Adli Sicil Kaydı (Sabıka Kaydı) Tercümesi

Adli sicil kaydı tercümesi kişinin yurtdışında eğitim, turizm, sağlık, ikamet gibi hizmetlerden yararlanabilmesi adına ihtiyaç duyduğu tercüme hizmetlerinden birisidir.

Adli Sicil Kaydı Nedir?

Vatandaşların devlet nezdinde tutulan suç kaydına adli sicil kaydı veya halk dilinde sabıka kaydı denilmektedir. Adli sicil kaydında kişilerin 18 yaşından sonraki süreçler içerisinde işlemiş olduğu suç ve eylemler bulunmaktadır.

Adli Sicil Kaydı Kimlere Verilir?

Adli sicil kaydı veya sabıka kaydı bireyin kendisine ya da vekalet verdiği kanuni temsilcisine verilebilmektedir.

Sabıka Kaydı Nereden Alınır?

Sabıka kaydı ya da adli sicil kaydı vatandaşa adli sicil müdürlüklerinden, kaymakamlıklardan, yurtdışında büyük elçiliklerden ya da e-devlet üzerinden ücretsiz bir şekilde sağlanmaktadır

Hangi Durumlarda Sabıka Kaydına İhtiyaç Duyulur?

  • Yurtdışı seyahatlerinde,
  • Vatandaşların işe alınma süreçlerinde,
  • Yapılması zorunlu olan kamu görevlerinde,
  • Erasmus başvurularında,
  • Üniversite başvurularında,
  • Vize başvurularında

Sabıka kaydına ve adli sicil kaydına, kimi durumlarda sabıka kaydı tercümesi ya da adli sicil kaydı tercümesine ihtiyaç duyulmaktadır.

Adli sicil kayıtları resmi bir evrak niteliği taşıdığı için kurumlarca yeminli tercümesi ya da noter onaylı tercümesi talep edilebilmektedir. Kişiler için kariyerleri, iş yaşantıları ve eğitim hayatları gibi önemli sebeplerden dolayı talep edilen adli sicil kaydı kişi hayatında oldukça büyük öneme sahip olduğu gibi adli sicil kaydı tercümesi ya da sabıka kaydı tercümesi de eşdeğer öneme sahiptir. Dolayısıyla tercüme sektöründe kendini kanıtlamış ve profesyonel hizmet sağlayan bir tercüme bürosu ile çalışmak gerekebilir.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi noter onaylı tercüme ve yeminli tercüme  hizmetinde sahip olduğu deneyim ve profesyonellikle İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça başta olmak üzere pek çok dilde kaliteli, güvenilir ve hızlı adli sicil kaydı tercümesi ve sabıka kaydı tercümesi hizmeti sağlamaktadır.

okeanos yeminli tercüme hizmetleri

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir