Türkmence Tercüme ve Türkmence Çeviri

Türkmence, Ural Altay dil ailesinin Oğuz Grubuna bağlı Kuzey Oğuz kolundandır. Yaklaşık 10 milyon kadar çeşitli ülkelerde bulunan Türkmen vatandaşı tarafından konuşulmaktadır. Türkmence Azerice ile birlikte Türkçe’ye en yakın dil konumundadır. Türkmence 1929 yılına kadar Arap alfabesi ile yazılmaktaydı, Sovyetler Birliği yıkılıncaya kadar da Kiril alfabesi egemenliğinde kalan dil, Sovyetler’in dağılması sonrası özgürlüğünü ilan etmesiyle Latin alfabesine geçiş çalışmaları başlatılmış son haliyle 1 Ocak 2000 tarihinden bu yana esas alınarak tamaıyla Latin alfabesi kullanımına geçmiştir.

Sovyetler Birliği’nin dağılması ile bağımsızlığını ilan eden Türkmenistan’da ilk büyükelçilik açan ve Türkmenistan’ı tanıyan ilk ülke Türkiye olmuştur.

Her iki ülke de Ekonomik İşbirliği Teşkilatı, İslam İşbirliği Teşkilatı, Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı ve Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatları’nın tam üyesidir. Türkiye Türkmenistan vatandaşlarının ziyaret edebileceği 47 ülkeden birisidir. Türkmensitan sınırları içinde 600’dena fazla şirket milyarlarca dolarlık yatırım ve projelere imza atmıştır. Bu şirketlerin başlıca faaliyet alanları; enerji, tekstil, altyapı şeklindedir.

Türkiye’nin ihracat kapsamında pmauk, tekstil ürünleri, enerji, kimya ve tarım ürünleri gerçekleştirilirken, ithalat kapsamında işlenmiş metal, beyaz eşya, elektronik ürünleri, gıda, tekstil sanayi ürünleri, işlenmiş gıda ürünleri, inşaat malzemeleri, ulaştırma araçları ve ilaç gibi ürünlerin alımı gerçekleştirilmektedir.

Türkmence Tıbbi Tercüme ve Türkmence Tıbbi Çeviri

Türkmen vatandaşlara dair aldığı göçler sonrasında sahip olduğu yoğun popülasyonun aynı zamanda sağlık alanında yaşadığı Türkmence Tıbbi Tercüme ve Türkmence Tıbbi Çeviri ihtiyaçlarına tıp alanında deneyimli ekibiyle yanıt veren Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme İstanbul’da Şişli, Mecidiyeköy, Perpa, Kadıköy, Ümraniye, Üsküdar, Beşiktaş başta olmak üzere şehrin her ilçesinde hızlı ve kaliteli çözümler üretmektedir.

Sağlık turizminin her zaman canlı ve hareketli olduğu Türkiye’de uzun yıllardır kozmetik amaçlı sağlık alanında tercüme hizmetinde yoğun Tıbbi Türkmence Tercüme ve Türkmence Çeviri konusunda çalışmalarını sürdürmektedir. Saç ekimi, estetik, plastik cerrahi, genel cerrahi başta olmak üzere Türkmence dil hizmetlerinizde Okeanos Tercüme şirketi ile iletişime geçebilirsiniz.

Türkmence Akademik Tercüme

Lisans, yüksek lisans, doktora ve akademik kariyer amacıyla tez, ödev, makale, araştırma gibi dosyaların Türkmence Akademik Tercüme ve Türkmence Akademik Çevirisi yapılır. Akademik tercüme dosyaları terminolojilerine göre gruplandırılır. Fizik, uzay bilimler, psikoloji, matematik gibi konulara göre ayrılır ve o alanlarda bilgi sahibi ve o terminolojiye hakim ekibe yönlendirilir. Akademik tercüme dosyalarının mutlaka editör kontrolü yapılmalıdır.

Türkmence Ticari Tercüme ve Türkmence Ticari Çeviri

Her iki ülke tüm ilişkilerinde yapıcı yaklaşımı ticari faaliyetlerine de yansıması sebebiyle ithalat ve ihracat sırasında kolaylıklar sağlanmaktadır. İthalat ve ihracat sırasında Türkmence Ticari Tercüme ve

Türkmence Ticari Çeviri işlemi gerçekleştirilir. Her iki dilin benzerliğinin yüksek olması, kolay anlaşılabilir olması çeviri hatalarını büyük oranda azaltmaktadır.

Türkmence Yeminli Tercüme ve Türkmence Yeminli Çeviri

Türkmence Yeminli Tercüme ve Türkmence Yeminli Çeviri en çok Türkmen vatandaşlarının evlilik, eğitim, ikamet işlemleri sırasında pasaport, nüfus kayıt, ikametgah, sabıka kaydı, doğum belges, vekaletname, ölüm belgesi gibi bireysel evrakların ve şirket kuruluşu, ortaklık, devir, şubeleşme gibi işlemler sırasında şirket kuruluş evraklarının Türkmence Yeminli Tercüme ve Türkmence Yeminli Çeviri işlemleri gerçekleştirilir. Türkmence Yeminli Tercüme ve Türkmence Yeminli Çeviri işlemleri

Türkmence yeminli tercümanlar tarafından çevrilmektedir.

Türkmence Hukuki Tercüme ve Türkmence Hukuki Çeviri

Türkmence Hukuki Tercüme ve Türkmence Hukuki Çeviri evraklarının büyük kısmını sözleşmeler, anlaşmalar, hukuk ve yasa maddeleri, tüzükler ve mahkeme evrakları oluşturmaktadır. Türkmence Hukuki Tercüme ve Türkmence Hukuki Çeviri yapılırken en önemli unsurlardan biri tercümanın sadece doğduğu ülkenin değil her iki ülkenin de hukuki sistemini bilmesi ve konuya hakim olması gerekmektedir. Türkmence Hukuki Tercüme ve Türkmence Hukuki Çeviri projeleri yapılırken terminolojiye uygun cümleler kullanılmalıdır.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme, globalleşen dünyada müşterilerinin ihtiyaç ve taleplerini ön planda tutan analizler yapmakta ve süreçlerini bu şekilde oryante etmektedir. Okeanos Tercüme, müşteri odaklı ve etik ilkelerine bağlı çalışmalarını uygun fiyat, kaliteli tercüme ve hız kriterleri ile harmanlayarak sunmaktadır.

okeanos yeminli tercüme hizmetleri

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir