Türkmence Tercüme ve Türkmence Çeviri

türkmence tercüme ve çeviri

Türkmence hızlı, uygun fiyatlı, taleplerinizde Okeanos Tercüme farkı ile kalite, güven ve hızı bir arada çeviri hizmeti almanız mümkündür.

Türkmence

Türkmence, Ural Altay dil ailesinin Oğuz Grubunda yer almaktadır. 10 milyon kadar farklı ülkelerde bulunan Türkmen vatandaşı tarafından konuşulur. Azerice ile birlikte Türkçeye en yakın dil konumunda bulunmaktadır. 1929’a kadar Arap alfabesi ile yazılmış, sonrasında Kiril alfabesine geçilmiş, 2000 tarihi itibariyle de Latin alfabesine geçilmiştir.

Türkmenistan-Türkiye İlişkileri

Türkmenistan ve Türkiye ilişkileri karşılıklı gerek ortak köken gerekse işbirlikleri, karşılıklı ziyaretler, ortaklıklar sonucunda geçmişten günümüzde iyi bir şekilde seyretmiştir.

Sovyetler Birliği’nin dağılmasının ardından Türkmenistan bağımsızlığını ilan etmiştir. Türkmenistan’ın bağımsızlığını tanıyıp, Türkmenistan’da büyükelçilik açan ilk ülke ise Türkiye olmuştur. İki ülkenin üyesi olduğu Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı, Ekonomik İşbirliği Teşkilatı olmak üzere birçok teşkilat bulunmaktadır.

Türkmenistan’da faaliyet gösteren 600’den fazla Türk sermayeli şirket bulunmaktadır. Bunların faaliyet alanları genel olarak enerji, altyapı tekstil biçimindedir.

Türkiye son zamanlarda gerek siyasi gerekse diğer nedenlere dayalı olarak Türkmenistan’dan fazlasıyla göç almıştır. Bu durumda iki ülke arası ilişkiler bakımından büyük önem yaratmıştır.

Türkmence Tercüme ve Çeviri

Birçok alanda mevcut Türkmenistan-Türkiye ilişkileri bağlamında Türkmence tercüme taleplerine olan rağbet hız kazanmıştır. Bugün birçok işlem için Türkmence çeviri hizmetine ihtiyaç duyulmaktadır.

Sağlık, hukuk, ticaret, finans, teknik alanlar vb. birçok alanda Türkmence tercüme işlemi gerçekleştirilmektedir. İlgili alanlarda Türkmence çeviri, Türkmence yeminli tercüme ve Türkmence noter onaylı tercüme hizmetleri sunulmaktadır.

Türkmence Yeminli Tercüme

Vatandaşlık, ikamet ve çalışma izni, evlilik, vekalet verme, şirket kuruluşu, araç satışı vb. işlemlerde Türkmence yeminli tercüme hizmetine ihtiyaç duyulmaktadır. Aynı zamanda eğitim ve sağlık hizmetlerinden yararlanma ve resmi kurumlarda gerçekleştirilen diğer işlemler için de Türkmence yeminli tercüme hizmeti sunulmaktadır.

Türkmence yeminli tercümenin yeterli olmadığı durumlarda Türkmence noter onaylı tercüme hizmeti talep edilmektedir. Bu doğrultuda evraklar noter onayına hazır bir şekilde yeminli tercümanın yemininin bulunduğu noterliğe uygun şekilde düzenlenmektedir.

Pasaport, ehliyet, kimlik, diploma, transkript, vekaletname vb. birçok evrak için yeminli tercüme ve noter onaylı tercüme yapılmaktadır.

Türkmence Sözlü Tercüme

Noter, tapu, ticaret odası, hastane vb. resmi kurumlarda Türkmen vatandaşlar tarafından gerçekleştirilen işlemlerde Türkmence sözlü tercüme hizmeti sağlanmaktadır. Türkmence sözlü tercüme hizmeti Türkmence’yi çok iyi şekilde konuşup anlayabilen tercümanlar tarafından yapılmalıdır.

Türkmence Tercüme Fiyatları

Türkmence tercüme fiyatları karakter sayısı, belge bazlı ve sayfa sayısı gibi kriterler üzerinden belirlenmektedir. Türkmence sözlü tercüme fiyatları ise işlem sayısı, işlem süresi ve işlem niteliği gibi kriterler üzerinden hesaplanmaktadır.

Türkmence tercümede uygun fiyatlar sunulması müşterinin bir Türkmence tercüme bürosunu tercih etmesindeki en önemli kriterdir. Dolayısıyla uygun çeviri fiyatları ile kaliteli ve güvenilir hizmet sağlanmalıdır.

Türkmence Tercüme Bürosu

Sunduğu tercüme fiyatları, hizmet politikası ve tercüme ekibi bir Türkmence tercüme bürosunun tercih edilmesindeki büyük kriterlerden birisidir.  Okeanos Tercüme, Türkmence tercüme bürosu olarak uzun yıllardır profesyonel yeminli tercüme ve noter onaylı tercüme hizmetleri sunmaktadır. Deneyimli ve uzman Türkmence tercüman kadrosu ile yazılı ve sözlü Türkmence tercüme taleplerinizde kalite, hız ve güvenilirliği bir arada sunar.

Türkmence Çeviri Taleplerinizde Okeanos…

Türkmence tercüme ve çeviri hakkında detaylı bilgi için www.okeanostercume.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz. Aynı zamanda info@okeanostercume.com.tr adresine e-posta gönderebilirsiniz. 0553 910 31 32 veya 0212 221 45 21 numaralı hatlardan kurumsal müşteri temsilcilerimizle iletişime geçebilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir