Doğum Belgesi Tercümesi ve Doğum Belgesi Çevirisi

Doğum Belgesi Nedir?

Kişinin doğum tarihi, ana adı, baba adı, doğum yeri gibi bilgilerinin yer aldıgı resmi belgedir.

Doğum belgesi, kişinin bağlı doğduğu ülke nüfus müdürlüklerinden temin edilir. Eğer evrak yurt dışında ya da başka bir ülkede kullanılacak ise apostilli doğum belgesi olarak düzenlenmesi gerekmektedir.

Doğum belgesi bireyin doğrudan kendi başvurusu ile alınabileceği gibi vekaleten de alınabilir.

Türkiye’de doğum belgesi Formül A olarak da bilinmektedir. Formül A belgesi orijinal hali ile Türkçe, Fransızca ve Almanca olarak düzenlenmektedir. Ancak bunun dışında talep edilen dil seçenekleri için yeminli doğum belgesi tercümesi ya da Formül A yeminli tercümesi yapılmalıdır.

Yurt dışında eğitim, vize, ikamet, vatandaşlık gibi işlemler için yeminli Formül A tercümesi ya da yeminli doğum belgesi tercümesine ihtiyaç duyulmaktadır. Doğum belgesi ile birlikte ekinde bulunan apostil tercümesi de yapılmalıdır.

Kişilerin ya da ibraz edilecek kurumların talebi doğrultusunda noter yeminli tercüme şeklinde de hazırlanmaktadır.

Ayrıca yurt dışından yabancı uyruklu vatandaşların Türkiye’de çeşitli işlemler için beraberlerinde getirdikleri doğum belgelerinin de yeminli doğum belgesi tercümesi ya da noter onaylı doğum belgesi tercümesi işlemi yapılması gerekmektedir.

Doğum belgesi (Formül A) gibi evrakların tercüme ve çeviri işlemlerinde en çok dikkat edilmesi gereken durum özellikle Yunanca, Rusça, Arapça, Gürcüce gibi alfabe değişikliği olan dillerde tercüme işlemi yapılacak ise farklı alfabede isim soyad gibi kişisel bilgilerin doğru yazılması ciddi önem arz eder.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi yıllardır İstanbul’un en merkezi ilçelerinin başında gelen Şişli Perpa Ticaret Merkezi’nde Türk ve yabancı uyruklu vatandaşların nüfus, vize, ikamet, vatandaşlık gibi işlemlerinde doğum belgesi tercümesi gibi kişisel evrakların işlemlerini profesyonel bir kadro ile yürütmektedir.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi kurulduğu günden bu yana etik ilkelerine ve değerlerine bağlı yaklaşımını uygun fiyat, hız ve kalite ile birlikte sunmaktadır. Tüm yeminli tercümenoter yeminli tercüme ve apostilli tercüme işlemlerinde sektörün lider firmaları arasında ilk sırada yerini alırken geniş yeminli tercüme dil seçeneği sayesinde geniş bir kitleye hizmet sunmaktadır.

okeanos yeminli tercüme hizmetleri

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.