Tercüman Aranıyor – Çevirmen İş İlanları

tercüman aranıyor

Tercüman olmak isteyen ya da mütercim tercümanlık mezunları ya da yabancı dillerini kullanarak para kazanmak isteyenler, çok farklı sektörlerde ve farklı pozisyonlarda tercüman aranıyor ilanı ile karşılaşabilirler.

GÜNCEL İŞ POZİSYONLARIMIZ, STAJ İMKANLARI ve DETAYLI BİLGİ İÇİN KARİYER SAYFAMIZI TIKLAYINIZ…

Tercüman ve Çevirmen Aranıyor İlanları

Tercüme büroları, dış ticaret firmaları, haber siteleri gibi pek çok firmanın örgün tercüme ihtiyaçlarını karşılayabilmek için gün ilanlarına rastlamak mümkündür. Günümüzde bu ilanlara çeşitli kariyer sitelerinde ( Secretcv, kariyer.net, eleman.net, iyibiris.com, linkedin.com …) rastlamak mümkündür. Özellikle son yıllarda ülkemizin artan sağlık turizmi karşısında hastanelerin web sitelerinde ya da kariyer sitelerinde hastane tercüman iş ilanları görmeniz oldukça mümkün. Hastane tercüman iş ilanlarıilk dil seçeneği orta doğudan gelen hasta yoğunluğu sebebiyle Arapça tercüman iş ilanları olarak karşımıza çıkmaktadır.

Tercüman aranıyor başlığının altında yer alan ve bir tercümanın taşıması gereken vasıflardan bazıları;

 • İlgili üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olmalı
 • Kendisini en az bir alanda (hukuk, teknik, medikal, tıbbi…) geliştirmeli
 • Gerekli yazılım ve uygulamaları kullanabilir olmalı
 • Sorumluluk sahibi olmalı
 • Araştırma ve geliştirmeye açık olmalı
 • En az bir veya bir kaç tane cat tools (Across, Memsource, SDL Trados, Memoq…) masa üstü veya web tabanlı çeviri programını kullanabiliyor olması gerekmektedir.

Yeminli tercüman aranıyor ilanlarına başvuruda bulunmak istiyorsanız öncelikle yeminli tercüman olmanız gerekmektedir. Yeminli tercüman olmak için gereken şartlar ise;

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
 • Sabıka kaydı bulunmamak
 • En az iki dilde yazılı ve sözlü tercüme yapabiliyor olmak
 • Dil bildiğini lisans diploması ya da dengi bir belge ile ispat edebiliyor olmak
 • Yemin zaptı çıkarılan noterlik makamının bağlı bulunduğu il sınırları içerisinde ikamet ediyor olabilmek

çevirmen ilanları

Hangi dillerde Tercüman veya Çevirmen İlanları Daha Fazla Bulunmaktadır?

İngilizce özellikle dünya genelinde küresel bir dil olması ve ülkemizde hem eğitim hem de ticaret alanında yaygın olması sebebiyle çok kullanılmaktadır. İster tercüme şirketleri olsun, isterseniz de herhangi bir kurum veya kuruluş mutlaka yaygın olan yayınlanan ilan türü İngilizce tercüman – çevirmen iş ilanları dır. Mutlaka, tercümanlarda veya diğer pozisyonlarda çalışan elemanlarda aranan nitelik birinci dil olarak İngilizce veya ikinci dil olarak İngilizce’dir.

Ülkemizin en büyük dış ticaret ortağı konumundaki ülke olması ve oldukça kalabalık Türk nüfusunun yaşadığı ülke olması sebebiyle Almanya ve buna bağlı olarak Almanca tercüme ihtiyacı fazlacadır. Bu sebepten dolayı kariyer sitelerinde yayınlanan ilanlarda Almanca tercüman – çevirmen iş ilanları görebilirsiniz.

Türkiye Rusya arasında gerçekleşen bireysel ve kurumsal ilişkilere bağlı olarak artan talep dengesi gereği Rusça tercüman – çevirmen iş ilanları dış ticaret firmaları, hastane, turizm firmaları gibi birçok kurum ve holding tarafından tercih edilmektedir.

Son yıllarda artarak gelişen ülke ilişkilerimiz, ticari  ilişkilerimiz ve ülkemizde yaşayan Arap nüfus sebebiyle Arapça oldukça fazla kullanılmaktadır. Bu sebepten dolayı da kariyer sitelerinde Arapça tercüman – çevirmen iş ilanları sıklıkla görülmektedir.

Okeanos Uluslar arası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi her geçen gün artan iş hacmine bağlı olarak tercüman kadrosunu da genişletmekte ve EN 15038 Hizmet Kalite Standartları kapsamında belirli denetim ve değerlendirmeler sonrası seçmektedir.

Okeanos Tercüme şirketi,  hemen her dilde geniş ve uzman bir kadro oluşturmuş ve yılların deneyim ve bilgi birikimi ile bireysel veya kurumsal bütün tercüme ve çeviri taleplerinde hizmet vermeye devam etmektedir.

Okeanos Tercüme şirketi bünyesinde bulunan güncel iş ilanları, mevcut iş pozisyonları, full time tercümanlık, freelance tercümanlık, tercüme staj imkanlarımız ile ilgili detaylı bilgi ve müracaatınız için kariyer sayfamızı ziyaret edebilirsiniz…

okeanos yeminli tercüme hizmetleri

Şirketimize Freelance ve Full Time tercümanlık pozisyonuna başvuru yapmak için aşağıdaki link ile ilgili sayfadan cv nizi kolaylıkla iletebilirsiniz :

CV Gönderme

 

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir