Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme Bürosu
Lokasyonumuz
Perpa 34384, Şişli / İstanbul
Mesaj İletin
info@okeanostercume.com.tr
fuar takip

Fuar Takip

Fuar takip, çeşitli tarihlerde ve çeşitli sektörlerde fuarlar gerçekleştirilmektedir. Bu kapsamda şirketler sektörleriyle ilgili organizasyonları ihracat, ticaret, üretim, satış ve pazarlama ağını genişletmek adına yıllık takvimden fuar takip yapmaktadırlar.

Fuar takvimi her yıl düzenli ve yıllık olarak yayınlanır. Firmalar ilgili oldukları ve katılma kararı aldıkları organizasyonlara dair stant ve diğer hazırlıklar adına fuar takip yaparak tüm süreci planlarlar. Fuar organizasyonları öncesi yoğun hazırlık yapılmaktadır. Ürün, içerik, görev alacak ekip, belirlenen üretici ve müşteri ziyaretleri ve diğer hedefler belirlenir. Hazırlıklar planlanır ve takip edilerek planlama yapılarak katılım gerçekleştirilir.

Fuar Takip Süreci Nasıl Planlanır?

Ulusal ve uluslararası düzenlenen fuarların farklı çalışma ve planlamaları olması nedeniyle gerçekleştirilecek hazırlık çalışmaları da değişiklik göstermektedir. Bu nedenle fuar takip ve takvime göre süreci planlamak gerekmektedir. Fuar takip İstanbul, İzmir gibi büyük iller ve organizasyonların yanı sıra yurt dışı fuarları olarak da gerçekleştirilmektedir.

Uluslararası fuarlarda etkileşim sadece ticari boyutta gerçekleşmez. Sosyal ve kültürel anlamda da ilişkilerin gerçekleştiği uluslararası fuarlar ülkeler arası ilişkilerin gelişmesine yardımcı olmaktadır. Takip sürecince firmalar birden fazla fuarda yer almayı da tercih edebilmektedir.

Dolayısıyla fuar takvimlerinin çakışmadan detaylı planlanması gerekmektedir. Ayrıca görev alacak ekibin belirlenmesi, eğitim verilmesi, içerik ve dokümanların hazırlanması ve organizasyonda destek alınacak diğer kurumların belirlenmesi gerekmektedir.

Fuar Tercümanlığı

Şirketler ister yurt içi olsun, isterseniz de yurt dışı olsun, özellikle de uluslararası fuar katılımlarında destek aldığı sektörlerden biri de tercüme ve çeviri sektörüdür. Uluslararası fuar organizasyonlarında çok dilli hazırlıklar yapılmaktadır. İçerik, katalog ve tanıtımlar hedef kitlenin diline göre de hazırlanmaktadır.

Bunların yanı sıra fuar tercümanları firma talepleri doğrultusunda etkinlikte görev alarak stantta ziyaretçi karşılama, ikili görüşmeleri tercüme etme görevinde bulunmaktadır. Ayrıca belirli kişilere refakat ederek kişilerin görüşmelerinde sözlü tercüme yapmak gibi görevleri bulunmaktadır.

Okeanos Tercüme, fuar takip ve fuar takvimine bağlı olarak yer aldığı organizasyonlardaki tüm süreçleri detaylı ve profesyonel olarak planlamaktadır. Gerekmesi halinde uzman fuar tercümanlarını aracılığıyla fuar tercümanlığı hizmeti vermektedir.

Fuar tercümanlığı hizmetimiz hakkında detaylı bilgi için www.okeanostercume.com.tr  veya info@okeanostercume.com.tr adresimizden bizlere ulaşabilirsiniz. Ayrıca 0212 221 45 21 veya 0553 910 31 32 numaralı hatlarımızdan kurumsal müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.