Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme Bürosu
Lokasyonumuz
Perpa 34384, Şişli / İstanbul
Mesaj İletin
info@okeanostercume.com.tr
ankara anlaşması nedir?

Ankara Anlaşması ve İngiltere’de Şirket Kurmak

İngiltere’de şirket kurmak için hazırlık yapan her bir müşterisine Okeanos Tercüme şirketi uluslararası kalite ve uygun fiyatla Ankara Anlaşması tercüme ve çeviri hizmeti vermektedir.

Ankara Anlaşması Nedir?

Avrupa Ekonomi Topluluğu ile Türkiye arasında 1963 yılında Ankara’da imzalanan anlaşmadır. Ankara Anlaşması imzalanarak Türk vatandaşlarına Avrupa Birliği üyesi ülkelerde iş kurma ve yaşama hakkı sağlamıştır.

Ankara Anlaşması’na Nasıl Başvurulur?

Bir çeşit Birleşik Krallık vizesi olan ve benzer prosedürlere tabi olan bir işlemdir İngiltere’de şirket kurmak. 18 yaşını doldurmuş ve İngiltere’de şirket kurmak için gerekli sermayeye sahip tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Ankara Anlaşması vize başvurusunda bulunabilir.

Ankara Anlaşması başvurusu işçi çalıştırma, iş yeri tutma şartı aramaz. Ankara Anlaşması başvurusunda sermaye limiti, İngilizce bilme zorunluluğu ve üniversite diploması ya da mesleki eğitim zorunluluğu bulunmamaktadır. Sadece Ankara Anlaşması vizesi başvurusunda yapılmak istenilen iş hakkında yeterli bilgi, beceri ve donanıma sahip olunduğunun ispatlanması gerekmektedir. Oda, birlik ya da topluluklardan izin alınması gereken meslek kollarına dair Ankara Anlaşması vize başvurusundan önce ilgili yerlerden izin alınması gerekmektedir.

Ankara Anlaşması İçin Hazırlanması Gereken Spesifik Evraklar

 • Potansiyel müşteri mektubu
 • İş Planı
 • Yapılan iş ve şirketlerden edinilmiş referans mektubu
 • Gerekli sermayenin varlığını gösteren banka dekontu ve yazısı
 • Özgeçmiş
 • Diploma, sertifika ve diğer alınan eğitim belgeleri
 • İkamet ve şirket adreslerini gösterir belgeler

Ankara Anlaşması Başvurusu Nereye Yapılır?

Tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları İngiltere sınırları içerisinden ya da ülke sınırları dışından ya da Türkiye’den İngiltere Başkonsolosluğu, İngiltere Büyükelçiliği vize danışmanlık merkezli aracılığıyla başvuruda bulunabilirler.

Ankara Anlaşması Şartlarında Yapılan Son Değişiklikler

 • Ankara Anlaşması ECAA vizesi alındıktan sonra süresiz oturum başvurusu 4 yıldan 5 yıla çıkarıldı.
 • İngiliz vatandaşlığı başvuru süresi 5 yıldan 6 yıla çıkarıldı.
 • İngiltere dışında 1 yıl içerisinde yurt dışında kalma süresi 180 gün ile sınırlandırıldı.
 • Vatandaşlık testi uygulaması getirildi.
 • Başvuru ücreti olarak 2389 pound ücret belirlendi

Hangi Ülke Vatandaşları Ankara Anlaşmasına Başvuruda Bulunabilir?

Ankara Anlaşmasıbaşvuru hakkı Türkiye, Romanya, Bulgaristan vatandaşlarına sağlanmış olup diğer iki ülkenin Avrupa Birliğine dahil olmasıyla genellikle Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına istinaden yürütülmektedir.

Okeanos, Ankara Anlaşması vize başvuru evrakları tercüme ve çeviri hizmetini yıllardır gerçekleştirmekte ve bu konuda gerekli deneyim ve bilgi birikimine sahiptir.

Ankara Anlaşması vizesi için başvuru evraklarının İngilizce dilinde yeminli tercüme olarak hazırlanması gerekmektedir.

Buna bağlı olarak Okeanos Tercüme bünyesinde bulunan alanında uzman ve deneyimli yeminli tercüman kadrosu ile anlık hızlı, kaliteli ve uygun fiyatlı yeminli tercüme hizmeti sağlamaktadır.

İngiltere’de oturumİngiltere vatandaşlığı ve İngiltere’de şirket kurmak isteyen kişilerin vize başvurusu için bir araya getirdiği vize başvuru evraklarının vize çevirisi konusunda uluslararası kalite düzeyineEN 15038 Hizmet Kalite Standartları kapsamında hizmet sunmaktadır.

Ankara Anlaşması vize çevirisi hizmeti hakkında daha detaylı bilgi ve fiyat teklifi almak için www.okeanostercume.com.tr adresimizden ya da info@okeanostercume.com.tr adresimizden ya da 0212 221 45 21 numaralı telefonumuzdan ya da 0553 910 31 32 numaralı whatsapp hattımızdan kurumsal müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz