Kırgızca Tercüme ve Kırgızca Çeviri

kırgızca tercüme ve kırgızca çeviri

Okeanos Tercüme, her iki ülkede yaşama deneyimine sahip, eğitimli ve alanında uzman Kırgızca tercüme ve çeviri yapan tercümanlarıyla hizmet vermektedir. Kırgızistan ile olan tüm ilişkilerimiz doğrultusunda çeşitli alanlarda ve işlemlere dayalı olarak Kırgızca çeviri talepleri oluşmaktadır.

Kırgızca

Kırgızistan’ın resmi dili ve Kırgızların anadili olan Kırgızca veya Kırgız Türkçesi Ural Altay dil ailesinin Altay dilleri kolunun Kıpçak grubuna mensup dildir. Kazakça ile benzer özellikler sahip dil, 4 milyondan fazla insan tarafından konuşulmaktadır. Bağımsız Türki devletler arasında Latin alfabesine geçmeyen ve Kiril alfabesi kullanan tek devlet Kırgızistan’dır.

Kırgızistan-Türkiye İlişkileri

Kırgızistan ile Türkiye arasında geçmişten bugüne her daim üst düzeyde yakın ilişkiler bulunmaktadır. Kırgızistan ile ortak kökene, tarihe ve kültüre sahip olmamızın payı bunda büyüktür. Türkiye’nin Kırgızistan ile olan diğer (ticari, ekonomik, kültürel vb.) ilişkileri de iyi yönde seyretmektedir. Kırgızistan ve Türkiye arasındaki ekonomik ve ticari ilişkilerin geliştirilmesine yönelik çeşitli anlaşma ve protokoller imza edilmiştir. 1991 yılında Ankara’da Ekonomik ve Ticari İşbirliğine ilişkin protokol gerçekleşmiştir. Karma Ekonomik Komisyon VI. Dönem Protokolü’nde, iki ülkenin ticari potansiyellerinin gün yüzüne çıkarılması ve sanayi, enerji, madencilik vb. alanlarda işbirliği imkanlarının artırılmasına yönelik başlıklar yer almaktadır (Bişkek Müşavirliği, 2008:44-45).

Türkiye’nin Kırgızistan’dan ithal ettiği ürünlerin başında kuru baklagiller, pamuk, bakır döküntü ve hurdaları vb. yer almaktadır (İnançlı, Konak, Ashimova, 2015). Türkiye’nin Kırgızistan’a ihracatında ön sıralarda yer alan ürünler ise mücevher eşyaları ve aksamı,tekstil ürünleri, hijyenik eşyalar vb.dir. Kırgızistan’daki Türk yatırımları 304 milyon Dolar civarındadır. Türkiye’deki Kırgızistan yatırımları ise 24 milyon Dolardır. Kırgızistan’da 300 Türk sermayeli şirket bulunmaktadır. Türkiye’de ise 163’ün üzerinde Kırgız sermayeli şirket yer almaktadır.

Kırgızistan’ın en büyük öğretim kurumu olan Kırgızistan Türkiye Manas Üniversitesi, iki ülke arasındaki kültürel işbirliğinin bir örneğini göstermektedir (Bektenaliyev, 2010). Kırgızistan Türkiye Manas Üniversitesi Taban Puanları bu hususta birçok Türk gencinin dikkatini çekmektedir.

Kırgızca Tercüme ve Kırgızca Çeviri Hizmetlerimiz

İkili ülke ilişkileri doğrultusunda çeşitli işlemler ve süreçlere dayalı olarak birçok alanda Kırgızca Türkçe çeviri ihtiyacı ortaya çıkmaktadır. Tıbbi ve medikal raporlar, sözleşme, bilanço, doğum belgesi, diploma, transkript, nüfus kayıt örneği, sabıka kaydı vb. içerikler için çeviri hizmeti sağlanmaktadır. Kullanım kılavuzları, kataloglar, broşürler, web siteleri, dış ticaret evrakları, ürün içerikleri vb. için de Türkçe Kırgızca çeviri işlemi sıklıkla gerçekleştirilmektedir.

Okeanos Tercüme, hem Kırgızca hem de Türkçeye ileri derecede hakim Kırgızca tercüman  kadrosuna sahiptir. Böylelikle Kırgızca Türkçe çeviri ve Türkçe Kırgızca çeviri talepleriniz için uzman tercüme ekibimizle kaliteli, güvenilir ve doğru çeviri hizmeti sağlanmaktadır.

Kırgızca Yeminli Tercüme

Kırgızca Türkçe çeviri ve Türkçe Kırgızca çeviri işlemi gerçekleştirilen resmi belgeler için yeminli tercüme hizmeti sağlanmaktadır. Buna göre Kırgızca çeviri işlemi gerçekleştirilen belge gerekli kontrol ve düzenlemelerin ardından çıktısı alınarak Kırgızca yeminli tercüman tarafından kaşelenmekte ve imzalanmaktadır. Akabinde şayet ilgili belge için noter onayı gerekiyorsa, belge buna uygun olarak düzenlenmekte ve müşteriye teslimatı sağlanmaktadır.

Okeanos Tercüme, Kırgızca yeminli tercüme ve Kırgızca noter onaylı tercüme süreçlerinin taşıdığı resmiyetin bilincinde Kırgızca yeminli tercüman kadrosuna sahiptir. Bu doğrultuda Kırgızca çeviri belgeleriniz için büyük hassasiyet, titizlik ve dikkat içerisinde çalışma gerçekleştirilmektedir.

Kırgızca Çeviri Fiyatları

Metnin içeriği veya uzmanlık alanı dikkate alınmaksızın Kırgızca çeviri fiyatları, karakter sayısı üzerinden belirlenmektedir. Resmi ve matbu belgeleriniz için ise belgeye dayalı ve sayfa sayısı da hesaba katarak fiyat düzenlenmektedir.

Okeanos Tercüme, Kırgızca çeviri fiyatları için indirimli ve uygun fiyatlar üzerinden teklif vermektedir. Uygun Kırgızca çeviri fiyatlarıyla kaliteli, güvenilir, hızlı ve doğru Kırgızca çeviri hizmetini bireysel ve kurumsal; yerli ve yabancı müşterileriyle buluşturmaktadır.

Kırgızca Tercüme Bürosu

Kırgızca çeviri bürosu, müşterilerinin Kırgızca çeviri taleplerini karşılamak üzere hizmet vermektedir. Okeanos, çeviri sektöründe uzun yıllardan bu yana Kırgızca çeviri bürosu olarak faaliyet göstermektedir. Birçok yerli ve yabancı müşterisi için Kırgızca Türkçe çeviri ve Türkçe Kırgızca çeviri hizmeti sağlamış ve sağlamaya da devam etmektedir.

Kırgızca tercüme ve Kırgızca çeviri hizmetlerimiz hakkında info@okeanostercume.com.tr veya www.okeanostercume.com.tr adreslerinden detaylı bilgi alabilirsiniz. Ayrıca 0553 910 31 32 numaralı mobil/whatsapp/telegram hattımız ve 0212 221 45 21 numaralı kurumsal hattımız aracılığıyla bizlere ulaşabilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir