yazılı olarak çeviri yapılması işlemidir. Bununla birlikte bu çeviriler teknik, hukuki, tıp, finans, bankacılık, akademik gibi tüm alanlarda yapılmaktadır. Aynı zamanda öykü, kitap, PR, şirket sunumları, reklam ve marketing metinlerinde de çeviri yapılmaktadır. Kısacası tercüme edilmesi gereken metnin, hedef dile yazılı olarak çevrilmesidir.

Hedef dile hâkim tercümanlar ile çalışmak burada önemli bir nokta. Tercümesi yapılacak metinlerinizin orijinalliğini korumak gerekir. Tüm detaylarına azami dikkat gösterilmelidir. En karmaşık metinler dahi eksiksiz, anlamlı ve aslına uygun olarak hazırlanmalıdır.

Urduca Sözlü Tercüme Hizmetimiz

Çeviri tarihinin atası sözlü tercüme, farklı dillere sahip kültürlerin arasında sağlıklı iletişim kurmayı sağlar. Bununla birlikte fısıltı, simultane ve ardıl gibi faklı teknikleri vardır. Özellikle simultane çeviride, tercüman konuşmacı ile aynı anda çeviri yapar. Bunun için çok özen gösterilmelidir.

Çeviri ve tercümanlık şirketi, uzman sözlü tercümanları ile hizmet verir. Sözlü Urduca Türkçe çeviri hizmetini almak isterseniz, taleplerinizi sunabilirsiniz. Bu noktada taleplerinizi tercüman ekibe doğru aktarmaya dikkat etmelisiniz.

Yüz yüze, online veya telefonda sözlü çeviri hizmetinden yararlanabilirsiniz.

türkçe urduca çeviri

Urduca Çeviri ve Yeminli Tercüme

Yurt dışı işlemlerinde, resmi kurum ve kuruluşlara ibraz edilecek tüm evraklarda yeminli tercüme yapılması gerekir. Türkçe Urduca çeviri dahil diğer dillerde çevrilmesi gereken bu belgeler; ikametgâh, diploma ve hastane evraklarıdır. Ayrıca evlilik cüzdanı, pasaport ve nüfus cüzdanı gibi resmî belgelerdir. Ticarette ise sözleşmeler, ticari teklifler, bankacılık, şirket veya ihale gibi belgelerdir.

Bunun dışında bazı firmalar ise gizli ve özel belgelerinin toplumla paylaşılmasını istemez. Bu nedenle bu belgelerinin çevirisinde yeminli tercüme hizmetlerinden yararlanırlar. Bu tür belge ve yazışmalarda güven oldukça önemli olduğundan yeminli tercümanlardan hizmet almak en doğru tercihtir.

Urduca Türkçe Çeviri Redaksiyon

Editing olarak da bilinen redaksiyon işlemi, çeviri yapılan metnin yeniden incelenmesidir. Bu şekilde çeviri metninin herhangi bir hatası varsa gerekli düzeltmeler yapılır. Bu iş, redaktör veya editör tarafından metnin yazım, imla ve dilbilgisi kurallarına göre incelenmesidir. Ayrıca anlatım bozukluğuna neden olan öğeler belirlenir ve düzeltilir.

Redaksiyon hizmeti, genellikle doğru ve kaliteli bir metin olup olmadığından emin olmak için alınmaktadır. Redaksiyon, yerelleşme ve proofreading (düzeltme) hizmetleri çeviri için önemlidir. Bunun yanı sıra Urduca çeviri yapılmış metnin, profesyonel ekip tarafından gerekli olan düzenlemeleri yapılır.

Düzenleme sırasında eserleriniz; anlatım bozuklarından, dil bilgisi hatalarından, yazım yanlışlarından ve anlatım bozukluklarından arındırılır. Aynı zamanda tüm dil kuralları ve noktalama işaretlerine gözden geçirilerek kusursuz hale getirilir. En son proofreading hizmetine tabi tutulan eserleriniz son haline getirilmektedir.

Türkçe Urduca ve Urduca Türkçe Deşifre ve Çevirisi Hizmeti

Deşifre işleminde farklı uzantılara sahip ses ve görüntü kayıtları yazıya dökülmektedir. Urduca dahil farklı dillerde sunulan bu hizmette; kongre, seminer, toplantı ve sempozyumda kaydedilen konuşmalar metne çevrilir. Böylelikle metnin hem kaynak dilde hem de talep edilen dilde çevirisi yapılmış olur.

Tüm bunların dışında eğitim, reklam, film ve belgesel gibi farklı alanlarda kaydedilmiş ses dosyaları mevcuttur. Bu ses dosyalarının Türkçe Urduca veya Urduca Türkçe  dillerine deşifreleri ve tercümeleri yapılmaktadır.

Deşifre hizmetine ek olarak seslendirme hizmeti söz konusu. Yani çeviri kapsamlı bir hizmetler bütünüdür diyebiliriz. Bu kapsamda kayıtlarda telaffuz ile vurguları en doğru şekilde yapmaya özen göstermek gerekir.

Urduca Çeviri Taleplerinizde Profesyonel Hizmet

Sektöründe en gözde tercüme bürosu olarak yıllardır pek çok alanda çeviri işlemlerinizi titizlikle yapmaktayız. Birçok dilde finansal, medikal, ticari akademik, hukuki çevirileri size sunuyoruz. Ayrıca web sitesi, bilgisayar oyunu, teknik ve sertifikalı çevirilerde de hizmet vermekteyiz.

7/24 müşterilerimize Urducadan Türkçeye ya da Türkçeden Urducaya çeviri işlemlerinde hizmet vermeye hazırız. Tercüme şirketimize, ihtiyacınız olan çeviri işlemleri için hem mail hem de telefon yoluyla ulaşabilirsiniz.

Urduca çeviri fiyatlarımız için tıklayınız…

Urduca hakkında detaylı bilgi için tıklayınız…

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme Şirketi’nin Hizmet Süreci

Firmamız çevirinin üç vazgeçilmezi olan güven, kalite ve hıza çok önem vererek tercümelerimizi gerçekleştirmektedir.

Urduca dilinde çevirisi talep edilen belgelerinizi tarafımıza ulaştırdığınızda taleplerinizi dinleriz. Teslim süresi, hedef dil, içerik, kelime veya karakter sayısını baz alarak fiyat teklifimizi bilginize sunarız. Karşılıklı onaylanmanın ardından çevirisini tamamladığımız projenizi size tam teslim tarihinde iletiriz.

Siz de Türkçe Urduca çeviri hizmetlerinde kalite ve başarılı bir çeviri firması arıyorsanız Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme Şirketi ile tanışmanızı öneririz.  Bizlere 02122214521 veya 05539103132 numaralı hatlarımız ile ulaşabilirsiniz…