Home Office İşler

Genellikle freelance (serbest) çalışanların tercih ettiği yöntemlerden birisi olan home office çalışma yöntemi hem işin hem de ev yaşamının bir arada yürütüldüğü çalışma yöntemlerinden birisidir. Bugün home office işler gittikçe artmaya başlamış ve home office çalışma yöntemi fazlasıyla tercih edilmeye başlanmıştır. Home office işlerden birisi de tercüme işlemidir.

Türkiye’nin pek çok ilinden ya da dünyanın pek çok ülkesinden çeviri bürolarına, çeviri sitesine ya da herhangi bir çeviri bloğuna home office şeklinde tercümanlık yapma fırsatınız bulunmaktadır. Ülkeler arası siyasi, ticari, ekonomi, diplomasi ilişkilerinin geliştiği günümüzde tercüme işlemi oldukça ihtiyaç duyulur bir hal almıştır. Taleplerin artması ve beklentilerin yükselmesi kişilerin home office olarak çalışmasına olanak tanımıştır.

Home office işlerin de gelişmekte olan teknoloji ile birlikte yükselişe geçmesi tercüme sektöründe de tercümanların home office olarak çalışmalarına fırsat vermiştir. Tercüme büroları home office olarak çalışan freelance tercümanları belli kriterler bağlamında tercüman kadrosuna seçmektedir. Buna göre freelance tercümanlar aşağıdaki kriterlere sahip olmalıdır:

  • Herhangi bir uzmanlık alanında deneyim sahibi,
  • İlgili alana ait terminolojik bilgiye sahip,
  • Donanımlı,
  • Dilbilgisi, yazım ve imla kurallarına hakim,
  • Kaynak dil ve erek dil hakkında bilgi sahibi

Her tercüme şirketi için farklı olan ve home office işler yapan tercümanlardan talep edilenlerin yerine getirilmesi ile freelance tercüman olarak çalışmalar gerçekleştirilmektedir.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi home office olarak çalışan freelance tercümanları kadrosunda bulundurmaktadır. Dünyanın pek çok yerinden Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi ile çalışan freelance tercüman kadrosu alanında uzman, donanımlı kişilerden seçilmektir.

Home office işler arasında bulunan freelance tercüme işlemi büyük hassasiyet, özen ve dikkat gerektirmektedir. Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketinin freelance tercüman kadrosu, home office işlerin esnek çalışma saatlerine takılmadan verilen işi zamanında ulaştırmaktadır. Home office olarak çalışan tercümanlar tarafından yapılan işler daha sonra editörlerimiz tarafından kontrol edilerek sizlere teslimatı sağlanmaktadır.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketinin home office olarak çalışan tercüman kadrosu arasında yer almak istiyorsanız www.okeanostercume.com.tr adresini ziyaret ederek cvnizi bırakabilir, info@okeanostercume.com.tr adresine cvnizi e-posta olarak gönderebilir ya da 0553 910 31 32 ve 212 221 45 21 numaralı hatlarımızdan konuya ilişkin bilgi alabilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir