Gürcüce Tercüme ve Gürcüce Çeviri

Gürcüce tercüme ve Gürcüce çeviri, Gürcistan Türkiye arasında yaşanan tüm seyahat, eğitim, ikamet, evlilik, diplomatik ilişkiler, ticari ilişkiler, hukuki işlemler sırasında ogerçekleştirilmektedir.

Gürcüce, Gürcistan’ın resmi dili ve Gürcülerin anadilidir. Günümüzdeki Gürcüce Kartli diyalekti ile yazılmaktadır. Gürcüce’nin konuşulduğu ve Gürcülerin yaşadığı diğer ülkeler Ermenistan, Yunanistan, Azerbaycan, Rusya, İran ve Türkiye’dir. 1991 yılında Gürcistan’ın bağımsızlığını kazanmasının ardından Türkiye Gürcistan ilişkileri her geçen gün gelişme göstermiştir.

Gürcistan ile Türkiye arasında 2011 yılında imzalanan protokol ile her iki ülke vatandaşları diğer ülkede 90 gün boyunca vizesiz kalabilecekler. Ayrıca Türkiye vatandaşları Gürcistan’a pasaporta ihtiyaç duymadan sadece kimlik kartları ile giriş yapabilecekler. Bu durum ikik ülke arasındaki trafiği büyk ölçüde ratırmıştır.

Gürcistan’da Türkiye sermayeli 27 firma faaliyet göstermekte ve şirket sermayesi 1 milyon ABD Doları’nın üstündedir ve toplamda 500 Türk firması faaliyet göstermektedir. Ülkemizde ise Gürcistan sermayeli toplam 254 firma faaliyet göstermektedir. Türk müteahhitlik firmaları bugüne değin Gürcistan’da 197 projeye imza atmıştır. Türk firmalarının başlıca faaliyet alanları; enerji santrali, turistik tesis, konut, karayolu inşası gibi alanlarda yoğunlaşmaktadır.

Gürcüce Teknik Tercüme ve Gürcüce Teknik Çeviri

Gürcüce teknik tercüme ve Gürcüce teknik çeviri işlemleri teknik dökümanlarda teknik ürünlerin üretim, ticaret, satış, lojistik sırasında ihtiyaç halinde gerçekleşmektedir. Gürcüce teknik tercüme ve Gürcüce teknik çeviri işlemlerinde teknik terimlerin doğru kullanımı, terminolojik bütünlük sağlanmalı cümleler kısa, açık olmalıdır.

Gürcüce Hukuki Tercüme ve Gürcüce Hukuki Çeviri

Hukuk tüm ilişkilerin temel taşı ve en eski bilim dallarından biridir. Gürcüce hukuki tercüme ve Gürcüce hukuki çeviri işlemleri sırasında her iki ülkenin hukuki yapısı arasındaki benzerlik ve farklılıkları tespit etmeli ve bu konuda terminolojik çalışmalar yapılmalı. Hukuki tercüman alanında uzman deneyimli ve hukuk terminolojisine hakim kişiler olmalıdır.

Gürcüce İkamet ve Vize Tercümesi

Gürcistan ve Türkiye’de ilk 90 gün vizesiz kalmak mümkün. Sonrası için hangi amaçla o ülkedeyseniz ona uygun vize başvurusunda bulunmalısınız. İş, evlilik, eğitim, ikamet, çalışma, seyahat amacıyla bu ülkülerde bulunan vatandaşlar pasaport, nüfus kayıt örneği, sabıka kaydı, diploma, transkript, evlilik cüzdanı, boşanma mahkemesi evrakları, sertifika gibi evrakların Gürcüce ikamet ve vize tercümesi yapılmaktadır. Gürcüce ikamet ve vize tercümesi işlemlerinde müşteri talebi doğrultusunda evraklar Gürcüce yeminli tercüme ve Gürcüce noter onaylı tercüme yapılır.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi ilk günden bu yana ilkeli, etik, değerlerine bağlı çalışmalarını sürdürmektedir.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme edindiği EN 15038 Kalite Hizmet Standartları eşliğinde çeviri hizmetleri prosesinin her evresinde hizmet standartlarına uygunluğunu sağlamaktadır.

Ayrıca “Gizlilik İlkeleri”ne bağlı kalarak yürüttüğü çalışmalarını kurumsal müşterilerinin talepleri doğrultusunda “Gizlilik Sözleşmesi” düzenlenmektedir.

okeanos yeminli tercüme hizmetleri

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir