Evden Çeviri İş İlanları

Bir yere ya da mesaiye bağlı kalmadan evinde çeviri yapma arzusu içerisindeki kişiler evden çeviri iş ilanları başlığı altında arayışlarda bulunmaktadır.

Her şeyin bir tıkla, bir tuşla ve bir düğmeyle halledildiği günümüz dünyasında evden çeviri iş ilanlarına oldukça sık rastlanmaktadır.

Bir yere ya da mesaiye bağlı kalmadan evinde çeviri yapma arzusu içerisindeki kişiler home office çevirmenlik yapmak üzere online tercümanlık başvurusunda bulunmaktadır.

Home office çevirmenlik yapan kişiler, tercih edilen herhangi bir alanda (teknik, hukuki, tıbbi, akademik, ticari, edebi vb.) sahip olduğu iyi düzeydeki yabancı dil bilgisini kullanarak proje bazlı olarak çeviri işlemi gerçekleştirmekte ve ücretlendirmeleri proje üzerinden gerçekleştirilmektedir.

Birçok çeviri firması kaynak dilde bulunan metinlerinin hedef dile, hedef dilde bulunan metinlerinin kaynak dile çevrilmesi kapsamında evden çeviri iş ilanları başlığı altında ilan vermektedir. Home office çevirmenlik yapmak isteyen kişilerde bu kapsamda online tercümanlık başvurusunda bulunmaktadır.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi verdiği evden çeviri iş ilanlarına başvuruda bulunan kişileri belirli ölçütler doğrultusunda değerlendirmektedir. Buna göre:

  • Mütercim tercümanlık bölümü veya diğer yabancı dil bölümlerinden mezun olmak
  • Herhangi bir uzmanlık alanına sahip olmak
  • Tercüme sektöründe deneyim sahibi olmak
  • Yüksek genel kültür seviyesine ve bilgi birikimine sahip olmak
  • Kendini geliştirme kapasitesine sahip olmak
  • Uzman olduğu dili her iki yönde de kullanma kapasitesine sahip olmak
  • Office programlarına hakim olmak
  • Kalite yönetim sistemi dahilinde çalışmak

gibi ölçütler sağlandığı takdirde Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi online tercümanlık başvurusunda bulunan tercüman adaylarına deneme metinleri göndermektedir.

Belirli alanlarda (teknik, hukuki, tıbbi vb.) seçilen metinler aracılığıyla tercüman adayların dilbilgisi, terminolojik yeterliliği ölçülmekte, doğru ve eksiksiz çeviri sağlayıp sağlamadığına bakılmakta ve dili etkili ve akıcı kullanıp kullanmadığı değerlendirilmektedir.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketinin evden çeviri iş ilanları ile ilgili olarak daha detaylı bilgi almak için www.okeanostercume.com.tr adresinden bizlere ulaşabilir, info@okeanostercume.com.tr adresinden e-postalarınızı gönderebilir ya da 0553 910 31 32 numaralı whatsapp hattımızdan veya 212 221 45 21 numaralı sabit hattımızdan kurumsal müşteri temsilcimizle iletişime geçebilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir